Ένα Ποιμενικό Καυκάσου στα άπειρα χέρια μου...


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Φιλε πολυ ευκολα αλλαζεις γνωμη!
Καλο θα ηταν να ρωτησεις ολους αυτους που σε εκαναν να αλλαξεις τι σου προτεινουν κιολας...Μιας και υπαρχουν τοσες φυλες με ιδιαιτεροτητες η καθε μια....
Μπράβο του που μπορεί να αλλάξει γνώμη, ακούγοντας κάποιους που ξέρουν καλύτερα.
Δεν είναι απαραίτητο να του πούμε τι μπορεί να έχει. Θα πρέπει να πάρει τον χρόνο του και τις πληροφορίες που χρειάζονται, για να μπορεί να το ψάξει μόνος του καλύτερα. Και να βρει ποια φυλή του ταιριάζει. Απ' το να καταλήξει με έναν σκύλο που δεν θα μπορεί να του προσφέρει όσα απαιτεί η ευζωία του.
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
Α
Πάντως & εγώ Γιώργο σκέφτομαι να πάω σε κάτι μικρότερο, μετά από όλα αυτά που μου έχετε πει... αλλά δεν νομίζω πως πρόκειται να αποκτήσω 2 κουταβάκια με τη μία... λόγω απειρίας θα ήθελα να δω & να μάθω πρώτα κάποια πράγματα στην πράξη, & μετά να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο...
:)
ΔΛΔ? θα παρεις ενα για να κανεις το πειραμα? η για να δεις πως θα τας απλα εσυ... χμ...

εγω αυτο που εχω να σου πω ειναι πως αφου εχεις κτημα τα 2 σκυλια θα σου ειναι ποιο ευκολα απο οτι το ενα...
ειδικα στο θεμα εκτονωσης...
βεβαια αν νοιωθεις εσυ προσωπικα για τον Α η Β λογο πως 2 ειναι πολλα ενω 1 ειναι οκ
τοτε μπορεις να πορευθεις ετσι
ειτε στην μια ειτε στην αλλη περιπτωση θα πρεπει να κανεις καποιες προσπαθειες
 


Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
Μπράβο του που μπορεί να αλλάξει γνώμη, ακούγοντας κάποιους που ξέρουν καλύτερα.
Δεν είναι απαραίτητο να του πούμε τι μπορεί να έχει. Θα πρέπει να πάρει τον χρόνο του και τις πληροφορίες που χρειάζονται, για να μπορεί να το ψάξει μόνος του καλύτερα. Και να βρει ποια φυλή του ταιριάζει. Απ' το να καταλήξει με έναν σκύλο που δεν θα μπορεί να του προσφέρει όσα απαιτεί η ευζωία του.
Αλλαξε γνωμη ο φιλος αλλα τι τον εκανε να αλλαξει και ποιες φυλες του προτεινουν οι ποστερ που τον εκαναν να αλλαξει...
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Φιλε πολυ ευκολα αλλαζεις γνωμη!
Καλο θα ηταν να ρωτησεις ολους αυτους που σε εκαναν να αλλαξεις τι σου προτεινουν κιολας...Μιας και υπαρχουν τοσες φυλες με ιδιαιτεροτητες η καθε μια....
Αλλαξε γνωμη ο φιλος αλλα τι τον εκανε να αλλαξει και ποιες φυλες του προτεινουν οι ποστερ που τον εκαναν να αλλαξει...
Γιατί επιμένεις τόσο στις προτάσεις? Στα τελευταία μηνύματα- κ κυρίως σε αυτό του Μαρέκο- βλέπω πιο πολύ συμπεράσματα, που θα κάνουν τον άγιο να σκεφτεί. Αυτό φτάνει για την ώρα.

Για να διαλέξει φυλή πρέπει να σκεφτεί πρώτα αν μπορεί να αντιμετωπίσει όλο το θέμα "σκύλος". ;)
 


Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
Για να διαλέξει φυλή πρέπει να σκεφτεί πρώτα αν μπορεί να αντιμετωπίσει όλο το θέμα "σκύλος". ;)
Νομιζω αυτο εννοειται οτι ειναι βασικη προυποθεση.Αλλωστε τι αλλο θα μπορουσε.
 
Last edited: