ΑΝΑΨΕ ΤΟ ΦΩΣ!!


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
γιατι δε σε καλυψε?
ειπε αντι για "μη" δινει βαση στο να κερδιζει την προσοχη του σκυλου.
οπως και να χει το "μη" ή το "προσεξε με"
στο σκυλο ειναι απλα ηχοι...

σημασια εχει οτι το "μη" ο ανθρωπος το κανει ΥΣΤΕΡΙΑ!
το "προσεξε με" εχει αλλη ενοια!
και φυσικα μαζι με αυτο στηριζομαστε παντα στο να δυναμωνουμε/ενισχυουμε τις συμπεριφορες που ΘΕΛΟΥΜΕ να πετυχαινουμε!
και οχι να κολλαμε στο τι δε θελουμε.....

και εγω εκτος θεματος ειμαι?
 


S

SwkDoG

Guest
Nemo εδώ και 1 χρόνο περίπου που υπάρχει το φόρουμ έχουν σβηστεί 2 πόστ!!...Κάτι σημαίνει αυτό...

Το να διαχειρίζεσε ένα φόρουμ και να προσπαθείς να κρατάς "μακρυά" ανθρώπους που θέλουν να πουλήσουν και να διαφημιστούν με ΚΑΘΕ τρόπο είναι πολύ δύσκολο...πίστεψε με!

Όπως επίσης και το να φροντίζεις να μην προσβάλεις κάποιον ή να μην "βρίζοντε" τα μέλη μεταξύ τους...


Ειλικρινά αν κουραστώ και δω πως δεν μπορώ να ανταπεξέλθω,θα αποσυρθώ και το φόρουμ θα κλείσει...Μία που λεφτά δίνουμε,δεν παίρνουμε και αφιερώνουμε όσο περισσότερο χρόνο μπορούμε...

Συγνώμη αν κάτι σας προσέβαλε ή ό.τι άλλο αλλά το φόρουμ δεν υποχρεώνει κανένα μέλος να συμμετέχει,έχει άποψη και τα πάντα εδώ κρίνοντε ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΟΣΜΙΟ ΤΡΟΠΟ!

Για τυχόν λάθη που δεν είναι απίθανο να συμβούν...προκαταβολικά συγνώμη!... :)
 


S

SwkDoG

Guest
boxer μια χαρά είναι το πόστ σου... :D

Απλά το θέμα είναι "Αναψε το φώς" και το πήγαμε σε άλλες εντολές και γενικότερη πάλι κουβέντα...

Παιδιά αν νομίζετε ότι έτσι είναι καλύτερα και βοηθούντε και τα άλλα μέλη...κανένα πρόβλημα!...
Ας γράφουμε σε κάθε θέμα ό,τι να 'ναι...τι να πώ...το φόρουμ είναι και δικό σας...απλά μόνο εγώ πληρώνω... :D :p
 


Nemo

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2007
84
0
Θεσσαλονίκη
Απάντησες "κατάλαβα εγώ, οk" και εγω απάντησα "ΜΠΡΑΒΟ!!" που το κατάλαβες. Δεν προσέβαλα, ουτε έβρισα κανένα.. Για πιο λόγο το έσβησες , μαζί με το δικό σου!! Κατάλαβες πως και το δικό σου Post έκριβε κάποια ειρωνία??
 


S

SwkDoG

Guest
Ειλικρινά το δικό σου πόστ δεν το είδα!!... :oops:
Μάλλον θα σβήστηκε επειδή έσβησα το δικό μου...και ναί,το δικό μου το έσβησα γιατί μάλλον θα φαινόταν ως ειρωνία και δεν ήθελα κάτι τέτοιο...

Τι να πώ?...Συγνώμη!... :oops:
 


Nemo

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2007
84
0
Θεσσαλονίκη
Δυστυχώς πολλές φορές ο γραπτός λόγος, δεν καταγράφει πλήρως το συναίσθημα του "συγγραφέα".
Αν και εγώ έχω "ξεφύγει", ζητώ συγνώμη από όλους σας
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Για να μάθω στο σκυλί μου να κάνει διάφορα κόλπα τέτοιου τύπου αρχίζω μαθαίνοντας το την εντολή touch η οποία μοιάζει αρκετά με αυτό που περιέγραψε ο admin. Παίρνω ένα μικρό καπάκι από μπολ διάμετρος 5 εκατοστά περίπου το αλείφω με μπέικον και μόλις το ακουμπίσει ο σκύλος με την μουσούδα του κάνω κλικ (ναι χρησιμοποιώ και εγώ η κακιά κλίκερ παιδιά) και ανταμοιβή. Το να ακουμπάει το καπάκι με την μουσούδα του το λέω touch. Κατα την διάρκεια της εκπαίδευσης πρέπει να αγγίξει το καπάκι σε διάφορα σημεία όταν το κρατάω ψηλά, όταν το κρατάω χαμηλά αμα το κολλήσω στον τοίχο κτλ. Μετά χρησιμοποιώ το touch για να ακουμπίσει όποιο πράγμα θέλω τον διακόπτη, ένα σκοινί οτιδήποτε ετσι γενικοποιώ την εντολή. Τώρα αν θέλω να ανοίγει τον διακόπτη απλά δεν κάνω κλικ όταν τον ακουμπάει αλλά περιμένω να τον πιέσει αν θέλω να τραβήξει το σχοινί για να ανοίξει το ντουλάπι που έχω δέσει το σχοινί περιμένω μέχρι να το δαγκώσει για να κάνω κλικ κτλ κτλ...
Ελπίζω να καταλάβατε δεν είμαι και τόσο καλή στον γραπτό λόγο... :lol:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3