ΑΡΓΟΣ ( Labrador Retriever )






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Ωπ, επιτέλους εκανες θεματάκι του μικρού (y):love: (μικρός σε εισαγωγικά, ολοκληρο θηριο!)
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Καλώς μας ήρθατε, γλύκας είναι, να σου ζήσει! Πες μας και λίγα πράγματα αν θέλεις για την καθημερινότητά σας, πως και αποφάσισες να πάρεις λαμπ, αν πηγαίνεις για κυνήγι, από που είναι ο όμορφος, τέτοια πράγματα :LOL::LOL::LOL:

Επίσης σε παρακαλώ πες μας τι αμπούλα χρησιμοποιείς;
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Εκτός από φροντιστής σκύλου είστε και φροντιστής γάτας; :p (ακούω και κόκκορα στο background)

Ωραίος ο μικρός!
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Ωπ, επιτέλους εκανες θεματάκι του μικρού (y):love: (μικρός σε εισαγωγικά, ολοκληρο θηριο!)
Αποφάσισα να κάνω αν και δεν το έχω με τις παρουσιάσεις. Πριν μια εβδομάδα είμαστε παρέα σε παρκάκι με ένα Kangal ( επτά μηνών ) και μετάνιωσα που δεν έβγαλα φωτογραφίες. Όχι τίποτα άλλο για να τις δείχνω σ' όσους μου λένε πως έχω μεγαλόσωμο σκύλο... Άμα περάσεις απ' τους πεζόδρομους θα σε φέρω σ' επαφή :cool:
 
  • Wow
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Αποφάσισα να κάνω αν και δεν το έχω με τις παρουσιάσεις. Πριν μια εβδομάδα είμαστε παρέα σε παρκάκι με ένα Kangal ( επτά μηνών ) και μετάνιωσα που δεν έβγαλα φωτογραφίες. Όχι τίποτα άλλο για να τις δείχνω σ' όσους μου λένε πως έχω μεγαλόσωμο σκύλο... Άμα περάσεις απ' τους πεζόδρομους θα σε φέρω σ' επαφή :cool:
Το κανγκαλ μας ελειπε απο την γειτονια o_O
Εχω περσινες φωτο απο αλλο τετοιο κουταβι καπου 10-11 μηνων , ηταν διπλάσιο απο τον Αργο, τετραπλάσιο απο το γκρεμλιν :p

59295776_1405363736281187_3309926772979531776_n.jpg
 
  • Like
Reactions: ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Καλώς μας ήρθατε, γλύκας είναι, να σου ζήσει! Πες μας και λίγα πράγματα αν θέλεις για την καθημερινότητά σας, πως και αποφάσισες να πάρεις λαμπ, αν πηγαίνεις για κυνήγι, από που είναι ο όμορφος, τέτοια πράγματα :LOL::LOL::LOL:

Επίσης σε παρακαλώ πες μας τι αμπούλα χρησιμοποιείς;
Μ' έκανες να χαμογελώ :)

Η αμπούλα που βάζω δεν κάνει για τύπου Batman σκύλους, ο Batman τις μασάει τις σκνίπες δεν χρειάζεται αμπούλα :p.

Λάμπ για τον χαρακτήρα, για κυνήγι δεν ξέρω αν θα έκανε αλλά τον έχω χαρακτηρίσει "συνταξιούχο", από όταν ήταν κουτάβι, σε σχέση με την επαναφορά. Δεν ξοδεύει ενέργεια σε μπαλάκια και παρόμοιες χαζομάρες. Η απόλαυσή του είναι το περπάτημα ( καλύτερα τροχάδην ) κατ' ελάχιστο δύο ώρες την ημέρα.

Ο όμορφος επίσημα είναι ο R.S. GANESH PALMHILL CELEBRITY ( aka ΑΡΓΟΣ )
 
  • Like
Reactions: GRDANE and sis


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Εκτός από φροντιστής σκύλου είστε και φροντιστής γάτας; :p (ακούω και κόκκορα στο background)

Ωραίος ο μικρός!
@dimitris-skg όχι δεν έγινα γάτας παρ' όλη την πίεση της οικογένειας. Τα κατσούλια φροντίζει η πεθερά και καλά ακούς κόκορα, στο κτήμα παραδίπλα υπάρχουν κότες, κοκόρια κλπ. Εφτά γατιά στο σύνολο, τα άλλα ανέλαβαν τα κουνιάδια που ζουν εκεί. Ίσως κάποια άλλη στιγμή να έχω γάτα στο διαμέρισμα.

Φροντίζω όμως τους Leonardo (aka Leo) και Raphael (aka Raph) δύο χελώνες...

Με εξέπληξαν τα γατιά που ακολουθούσαν τον Άργο !! Άνοιγα την πόρτα να βγάλω τον Άργο αυτά από πίσω, κάτσε στον Άργο πρίν βγούμε καθόντουσαν κ' αυτά, χάδια ο Άργος ερχόντουσαν κ' αυτά...
 










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Ένα μικρό δείγμα.
Sorry...αυτό είναι το "σκάψιμο" που λες ότι κάνει ο Αργος;
Πες "όχι". Ότι αυτό είναι ζέσταμα μόνο.
Αν πεις "ναι" θα πρέπει να βρω τρόπο, να σου βάλω αντίστοιχο μαυροβίντεο, να μην το πιστεύεις αυτό που βλέπεις!
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Έλα ρε συ, μέχρι και το σκάψιμο το κάνει όλο γλύκα και χάρη! Κουράγιο @mareco, το επόμενο, αφού βγαίνει και σε μαύρο :ROFLMAO:
Αν δεν έχεις θάψει ανθρώπους ΜΕΣΑ στο αυτοκίνητό τους από σκάψιμο, δεν είναι καν άξιο αναφοράς :mad:
 
  • Haha
Reactions: medusa and sis


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Προθέρμανση είναι αλλά δεν μπορώ να πω ότι φτάνει σ' αυτό που φαντάζομαι ότι λες. Και καλά στο πάρκο, όταν είμαστε σε δρόμο που τυχαίνει να έχει χώμα στα πλάγια έχουν λερωθεί αρκετοί περαστικοί από τα χώματα, όλο συγνώμη ζητάω. Ή που μερικές φορές όταν σκάβει βρυχάται σαν λιοντάρι και ορισμένοι τρομάζουν !! Ένας μου είπε πως έχω πολύ άγριο σκύλο :ROFLMAO:

Όσο για την βαριεμάρα καταλαβαινόμαστε αμφότεροι, όσοι το ζουν ξέρουν.
 
  • Haha
Reactions: medusa and mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Κάπου πρέπει να το έχω ξαναπεί.
Θα το ξαναπώ όμως, κόβοντας τις λεπτομέρειες. Γιατί η ντροπή είναι για να την μοιράζεσαι με όσους σε καταλαβαίνουν.
Όσο σκύβω για να μαζέψω, αρχίζει ο τύπος να σκάβει. Οχι αυτό που κάνει ο γλυκούλης στο δικό σου βίντεο έτσι; Για κακή μου τύχη, σταματάει στα πέντε περίπου μέτρα, αμάξι σε διασταύρωση. Και αρχίζει να το γαζώνει κατά ριπάς. Να μην μπορώ να τον σταματήσω. Τον τράβαγα με το ελεύθερο χέρι και ξαναπροσανατολιζόταν προς την ρημάδα την διασταύρωση. Μέχρι που έφτασε στο ανοιχτό παράθυρο του συνοδηγού, που καθόταν η μεγάλης ηλικίας μαμά του οδηγού. Εντάξει...ούτε ξέρω πόσα χώματα τους πέταξε μέσα. Δεν με έχει ξαναβρίσει έτσι άνθρωπος. Τόσο που από ένα σημείο και μετά, άρχισε να χάνει το δίκιο του. Μέχρι που πέρασε το στοπ, σταμάτησε απέναντι και χωρίς να το έχω καταλάβει, ερχόταν και ποδαράτος ξοπίσω μου να ζητήσει τον λόγο. Ο άλλος δε, όσο περπάταγα προς τα ενδότερα του πάρκου, να τον απομακρύνω από τον δρόμο, είχε χαράξει αυλάκια πίσω του, για πολλαααά μέτρα. Ατάραχος έτσι :mad: Έχουν περάσει χρόνια από κείνο το συμβάν, αλλά μέχρι σήμερα, έτσι κάνει :mad: Πάντα πρόσεχα τα πάντα γύρω μας, αλλά έκτοτε προσέχω διπλά και προς τα που αρχίζει να σκάβει, σαν να μην υπάρχει αύριο :mad:

* Μόνο 3 τέτοια ":mad:" έβαλα; Κι ακόμη ένα 4. Εντάξει.
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Και ο Αργος έχει πετάξει χώματα μέσα σ' αμάξι, όχι πολλά αλλά συνέβη, άνοιξε ο άλλος την πόρτα και ο δικός μου έσκαβε. Ευτυχώς δεν έπεσα σε ιδιότροπο αν και είπε κάτι λίγα. Πριν τρεις ημέρες δεν είχα πάρει χαμπάρι δυο γυναίκες που ερχόντουσαν και άκουσα την μια ξαφνικά να φωνάζει, τις έριξε χώματα στο παντελόνι. Τουλάχιστον εμένα είναι κάπως διαχειρίσιμος.
 
  • Love
Reactions: mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3