Έχει γίνει ασυγκράτητη!!!


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Λίγο Off topic απλά επειδή το είδα, εχτές μιλούσα με έναν διατροφολόγο που πέτυχα στο μαγαζί που πήρα το crate και πάνω στις ερωτήσεις που του έκανα για μπανάνα & ανανά (για την κοπροφαγία αν όντως βοηθάνε), μου είπε από μόνος του να μην της δώσω μήλο, γιατί δεν βοηθάει στην σωστή αφομοίωση του ασβεστίου! (αν θυμάμαι καλά!)

Αφου υπαρχουν επωνυμες κροκετες με συστατικο το μηλο. Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο παντως.:confused:
 














Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Μπράβο σας!! Εμένα με τα φρούτα δεν τα πάνε και τόσο καλά! Κανένα μανταρίνι μπορεί αν δεν είναι ξυνό,το ρόδι τους αρέσει πολύ (ευτυχώς γιατί σε μένα καθόλου και δεν έχω τι να τα κάνω...) και το καρπούζι (σε σημείο που η Lucy πιτσιρίκα είχε φάει τόσο από τη λαιμαργία της και στο τέλος το έκανε εμετό)
 




Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Σήμερα να δείτε τι έκανε η Λουσάρα μου!! Πάω να φτιάξω καφέ και με το που πέρνω το γάλα από το ψυγείο μου έδωσε να καταλάβω με συνοπτικές διαδικασίες στο δείχνω,κλαψουρίζω,πάω στο μπολ μου,ξεφυσάω εεεεεε άντε επιτέλους θα καταλάβεις;;; ότι θέλει γάλα. Να σημειώσω ότι προσπαθούσα και πιο παλιά να της δινω λίγο γάλα μια στις τόσες αλλά ούτε να το μυρίσει. Παρεπιπτόντως ο Μπεμπης το λατρεύει. Της βάζω κα εγώ λοιπόν λίγο στο μπολάκι της,ρίχνω και μια χούφτα κροκέτες μέσα και το έκανε ναααααα!!! Έγλυψε πρώτα με ευλάβεια όλο το γάλα,σταματούσε μόνο για να γρυλίσει του Μπέμπη γιατί ο κατεργάρης προσπαθούσε να κλέψει καμιά κροκέτα βουτηγμένη στο γάλα,και μετά καταβρόχθησε και τις κροκέτες!!Ήμαρτον θεε μου λέω τι άλλο θα δούμε??
 






Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Σήμερα να δείτε τι έκανε η Λουσάρα μου!! Πάω να φτιάξω καφέ και με το που πέρνω το γάλα από το ψυγείο μου έδωσε να καταλάβω με συνοπτικές διαδικασίες στο δείχνω,κλαψουρίζω,πάω στο μπολ μου,ξεφυσάω εεεεεε άντε επιτέλους θα καταλάβεις;;; ότι θέλει γάλα. Να σημειώσω ότι προσπαθούσα και πιο παλιά να της δινω λίγο γάλα μια στις τόσες αλλά ούτε να το μυρίσει. Παρεπιπτόντως ο Μπεμπης το λατρεύει. Της βάζω κα εγώ λοιπόν λίγο στο μπολάκι της,ρίχνω και μια χούφτα κροκέτες μέσα και το έκανε ναααααα!!! Έγλυψε πρώτα με ευλάβεια όλο το γάλα,σταματούσε μόνο για να γρυλίσει του Μπέμπη γιατί ο κατεργάρης προσπαθούσε να κλέψει καμιά κροκέτα βουτηγμένη στο γάλα,και μετά καταβρόχθησε και τις κροκέτες!!Ήμαρτον θεε μου λέω τι άλλο θα δούμε??

Mια χουφτα κροκετες με γαλα περα απο τα προκαθορισμενα γευματα της? Προσεξε τι θα πεις... :D :p μετα λες οτι παχαινει...:x:
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Εγώ που επιβάλλεται να την παχύνω τι μπορώ να κάνω;;;;;;;;;
Την πήρα πάρα πολύ αδύνατη... Ήδη δεν ακολουθώ τα γραμμάρια που προτείνει η τροφή της πίσω για το βάρος και την ηλικία της....
Της δίνω παραπάνω σε 3 γεύματα την ημέρα.
Βέβαια σαν boxer είναι ζήτουλας και αχόρταγη, όλη την ώρα θέλει να τρώει, αλλά δεν της δίνω τίποτα άλλο.
Βέβαια... ακόμα και με την παραπάνω τροφή... φαίνονται τα παιδάκια της και τα κόκκαλα πίσω στην λεκάνη... παίρνει πολύ ύψος, έχει πάρει και κάποια κιλάκια, αλλά επειδή παίρνει κ μπόι, δεν τις φαίνονται τα κιλά!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc