Έλλειψη σε Acana Lamp and apple


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Πήρα τηλ σχεδόν σε όλα τα καταστήματα που πουλάνε ακάνα στην Θεσσαλονίκη και δεν βρήκα πουθενά 13,5 κιλό Acana Lamp and apple και από τα 2,5 είχαν ελάχιστα. Για το 13 κιλό που πήρα τηλ και δύο καταστήματα Αθήνα δεν είχουν ούτε αυτοί. Ευτυχώς έχω μικρόσωμο σκύλο και με βολεύουν τα 2,5 κιλά (από οικονομικής άποψη δεν συμφέρουν με τίποτα).

Μου είπαν ότι στο συγκεκριμένο κωδικό έχουν έλειψει και περιμένουν καινούρια παρτίδα 18-20 το μηνός, αυτό μου το είπαν από τςακαταστήματα που μίλησα όχι η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
θα κανω μια ερωτηση απο δευτερα εδω σερρες αν εχει και θα σου πω
 




nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Ο εισαγωγέας είναι από Κρήτη,πάρε ένα τηλ κ πες του να δει ποιος έχει τσουβάλι στη Θεσσαλονίκη,ορισμένα μαγαζιά που συνεργάζεται δεν τα έχει αναρτημένα στη σελίδα του,τηλ 2810 831.054
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Και να ζητήσεις τον κ. Παπάζογλου γιατί από το τηλεφωνικό κέντρο δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι θα γνωρίζουν...
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μήπως μπορείτε να μου πείτε τιμή που βρίσκετε την lamp and apple , τα 13.5 κιλά; Την βρήκα 67 ευρώ και μου φάνηκε πολύ ψηλή. Στους 10 σάκους σου κάνουν τον 1 δώρο αντί για έκπτωση.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μήπως μπορείτε να μου πείτε τιμή που βρίσκετε την lamp and apple , τα 13.5 κιλά; Την βρήκα 67 ευρώ και μου φάνηκε πολύ ψηλή. Στους 10 σάκους σου κάνουν τον 1 δώρο αντί για έκπτωση.
Αυτές, πάνω-κάτω, είναι οι τιμές...
Ο διανομέας απαγορεύει τις εκπτώσεις...
Και ορισμένα μαγαζιά, κάνουν την κίνησ για τον 1 στους 10 δώρο, ώστε να πέφτει λιγάκι (10%)
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Αυτές, πάνω-κάτω, είναι οι τιμές...
Ο διανομέας απαγορεύει τις εκπτώσεις...
Και ορισμένα μαγαζιά, κάνουν την κίνησ για τον 1 στους 10 δώρο, ώστε να πέφτει λιγάκι (10%)
67 ευρω εχει στα καταστηματα εκτος και αν εχεις κανα γνωστο σου και στο αφησει
62 ευρω τα 13 κιλα παντα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, έτσι μου είπε και ο πετσοπάς, ότι απαγορεύει τις εκπτώσεις ο εισαγωγέας.
Δίνετε τον συγκεκριμένο κωδικό στα σκυλιά σας; Τους έχει κάτσει καλά;
Ήμουν έτοιμη για την grassland αλλά είπα να ξεκινήσω με κάτι με λιγότερη πρωτείνη γιατί την προηγούμενη φορά που επιχείρησα να δώσω acana είχαμε θέμα με διάρροιες.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Εχω δώσει σε περίοδο διακοπών -δεν δίνω πια καθόλου ξηρά- και δεν είχαν πρόβλημα.

Η grassland όμως είναι καλύτερη, μην σε απασχολεί το ποσοστό πρωτεΐνης, είναι υψηλής ποιότητας (βλέπε ολόκληρα αυγά) και δεν έχει δημητριακά.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Για τη γνώμη μου, η Grasslands είναι η καλύτερη (price/performance) ξηρά τροφή που έχω ταΐσει τα σκυλιά μου...
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
l.Kyveli; said:
Δίνετε τον συγκεκριμένο κωδικό στα σκυλιά σας; Τους έχει κάτσει καλά;
Την εδινα πριν την doglovers για πολυ πολυ καιρο. Τους ειχε κατσει αρκετα καλα
σε ολους τους τομεις, αυτο που παρατηρησα οσο ταιζα ειναι οτι ο φωντας ειχε παρει
σε ογκο ενω τωρα επανηλθε παλι στα φυσιολογικα του! Την σταματησα διοτι ηθελα κατι
πιο οικονομικο.
 
Last edited by a moderator:


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Οrijen έχεις ταΐσει;
Δεν έχω τολμήσει... ειδικά με την σκληρή εργασί που εκτελούν η Μόκα και ο Casper!

Η αλήθεια, όμως, είναι ότι είχα δώσει στη Μόκα (6-7 μηνών, περίπου) μιά μικρή συσκευασία και έκανε πολύ μαλακά κακά, όσο της την έδινα...
Και μιλάμε για τη Μόκα, που χωνεύει ότι και να φάει... και, πάντα, τα κακά της είναι άψογα, με βάση τον ορισμό που είχε δώσει κάποτε ο kokoni!
Συζήτηση που έπιασα, τώρα...
 


angel.p

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2010
81
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Δίνω acana lamp and apple στον Όσκαρ πάνω από ένα χρόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένη σε όλους τους τομείς. Έχουμε κάνει και δύο φορές εξετάσεις και ήταν πολύ καλές. 'Εχασε και τρία κιλάκια που έπρεπε.
Όσο για την τιμή και εγώ 67ευρώ την παίρνω και με βγάζει περίπου ένα μήνα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εχω δώσει σε περίοδο διακοπών -δεν δίνω πια καθόλου ξηρά- και δεν είχαν πρόβλημα.

Η grassland όμως είναι καλύτερη, μην σε απασχολεί το ποσοστό πρωτεΐνης, είναι υψηλής ποιότητας (βλέπε ολόκληρα αυγά) και δεν έχει δημητριακά.
Τις διάρροιες φοβάμαι γι'αυτό δεν την πήρα.
Την προηγούμενη φορά που έδωσα acana είχα δράματα με τον Έλβις.
Μία ερώτηση σε όποιον δίνει grassland. Το μέγεθος κροκέτας είναι μικροσκοπικό όπως της lamp&apple ;
Για τη γνώμη μου, η Grasslands είναι η καλύτερη (price/performance) ξηρά τροφή που έχω ταΐσει τα σκυλιά μου...
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Είναι μικρό, αλλά όχι μικροσκοπικό...

Eυχαριστώ πολύ Γιάννη ;)
Και επίσης τώρα που σε βρήκα μπόσικο να σε εκμεταλευτώ κι άλλο! Είχες πρόβλημα στην μετάβαση από την προηγούμενη τροφή που έδινες στην grassland; Διάρροια κλπ;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Eυχαριστώ πολύ Γιάννη ;)
Και επίσης τώρα που σε βρήκα μπόσικο να σε εκμεταλευτώ κι άλλο! Είχες πρόβλημα στην μετάβαση από την προηγούμενη τροφή που έδινες στην grassland; Διάρροια κλπ;
Κανένα...
Ούτε στη Μόκα, αλλά (αυτό είναι το σημαντικό!!!) ούτε και στον μικρό...

Η μεν Μόκα, ότι και να της δώσεις, το χωνεύει άψογα... και δεν προβληματίζεται κάν αν της αρέσει ή όχι, αρκεί να τρώγεται!!!

Το κριτήριο, λοιπόν, είναι ο "μικρός"... που, επιπλέον, έχει και ευερέθιστο έντερο, ο κανακάρης μου!
Και, σχεδόν πάντα, στην μετάβαση έχει "θέμα"...
Σ' αυτόν, λοιπόν, τις πρώτες 2 μέρες είχαμε λίγο (έως αρκετά) μαλακά κακά και μετά, όλα εντάξει...

Υ.Γ. Βέβαια, με την έννοια "διάρροια", δεν μπορώ να καταλάβω (επί 2,5 χρόνια τώρα!) τι εννοείτε εσείς οι υπόλοιποι... να χτυπάω ξύλο!
Για "εμάς" είναι απλώς μαλακά κακά... που δεν τα μαζεύεις με μία μόνο κίνηση, αλλά θέλει και λίγο χαρτάκι για το σκούπισμα του εδάφους...
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU