Άρυα




Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
νομίζω δίνεις πανελλήνιες σε 1 μήνα σωστά?????
Ναι αν και δεν ήθελα να το σκέφτομαι γιατί έχω πεθάνει στο άγχος ΧΑΧΑΧΑ… Σήμερα, μετά από μήνες, μου είπαν ακριβώς τις ημέρες που μένουν. Ακόμα να συνέλθω.
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Ναι αν και δεν ήθελα να το σκέφτομαι γιατί έχω πεθάνει στο άγχος ΧΑΧΑΧΑ… Σήμερα, μετά από μήνες, μου είπαν ακριβώς τις ημέρες που μένουν. Ακόμα να συνέλθω.
Καλύτερα, να ξεμπερδεύεις. Κ να ξεκινησει το καλύτερο καλοκαίρι της ζωής σου ακριβώς μετά την λήξη του τελευταίου μαθήματος. Η Αρυα θα σου φέρει γουρι:giggle:
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
Καλύτερα, να ξεμπερδεύεις. Κ να ξεκινησει το καλύτερο καλοκαίρι της ζωής σου ακριβώς μετά την λήξη του τελευταίου μαθήματος. Η Αρυα θα σου φέρει γουρι:giggle:
Ναι αυτό σκέφτομαι και εγώ. Ανυπομονώ κιόλας, ακόμη και αν με τρομάζει αυτή η στιγμή. Σκέφτομαι πως θα κάνω πράγματα που δεν προλάβαινα να κάνω φέτος και σίγουρα θα ήθελα να αφιερώσω παραπάνω χρόνο στην σχέση μου με την Άρυα. Έχω κάνει μερικά πλάνα για μεγαλύτερες βόλτες και παιχνίδι έξω… Και βλέπουμε όταν έρθει η ώρα…
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ναι αν και δεν ήθελα να το σκέφτομαι γιατί έχω πεθάνει στο άγχος ΧΑΧΑΧΑ… Σήμερα, μετά από μήνες, μου είπαν ακριβώς τις ημέρες που μένουν. Ακόμα να συνέλθω.
4 σαββατα μετά απ αυτό...σήμερα μου το πε η δικια μου. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!
 
  • Like
Reactions: Orjo and Sammie






Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
Καλημέρα! Έχω έρθει Αθήνα αυτές τις ημέρες και πήγα επιτέλους στο Pet City που τόσο ήθελα, και βρήκα ένα ωραίο σαμάρι σε σχήμα Η. Τους είπα τα πάντα για την Άρυα και ήταν φοβερά βοηθητικοί με το πως να εξελίξουμε την σχέση μας, πως να την πηγαίνω βόλτα κ.ο.κ. Μου είπαν πως από αυτό το σαμάρι δεν βγαίνει καθόλου εύκολα αφού μπαίνει από τον λαιμό πρωτίστως και δένει πίσω στο στέρνο. Ανυπομονώ να της το δοκιμάσω στην Πάτρα.
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Η αλυσίδα με τις πιο πολυπληθείς βιτρίνες "εμπορευμάτων" στην Ελληνική αγορά, επί σειρά ετών!
Τα τελευταία χρόνια δεν τα έχουν βέβαια φάτσα φόρα, αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι έχουν αλλάξει εμπορική νοοτροπία.
 
  • Wow
Reactions: Orjo


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
Η αλυσίδα με τις πιο πολυπληθείς βιτρίνες "εμπορευμάτων" στην Ελληνική αγορά, επί σειρά ετών!
Τα τελευταία χρόνια δεν τα έχουν βέβαια φάτσα φόρα, αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι έχουν αλλάξει εμπορική νοοτροπία.
Χριστέ μου, ευχαριστώ για την ενημέρωση, δεν είχα ιδέα.
 
  • Like
Reactions: mareco


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
I’m back again and ready to complain.

Εκεί που πήγαιναν καλά οι βόλτες με το νέο σαμάρι, άρχισε πάλι να μου φοβάται ρε γαμώτο. Κάνει πισωκωλιές να βγει, ακόμα και αν της φοράω κολάρο, το ίδιο. Πέφτει κάτω, αρνείται να πάει μπροστά και αν την τραβήξω με το ζόρι θα κρατήσει αντίσταση και θα προσπαθήσει να βγει από το σαμάρι/κολάρο. Δεν ξέρω τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση. Έχω αγανακτήσει. Θα αρχίσω πάλι να έχω πονοκεφάλους κάθε φορά που βγαίνουμε και τα πηγαίναμε τόσο καλά μέχρι τώρα. Είχα πολλά πλάνα για το καλοκαίρι αλλά φοβάμαι πως δεν θα πραγματοποιηθούν ούτε τα μισά. Δεν χρειάζεται να απαντήσετε κάτι, απλώς τα βγάζω από μέσα μου.

IMG_1542.jpeg
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Πες με δύο λέξεις, για να μην ξαναδιαβάσω τις προηγούμενες 13 σελίδες, τι φοβάται.
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
Πες με δύο λέξεις, για να μην ξαναδιαβάσω τις προηγούμενες 13 σελίδες, τι φοβάται.
Ειλικρινά, δεν έχω καταλάβει. Τους σκύλους σίγουρα. Αλλά δεν πετύχαμε σκύλους στην προηγούμενη βόλτα. Με το που βγαίνουμε έξω, μπαίνει σε μια κατάσταση alert. Βαριανασαίνει, γαβγίζει, δεν παίρνει λιχουδιές, τίποτα.
 




Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
με squeaky toy δοκιμασες?
Με παιχνίδια έχω δοκιμάσει ναι. Με squeaky toy δεν θυμάμαι. Πάντως αδιαφορεί και για αυτά. Και στο σπίτι δηλ. δεν τα γουστάρει και την τρομάζουν πιο πολύ.
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
365
246
dog-place.blogspot.com
ξεκινα απο την αρχη. αν αναστατωνεται (θετικα η αρνητικα) μολις δει λουρι, φορα της το μεσα στο σπιτι σε ακυρες στιγμες και μετα το βγαζεις. και μετα το ξαναβαζεις. οταν σταματησει να αντιδρα στο λουρι, ξεκινας να βγαινετε απο την πορτα. 2-3 βηματα και μετα ξανα μεσα. πολλες φορες, να ειναι ηρεμη. και σιγα σιγα μεγαλωνεις την αποσταση απο την πορτα σου. αν εισαι σε πολυκατοικια, βγαινεις στο διαδορμο. αν εισαι σε μονοκατοικια, τοτε στον κηπο. μπες, βγες, ακυρες στιγμες, να ναι ηρεμη. αν καποια στιγμη αγχωθει, πας ενα βημα πισω. πολυ επιβραβευση και λιχουδια.
 
  • Like
Reactions: Orjo