Έλλάδα ή Εξωτερικό???????




Johnspike

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2007
56
0
www.geocities.com
k εγώ πλακα πλακα τον σκύλο τον πήρα τόσο γιατί είμαστε μπατζανακια με τον ζίκα :)
καλά ξηγήθηκες denis.na μαζευτούμε 3-4 άτομα να κανονίσουμε μια γεννα για εμάς.νοικιάζουνε σκύλες?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Tώρα μάλλον θα μου χαρίσουνε έναν επιβήτορα καλό ... θα του πώ φέρε και την σκύλα και μη μιλάς ... να κάνουμε εκτροφή κι εμείς ... :lol: :lol: :lol:

... άμα είσαι ωραίο παιδί ... :shock: :lol: :lol: :lol:
 






ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
DASTY said:
ΜΑΚΗΣ said:
κάλιο πρώτος στο χωριό για δεύτερος στην πόλη :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:




E αν το χωριο είναι μεγάλο και η πολύ μικρή γιατί όχι 8) :lol: :lol: :lol:

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ

=D> =D> =D> =D> =D>

μιλάω όμως για μεγάλο χωριό και για μεγάλη πόλη 8)
 




S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Noμιζω οτι η καλυτερη επιλογη θα ηταν η αγορα ενος νεαρου σκυλου εως 12 μηνων απο το εξωτερικο π.χ.Σερβια πρωτου αρχισει να τρεχει σε εκθεσεις.
Αν εισαι γνωστης συγκεκριμενων γραμμων αιματος και των χαρακτητιστικων που αυτες περνουν σους απογονους τους και εχεις αρκετες γνωσεις ωστε να εκτιμησεις την αξια ενος νεαρου σκυλου τοτε αυτη θα ηταν η καλυτερη λυση για καποιον που θελει ποιοτικο σκυλο σε καλη τιμη.
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Παιδιά ξεχάστε την καλή ποιότητα και καλές τιμές !!!


Ο X εκτροφέας έχω έχει μεγαλώσει ένα ωραίο σκύλο μέχρι 12 μηνών και


andi να το τρέχει σε έκθεσις το παραχωρεί σε σένα σε καλή τιμή?


Κάτι δεν κολλάει εδώ!!!!


Όνειρα γλυκα :!:
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Η συζήτηση αυτή πήγε εκτος θέματος το topic λέει Ελλάδα-Εξωτερικό και

εμείς συζητάμε Γερμανία-Balkan :!: :!: :!:


Σαν εκτροφέας

-----------------

ψηφίζω όπου τίποτε βρείς αυτό που πιστεύεις ότι σε νοείται στην εκτροφή σου

και εφόσον υπάρχει και αποτέλεσμα δεν υπάρχει σωστό και λάτος υπάρχει

ΚΑΛΟ αποτέλσμα και ΌΧΙ ΚΑΛΟ αποτέλσμα

Σαν απλός ιδιοκτητης

-------------------------

σίγουρα ψηφίζω Ελλάδα για πόλους λόγους

Aμεση επιλογή κουταβιού,

Δυνατότητα να βλέπεις γεννα περισσότερες φορες

Να βλέπεις έστω ένα γονέα από κοντά

Βοήθεια και στήριξη του εκτροφέα

στο μεγάλωμα και τυχόν πρόβλημα που υπάρχει...

Βοήθεια στην επιλογή

σωστής διατροφής,

κτηνιάτρου,

εκπαιδευτεί,

Πολύτιμη βοήθεια για κάποιον που δεν γνωρίζει γιατί μην ξεχνάτε ότι όλη την πήρα του εκτροφέα την ΑΚΡΙΒΌ πλήρωσε με έναν η άλλο τρόπο ke τι μοιράσει δωρεάν με τον καινούριο ιδιοκτητη λόγο ότι θέλει το καλύτερο για το κουτάβι του :!:
 




S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Dasty εχω παραδειγματα που μπορω να σου πω για τοp σκυλια απο Σερβια που και μου τα ειχαν προσφερει σε πολυ χαμηλες τιμες οταν ηταν νεαρα.

Παραδειγμα:
1) Θηλυκο 12 μηνων απο Σερβια μου την ειχαν προσφερει 2,000 euro και μετα απο 5 μηνες στο KS του ADRK χτηπησε AuslandsjugendSiegerin!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
2)Θηλυκο 11 μηνων απο Σερβια μου την ειχαν προσφερει 3,500 euro και τωρα ειναι inter-champion και με διακρισεις σε μεγαλες εκθεσεις του εξωτερικου.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
πιστεύεις ότι αν στην άλλη ακρη του λουριού είσουν εσύ τα συγκεκριμένα σκυλιά θα είπαν πάρει τις διακρίσεις που λες :?: :?: :?: :?: :?:
 


S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Και φυσικα δεν πιστευω οτι θα ειχαν παρει αυτες τις διακρισεις αλλα απο την αλλη για μερια τωρα θα θελεις τα πενταπλασια λεφτα για να παρεις αυτα τα σκυλια.

Επισης μπορει να μην ειχαν παρει αυτες τις διακρισεις ομως αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν θα ηταν εξεραιτικα σκυλια για εκτροφη εκθεσεις.
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Εσύ μιλούσες για καλή τιμή το

3500για θηλυκό 11 μηνός χωρίς σφραγισμένη HD ED δεν είναι και τιμή ευκαιρίας

για το ausland τι να σου πω έκανες λάθος

Τι σε έκανε να μην την μπαρίς :?: :?: :?:

Και ο παππούς τις ausland αγοράστηκε Από Γερμανία με λίγα όπως και άλλο ένα clubsiger τι τα pi αυτό(3000 ακούγεται) :!:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Παιδιά ξεχάστε την καλή ποιότητα και καλές τιμές !!!


Ο X εκτροφέας έχω έχει μεγαλώσει ένα ωραίο σκύλο μέχρι 12 μηνών και


andi να το τρέχει σε έκθεσις το παραχωρεί σε σένα σε καλή τιμή?


Κάτι δεν κολλάει εδώ!!!!
Συμφωνώ ... :wink:

Επισης συμφωνώ και στα αποκάτω, τα ουσιαστικά ...
 




S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Σημειωση και τα δυο σκυλια που αναφερω ηταν απο τα 2 καλυτεα εκτροφεια στην Σερβια.
Δεν νομιζω να ρισκαραν το ονομα τους πουλωντας ελλατωματικα σκυλια εν γνωση τους .

Οσο την θηλυκια του ΤΟP εκτροφειου που ηταν 11 μηνων και την εδινε τοτε 3,500 τωρα ειναι βασικη σκυλα στο εκτροφικο του προγραμμα αρα δεν νομιζω να ειχε προβλημα και να την χρησημοποιει στην εκτροφη.
 




S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Στην πρωτη περιπτωση ρωτουσα για καποιον αλλο σκυλο αλλα ειχε ηδη πουληθει και ετσι μου προσεφεραν αυτο που σου ειπα και την δευτερη περιπτωση ρωτησα απο περιεργεια , και δεν το πηρα γιατι εψαχνα κατι συγκεκριμενο(αιματα)εκεινη την εποχη.