Όχι στην απαγόρευση! Στον έλεγχο, όμως;


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Ας μπορει ο καθενας να περασει ενα ΒΗ αξιοπρεπως

Απλο ειναι το ΒΗ και ευκολο και ελεγχο αποκτας σε εναν οποιοδηποτε σκυλο οποιασδηποτε φυλης ακομα και " επικυνδυνης "
Tι ειναι το ΒΗ;
 










ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Οχι δεν εννοει EBY εννοει BH.Ειναι το ΕΒΥ χωρις λουρι.
The Bh test
Μας εφαγαν τα αγγλοσαξωνικα ιδιωματικα και συντομογραφιες...
Ενδιαφερον. Χωρις λουρι, ε; Ποσοι θα το εκαναν, που, πως, και ποτε αυτο;
 
Last edited:








GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Στο ότι δεν υπάρχουν επικίνδυνα σκυλιά νομίζω συμφωνούν όλοι (όσοι έγραψαν εδώ τουλάχιστον),εκεί που έχω εντοπίσει διαφορές είναι στους ισχυρισμούς ότι ο σκύλος είναι ένας,όλα τα σκυλιά είναι ίδια και πως όλοι αν το θελήσουμε μπορούμε να έχουμε ότι σκύλο γουστάρουμε γιατί αυτό είναι ... ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και το αντίθετο είναι φασισμός!Μάλιστα!

απο την στιγμη λοιπον που δεν υπαρχουν επικινδυνα σκυλια... δεν υπαρχει λογος να τα διαχωρισουμε...


Για να απαντήσω κ στον ICE που απ'ότι καταλαβαίνω θέλει πρακτικές λύσεις,σε περίπτωση που έρθει το πρόβλημα αυτό κ στην χώρα μας.Σε περίπτωση λοιπόν που κάποιοι αποφασίσουν ότι πρέπει κ στη χώρα μας να περιοριστούν κάποιες φυλές,θα το καταπιούμε κ αυτό αμάσητο όπως πολλά άλλα,διότι η ...επαναστατικότητα μας άφησε για άλλη γη κ άλλα μέρη!Σίγουρα θα υπάρξουν κάποιες αντιδράσεις από φιλοζωικά σωματεία κλπ αλλά δεν θέλω να πιστεύω πως στις χώρες που έχει ψηφιστεί αντίστοιχο νομοσχέδιο δεν είχαν φιλοζωικές οργανώσεις κ σωματεία.
μα οι φιλοζωικες και τα σωματεια στην αγνοια τους και στην λανθασμενη ενημερωση τους ξεκινανε πολλες απο τις απαγορευσεις...
δειτε το εκτρωμα του νομου πως ξεκινησε σε τι διαδικασιες μας εβαλε... κι αν τελικα τελειωσεισχετικα καλως θα ειμαστε και ευχαροστημενοι και υποχρεωμενοι... χμμμμ

αυτοι οι οποιοι αντιδρουν ειναι οι αντιστοιχοι ομιλοι φυλων... οπου κι αν υπαρχουν ...απεναντι σε πολιτκους και οργανωμενα σωματεια φανταζουν λιγοι...
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Καλό;

Εκπληκτικό, αληθινό, απίστευτα εύστοχο. Μόνο που στην Ελλάδα συνέβησαν όλα 10 χρόνια μετά ;). Θυμάμαι 10ετία του 80 πήγα βόλτα ένα dοberman μιας φίλης και το διηγόμουν σαν κατόρθωμα...Ντρέπομαι τώρα που το σκέφτομαι αλλά οκευ ήμουν παιδάκι τότε :D