Έναν καλό ορθοπεδικό κτηνίατρο


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Γεια σας έχω ένα γαλλικό μπουλντόγκ κ κουτσαίνει το πίσω αριστερό ποδαράκι του, τον πήγα στο κτηνίατρο μου κ μου είπε ότι έχουν σπάσει κάποιοι σπόνδυλοι στο γονάτο,δεν του έκανε ακτινογραφία μου έδωσε κάτι αντιφλεγμονώδες χάπια για 4ημερες αλλά το πρόβλημα συνεχίζετε. Θα ήθελα να τον πάω σε κάποιο κτηνίατρο Ορθοπεδικό έχετε να μου προτείνετε κάποιον?? Μένω στην Αγία Παρασκευή.
 




Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Να ρωτήσω κάτι επειδή είχα κλείσει ραντεβού για σήμερα με το Βλαχόπουλο κ μου το ακύρωσε κ από αύριο πάει σε συνέδριο κ μου είπε για την άλλη βδομάδα αλλά το σκυλάκι μου είναι αρκετό καιρό έτσι κ δεν μπορώ να περιμένω μια βδομάδα σκέφτηκα να τον πάω στο αττικό νοσοκομείο στη ΛΑΥΡΙΟΥ ξέρει κανείς αν είναι καλό ??
 






Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Και αυτό το ξέρω απλά έλεγα να τον πήγαινα τώρα γιατί πριν που έκανε κάτι χαρές μετά δεν μπορούσε από τον πόνο στριφογυρνουσε συνέχεια κ έτρεμε κ λίγο το πόδι του, πρώτη φορά τον είδα έτσι κ ανησυχώ μήπως μεγαλώνει το πρόβλημα.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Να τον πας συντομα.
Μην σου πω σημερα καιολας.
Να βγαλέις ακτινογραφιες και να δεις τι εχει ακριβος.
6932 217638 το τηλεφωνο του.
Συνηθος ειναι μεχρι αργα στο ιατρειο του.
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Αυτό που μου δίνεις είναι του φλαρακου που μου είπες πριν ?? Για το αττικό νοσοκομείο στην λεωφόρο Λαυρίου δεν έχεις ακούσει καλά λόγια ??
 




Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ωραία δεν είναι η ώρα να ρωτήσω τους λόγους αλλά θα ήθελα να μου του πεις αργότερα για να έχω μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη. Να κάνω κ τις χαζές ερωτήσεις μου, για να βγάλει ακτινογραφία πρέπει να του κάνει αναισθησία ? Μπορώ να εμπιστευτώ ένα γιατρό που πάω πρώτη φορά για αυτό ? Αν επιτρέπετε που μένεις ??
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω μενω αχαρνες.
Τον κυριο Μιχαλη τον ξερω πολλα χρονια και θεωρω οτι ειναι καλος.
Τωρα, εαν θεωρει οτι πρεπει να κανει ηρεμηση- θα την κανει.

Εγω πηγα με μια δικια μου γαλλιδα την περασμενη εβδομαδα, επειδη κουτσαινε ΤΡΕΛΑ απο το πρωι που σηκοθηκε- και της εκανε πολυ λεπτομερες εξετασεις και ακτινογραφιες!
Τελικα δεν ηταν τιποτα- και εχει περασει καιολας εντελος- αλλα ετσι πως την ειδα, νομιζα, οτι κατι εχει σπασει.
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Τον πήρα τηλέφωνο κανονίσαμε ραντεβού για αύριο γιατί πρέπει να τον κοιμίσει για να του τις κάνει με καθησύχασε λίγο ότι ένα βράδυ ακόμα δεν κάνει την διαφορά σε αυτά που του είπα για το πόδι του. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια. Αν θες τώρα μου λες για την κλινική στη ΛΑΥΡΙΟΥ της Παιανιας δλδ γιατί κακά λόγια είχα ακούσει μόνο για αυτή στο Πικέρμι .
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Οταν η πρωτη μου γαλλιδα ειχε καρκινο στους πνευμονες, πηγα εκει για να διασταυροσω την διαγνοση (που εγινε με κυτταρολογικη εξεταση του υγρου που της εβγαλαν απο τους πνευμονες). Με ειχε στειλει η φιλη μου, που ειναι κτηνιατρος- και προσωπικα στον κοντο.
Αυτος μας υποδεχτηκε πολυ ευγενικα, εξετασε την εσμεραλντα μου, εβγαλε ακτινογραφιες και μου ειπε, οτι ΔΕΝ εχει μαλλον καρκινο- αλλα μυκητα στους πνευμονες και οτι θα γινει καλα.
Το αποτελεσμα του αλλου ιατρου- που βρηκε καρκινοκυτταρα- το αμφισβητισε με τα λογια ¨Εαν δεν μας στειλει ο συναδελφος το πλακακι να το δουμε, δεν πιστευω τιποτα"!!
Και βεβαια θελαμε να τον πιστευουμε εμεις!!
Μας επεβαλλε μια σειρα αρκετα ακριβων εξετασεων και μετα απο 10 μερες, αφου το σκυλι χειροτερεψε του ηρθε η ιδεα, να κανει και αυτος μια παρακεντηση και να δει τι παιζει.
Και βρηκε καρκινοκυτταρα!
ΕΑΝ το ειχε κανει 10 μερες πριν- το κοστος δεν θα παραβαινε τα 50 ευρω!
Οι ειδικες εξετασεις για την μυκυτιαση που μας επεβαλλε, στοιχιζαν πανω απο 400 ευρω!
Και βασικα δεν με νοιαζει για τα λεφτα! ΑΛΛΑ το οτι μας κοροιδευε αισχρα, εκμεταλευτηκε την αδυναμια μας και μας γεμιζε με ψευτικες ελπιδες για τον μονο λογο για να βγαλει περισσοτερα λεφτα!
Αυτο ειναι αισχος!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Μάλιστα κατάλαβα έχω ακούσει καλά λόγια για την κυρία Μαυρακη που ειδικεύετε σε ορθοπεδικά τελικά κανονισα να πάω Φ. οπότε δεν θα τους χρειαστώ ακόμα. Ευχαριστώ κ πάλι. Από ότι έχω καταλαβει έχεις είχες αρκετά γαλλικά αλλά όλα γυναίκες γιατί αυτό ?
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μαρεσουν τα κοριτσια και μιας και αρχισα με κοριτσια και δεν ειμαι και πολυ υπερ της στειροσης- θα ηταν δυσκολο να εχουμε και εναν αρσενικο εδω μεσα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Cisse στις κλινικές τύπου Αττικό Νοσοκομείο και Νοσοκομείο Πικέρμι πηγαίνεις μόνο σε πραγματικά επείγοντα (π.χ. είναι νύχτα και δεν βρίσκω το γιατρό μου).

Δηλαδή τα αποφεύγεις και πας μόνο αν δεν βρεις λύση σε ένα άλλο καλό γιατρό.
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ευχαριστώ κ τις δυο δεν ξέρω τι θα έκανα αν δεν είχα κ σας με έχετε μάθει πολλά πράγματα γύρω από το Cissouli μου!! Θα ήθελα κάποια στιγμή να συναντηθούν τα σκυλάκια μας κ να σας γνωρίσω !
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ευχαριστώ κ τις δυο δεν ξέρω τι θα έκανα αν δεν είχα κ σας με έχετε μάθει πολλά πράγματα γύρω από το Cissouli μου!! Θα ήθελα κάποια στιγμή να συναντηθούν τα σκυλάκια μας κ να σας γνωρίσω !
Να κανονίσουμε φορουμική γαλλομπουλντογκοσυνάντηση! :D
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Μάλιστα κατάλαβα έχω ακούσει καλά λόγια για την κυρία Μαυρακη που ειδικεύετε σε ορθοπεδικά τελικά κανονισα να πάω Φ. οπότε δεν θα τους χρειαστώ ακόμα. Ευχαριστώ κ πάλι. Από ότι έχω καταλαβει έχεις είχες αρκετά γαλλικά αλλά όλα γυναίκες γιατί αυτό ?
Εγω παντως εχω να πω τα καλυτερα για την κ.Μαυρακη, ειναι η κτηνιατρος του δικου μου απο την αρχη και μεχρι σημερα μας εχει φερθει εξαιρετικα, ειναι καλοσυνατη, εξυπηρετικη,υπομονετικη στις ατελειωτες αποριες μου και φαινεται οτι αγαπαει πολυ τα ζωα, κατι που για μενα ειναι πολυ σημαντικο για εναν κτηνιατρο.
Την εχω ενοχλησει βραδια (αργα!), Κυριακες, αργιες και ειναι παντα προθυμη να βοηθησει
.
Τη συστηνω ανεπιφυλακτα.
Επισης, ο κ. Χαραλαμπιδης στο Περιστερι ειναι πολυ καλος, εκει καναμε εγχειριση στο ισχιο πριν 1 χρονο περιπου με απολυτη επιτυχια.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Cisse στις κλινικές τύπου Αττικό Νοσοκομείο και Νοσοκομείο Πικέρμι πηγαίνεις μόνο σε πραγματικά επείγοντα (π.χ. είναι νύχτα και δεν βρίσκω το γιατρό μου).
το και αυτό....με την υποσημείωση ότι τις νύχτες στα νοσοκομεία συνήθως εφημερεύουν νέοι γιατροί -όχι ιδιαίτερα έμπειροι.....οπότε θέλει μια προσοχή και απο τον ιδιοκτήτη στο πως θα αξιολογήσει τα πράγματα....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf