Έκθεση Ομίλου Κυνοφίλων Αθηνών 23-24 Mαρτίου 2013


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.446
12.866
Aθήνα
Περάσαμε υπέροχα και εμείς και ο μικρός μας, πήραμε πολύ καλές κρίσεις και τις 2 μέρες και το χαρήκαμε πολύ. Μου έκανε εντύπωση η άγνοια του κόσμου που πλησίαζαν τον μικρό μας και ρωτούσαν αν θέλουμε να τον ζευγαρώσουμε, αν τον πουλάμε :flip: αν είναι το μίνι το toy ή το maxi και άλλα τέτοια περίεργα... Σαφώς υπήρχαν και άλλοι που θέλαν να μάθουν περισσότερα για τη φυλή και τους καθοδηγήσαμε όσο μπορούσαμε ώστε να απευθυνθούν στους σωστούς ανθρώπους.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.684
4.318
42
www.proudtobegreek.eu
Την κυριακη αυτο hlianna ? το σαββατο πρωι μεχρι τις δυο που ειμουνα ρε παιδια δεν ειδα κανενα να καπνιζει εντος του εκθεσιακου χωρου με εξαιρεση την γωνια που ηταν το καφε
Δεν ειδες καλα μαλλον!Απο τις 9 το πρωι που ημουν και μεχρι τις 21:00 το βραδυ καπνιζαν παρα πολλοι!Ειχαν εφοδιαστει και πλαστικα ποτηρακια για τη σταχτη!Τα ρουχα μου ακομα μυριζουν....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Χμμ παιζει μαλλον να μην ειδα γιατι καθησα σε ενα ρινγκ και εβλεπα τα σκυλια και δεν εδινα και πολυ σημασια στους ανθρωπους , αλλα και παλι δεν αισθανθηκα αβολα λογω καπνου γιατι μαλλον πηγα πρωι και δεν ειχε πολυ κοσμο και εφυγα οταν αρχισαν οι αθηναιοι να ξυπνανε και να θυμουνται οτι παιζει και μια εκθεση με σκυλια .
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Περάσαμε υπέροχα και εμείς και ο μικρός μας, πήραμε πολύ καλές κρίσεις και τις 2 μέρες και το χαρήκαμε πολύ. Μου έκανε εντύπωση η άγνοια του κόσμου που πλησίαζαν τον μικρό μας και ρωτούσαν αν θέλουμε να τον ζευγαρώσουμε, αν τον πουλάμε :flip: αν είναι το μίνι το toy ή το maxi και άλλα τέτοια περίεργα... Σαφώς υπήρχαν και άλλοι που θέλαν να μάθουν περισσότερα για τη φυλή και τους καθοδηγήσαμε όσο μπορούσαμε ώστε να απευθυνθούν στους σωστούς ανθρώπους.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!
Καλά που δεν σας ρώτησαν αν βγαίνει και σε αλλα χρώματα....
Το κακο το σάββατο εγινε το απόγευμα που πλάκωσαν πιτσιρικια να δουν τα "αααααααχ τι γλυκούλι"
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Eνα ωραιο αλμπουμ "ανοιχτο" που μπορειτε να δειτε ειτε εχετε ειτε οχι facebook.
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.554909977862842&type=1

Silver και αυτος και η αδελφη του... η οποια παντα τον νικαει στους στιβους.
Ευχαριστώ δικές μου είναι.
Όποιος θέλει μπορεί να τις παίρνει ελεύθερα :)
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
Άλλη μία σκυλοέκθεση στην οποία όμως είχε και κόσμο!!! :) Φτάσαμε στο σημείο να λέμε είναι μικρός ο χώρος(μακάρι να είναι πάντα αυτό το πρόβλημα).

Ο κόσμος μας έκανε την χάρη και ήρθε. Ελπίζω και οι εκτροφείς με την σειρά τους, αυτό να το εκμεταλλεύτηκαν και να ενημέρωσαν τους επισκέπτες που είναι αλήθεια ότι οι περισσότεροι ζούσαν/ζουν στο συννεφάκι τους. Ήταν πάντως μια καλή ευκαιρία......

Η διοργάνωση πάρα πολύ καλή, και μόνο το γεγονός που ψάχνουμε να βρούμε αρνητικά αυτό το αποδεικνύει. Ένας πρόεδρος(και η γυναίκα του) να τρέχει πέρα δώθε, η γραμματεία σούπερ, όλα καλά οργανωμένα.

Δύο αρνητικά που βρήκα ήταν
1. οι ληστρικές τιμές της καντίνας.(2,5 ευρώ ο ελληνικός και 3 ο φραπές όταν στα Έβερεστ έχει 1 ευρώ. όπα ρε φίλε, τόσα σου λείπουν?) τεσπα, σ αυτό δεν έχει ευθύνη ο ΟΚΑ
2. Θα ήθελα πιο μεγάλους στίβους. Θα ήταν καλό να μελετούσαν και λίγο για το που θα έβαζαν την κάθε φυλή. Τα πχ. σαρπει, λαμπ, ντοπερμαν, ροτ κλπ έτρεξαν σε σχεδόν διπλάσιο στίβο από τα πυριναιων, νιουφι,ελ. ποιμενικοι, ντογκ ντε μπορντω (στίβος 1 την Κυριακή). δεν προλάβαιναν ούτε να ....επιταχύνουν ;).

Ευχαριστούμε τον ΟΚΑ για το ωραίο Σαββατοκύριακο. Πάντα τέτοια!!

υ.γ. Και μόνο που έμαθα κάποια πάρα, μα πάρα πολύ ευχάριστα νέα από έναν αγαπητό φίλο συνφορουμίτη την Κυριακή άξιζε τον κόπο!!!
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Ευχαριστώ δικές μου είναι.
Όποιος θέλει μπορεί να τις παίρνει ελεύθερα :)
Ευχαριστούμε Φωτεινή για τις φωτό.
Οι εκτροφείς-αυτοί με τους οποίους μίλησα εγώ-ήταν πολύ κατατοπιστικοί κ πρόθυμοι να σε βοηθήσουν με οποιαδήποτε απορία,παρά το κομφούζιο με την προετοιμασία. Μέχρι που είπα σε κάποιον να μου βγάλει ένα ζώο από το κλουβί για να το δω κ το έβγαλε. Δεν έτυχε να παραστώ σε κάποιο από τα ευτράπελα που έτυχαν στους συμφορουμίτες, αλλά κ αυτό μάλλον αναμενόμενο ήταν. Ξεκαρδιστική η εικόνα που μετέφερε η Τάρα, για τη βόλτα των διαγωνιζόμενων σκύλων.
Είδα κόσμο που ρωτούσε για ράτσες κ συζητούσε με εκτροφείς, με ωραίο τρόπο κ σκεφτόμουν οκ, ευτυχώς που τ ακούνε κατευθείαν από την πηγή....
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Αλήθεια τώρα γίνανε αυτές οι συζητήσεις στην έκθεση που λέτε παραπάνω?λυπάμαι αν όντως είναι έτσι.
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Kickass σου κανει εντυπωση? Δυστυχως αυτη ειναι η γνωση του μεσου Ελληνα οσον αφορα την κυνοφιλια και την φιλοζωια. Μακαρι καποια στιγμη να γινουν πιο δυναμικες και συντονισμενες κινησεις και απο κυνολογικους φορεις και ομιλους και απο φιλοζωικες για να ενημερωθει ουσιαστικα ο κοσμος (τουλαχιστον αυτος που ειναι ανοιχτος γιατι παντα θα υπαρχουν και αυτοι που δεν θελουν).

Για να ειμαι και ον τοπικ και εγω μια χαρα την βρηκα την εκθεση. Ειδα και το αρσενικο νιουφι που το λατρεψα. Μιλησα και με αυτους που ηξερα, δυστυχως δεν γνωρισα κανεναν καινουργιο αλλα next time...

Υ.Γ. Αυτη η Σοφια με μια φωτογραφικη στο χερι ηταν ολη την ωρα, καμμια φωτο δεν θα ανεβασει? :mad:
 


















radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
657
1
Athens
Το σαββατο νομιζω ηταν το ακιτα, αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Σωστά. Εγώ μιλάω για Κυριακή. Μπορεί το Σάββατο να είναι όπως τα λες. Την Κυριακη στην 6 είχε νικήσει το Ριτσμπακ
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.822
5.052
patra
grdane.blogspot.com
:)
ki εμεις πηγαμε πολυ καλα στην εκθεση...
φωτος ευτυχως χαρη στην σοφια εχουμε πολυ καλες...
συγχαρητηρια γενικοτερα για την διοργανωση.... η οποια σε γενικες γραμμες ηταν αψογη...
ελπιζω σε μια καλη αρχη ωστε να ερθει ξανα ο κοσμος σε εκθεσεις...
η γραμματεια οντως αψογη κι εξυπηρετικη παρα τις πολλες ωρες εκει..
συγχαρητηρια στην κ. αλεξανδρη για την υπομονη της και την καλη διαθεση..
φυσικα ειχε και μια καταπληκτικη βοηθο....
μμμμ δεν θυμαμαι το ονομα της... να με συγχωρεσει..
τα λαθη της διοργανωσης δεκτα και οι παρατηρησεις καλοπροαιρετες ωστε να βελτιωνονται συνεχως....
χαιρομαι οσο και ο πουφ για τον συμφορουμιτη... ( ισως λιγο περισσοτερο... :p )
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc