Αγγελίες


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
δεν βρισκω το τοπικ που μιλαγαμε για τρελες αγγελιες

απο την τελευταια εκδοση της Χρυσης Ευκαιριας

ΜΠΟΥΛΝΤΟΓΚ (2) 1 αρσενικό, 1 θηλυκό, αγγλικά, αμερικάνικα, γαλλικά, 100% άριστα γενεαλογικώς κουτάβια, οικογενειακής εκτροφής, εκθεσιακής μορφολογίας, ταυτοποίηση, passport, εμβόλια
2 σκυλια 3 σε 1!!

θα τον παρω τηλ αν δεν βαρεθω το απογευμα να τρελαθω!!
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
οικογενιακη εκτροφη- 3 φυλων??
Μαλλον δυσκολα!

Εμπορας θα ειναι- η Πετ-Σοπας!
Καιμενο κουταβι απο Puppy- Mill με χιλιαδες προβληματα υγειας θα ειναι!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
τον πηρα, εισαγωγεας σκυλων απο Ουγγαρια!

μολις του ειπα οτι ηθελα να ξερω το πεντιγκρι των γονιων με παρεπεμψε στο ιντερνετ!!1
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
ελα ντε που ειναι το θεμα με τις αγγελιες? :D ο admin στα "θελω του" να βαλει και "search"....

ΓΛΑΣΚΩΝΗΣ θηλυκό, 8 μηνών, ξεκινημένο, τιμή 450 ευρώ


ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟΙ παλαιάς ράτσας, μεγάλο κεφάλι, χείλη κρεμαστά, χονδρά πόδια, γιγαντόσωμοι, από κοπάδι, τιμή λογική

ΛΑΓΟΣΚΥΛΟ Γκέκας, θηλυκό, 2.5 ετών, δεν κυνηγάει αλεπού, τιμή 600 ευρώ


ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ διαστάυρωση με Κόλευ, αρσενικό, 7 μηνών, εμβολιασμένο, με pedigree, πωλείται
:!:


ΜΠΑΝΓΚΟΚ Πιτ Μπουλ, κουτάβια, πωλούνται

ΜΠΑΝΤ ΝΤΟΓΚ θηλυκό, 6 μηνών, γιγαντόσωμο, κομμένα αυτιά, τιγρέ, αρίστης μορφολογίας

ρε παιδια ειναι πολλεςςςςςς

ΜΠΑΣΕ Νορβηγίας, με ψηλό πόδι

ΝΤΟΓΚΟ ΑΡΤΖΕΝΤΙΝΟ κουτάβια συλλεκτικά, από σπάνιους γονείς, 4 αρσενικά, 1 θηλυκό, τελικό βάρος 65 - 75 κιλά, εξαιρετικής ποιότητας,

ΠΙΤ ΜΠΟΥΛ διασταύρωση Τεριέ, καθαρόαιμα, κουτάβια, σε ζωόφιλους, πωλούνται

Την επομενη φορα συνεχιζουμε απο το "Π"
 






sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
oscar said:
ΜΠΑΝΤ ΝΤΟΓΚ θηλυκό, 6 μηνών, γιγαντόσωμο, κομμένα αυτιά, τιγρέ, αρίστης μορφολογίας

ρε παιδια ειναι πολλεςςςςςς
αυτο το εχω δει αρκετες φωρες, πολυ κακος ο σκυλος :lol:
σκεφτομουνα να τον παρω τηλεφωνο να του πω ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
...λογικα το ξερει και ο ιδιος... :D απλα μερικες φορες και οι τηλεφωνητριες γραφουν οτι ακουσουν χωρις να δινουν σημασια,ειχε γελιο γι αυτο και το εγραψα...βεβαια παλι μπορεις να πεις ...να κοιτα που πανε τα σκυλια του grbandog και τι θα γινει στο μελλον εαν ο σκυλος αποκτησει κοινο.

αυτη ειναι πολυ καλη ....

:D :D :D


λυκε λυκε εισαι εδωωωω???

ΣΑΡΠΛΑΝΙΝΑΤΣ γιουγκοσλάβικος ποιμενικός, αρσενικό, 10 μηνών, world class, εκπαιδευμένο, έτοιμο να αναλάβει προστασία από λύκο και αρκούδα, βλέπετε γονείς γιγαντόσωμους, τιμή 3.000 ευρώ


και αυτη...

ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ διασταύρωση Γερμανικού με Ρώσικο, 5 μηνών, εμβολιασμένο, τιμή συζητήσιμη
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Σήμερα χάζευα ένα site με αγγελίες και έπεσα σε μερικά μαργαριτάρια...

-ΖΗΤΑΩ ΕΝΑ ΘΥΛΙΚΟ ΠΙΤ ΜΠΟΥΛ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ ΜΕ ΑΡΣΕΝΙΚΟ 6 ΜΗΝΩΝ

-Ζητείται σκυλίτσα μεγάλου μεγέθους (25-50kg) για ζευγάρωμα με ημίαιμο (Ντομπερμαν-Γερμανικός Ποιμενικός).

-ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΠΕΚΙΝΟΥΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΗΛΙΚΕΙΑΣ 1,5 ΧΡΟΝΩΝ ΠΛΗΡΗΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΣ.
ΔΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
ΔΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΗΠΟ.
ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ, ΚΟΥΚΛΟΣ, ΣΑΝ ΑΡΚΟΥΔΑΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .
ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΔΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΒΗΤΟΡΑΣ.
ΤΙΜΗ:170 ΕΥΡΩ(ΣΥΖΗΤΗΣΗΜΗ)

-ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΡΑΤΣΑΣ ΥΙΟΡΚΣΑΙΡ ΤΕΡΡΙΕ ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ Ο ΥΙΟΡΚΥ, ΗΛΙΚΕΙΑΣ 6 ΜΗΝΩΝ ,ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΣ.
ΜΙΚΡΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ(ΟΧΙ ΤΟΥ)ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΙΚΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ, ΥΨΟΣ 30 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ 3 ΚΙΛΑ, ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΑΣΗΜΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ -ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ.
ΑΠΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΟΧΙ ΤΡΕΛΛΙΑΡΗΣ , ΥΠΑΚΟΥΟΣ, ΧΑΔΙΑΡΗΣ, ΤΡΥΦΕΡΟΣ, ΑΓΚΑΛΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟΣ .
ΕΚΑΠΙΔΕΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
ΤΙΜΗ:270 ΕΥΡΩ.
(Ναι, και οι 2 παραπάνω αγγελίες καταχωρήθηκαν από τον ίδιο χρήστη!)

-tha ithela na moy xarisoun ena germaniko poimeniko koutabi katharoemo arseniko 2-4 minon.ean exei kapoios as me eneimerosi.

-πανεμοφο μινι αρσενικο καθαροαιμο ακουει στο ονομα αρης με ολα τα χαρτια του ενεργητικοτατο αν εισαι απο περιοχη αθηνα σε παρακαλω επικοινωνησε μαζι μου

-Ψάχνουμε ένα έξυπνο σκυλί για συντροφιά στο νέο μας σπίτι. Προτιμούμε κόλει ή γερμανικό ποιμενικό. Μήπως γνωρίζει κανείς κανένα που να χαρίζεται ήνα πωλείται πολύ φτηνά;;;

-ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΟΥΝ Η ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΜΑΛΤΕΖ Η ΤΣΟΟΥ ΤΣΟΟΥ.

-Βοήθεια!!!!!!!! Ψάχνουμε για ένα όμορφο και γεροδεμένο γάτο Περσίας για ζευγάρωμα!

-ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΜΙΚΡΟΣΩΜΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ ΜΕ ΠΕΚΙΝΟΥΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΜΕ ΜΑΛΤΖΙΚΟ ΤΕΡΙΕ.

-ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙΑ ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΠΟ ΜΗΤΕΡΑ ΛΥΚΑΙΝΑ ΜΕ ΓΟΝΙΔΙΑ ΠΙΤ-ΜΠΟΥΛ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΗ) ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ ΚΑΛΕΣΤΕ ΣΤΟ...

-Ζητώ να μου χαρίσουν καθαρόαιμο Χάσκυ μέχρι 4 μηνών. Παρακαλώ στείλτε φωτογραφία στο e-mail ή επικοινωνήστε στο...

-ΖΗΤΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ.

-ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ,ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟ

-Παρακαλω ψαχνω να υιοθετησω μικροσωμο ασπρο σκυλάκι κατα προτιμιση μπολονεζ-μαλτεζ οχι απαραιτητα κα8αροαιμο.Εχω ηδη αρσενικο σκυλακι και θα προτιμουσα θηλυκο για να το ζευγαρωσω.Παρακαλω οποιοσ θελει να μου χαρισει σκυλακι θα το αγαπω για παντα ας μου στειλει ενα μαιλ

-ΖΗΤΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ
'Η ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ(ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡ)

-Endiaferomai gia koynelakia opoiadipote ratsas. Opois mporei na boithisei parakalw na epikoinwnisei me to e-mail mou.

-ZHTΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΕΝΑ ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ,ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ,ΚΟΝΤΟΤΡΙΧΟ..ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.




Έχουμε και λέμε λοιπόν...

-Το να εκτρέφεις σκύλους είναι εξίσου απλό με το να βάζεις το λαμπατέρ στην πρίζα. Χρειάζεσαι μόνο το αρσενικό και το θηλυκό. Τα κουμπώνεις και βλέπεις το σκυλοφώς το αληθινό!

-Πρέπει να υπάρχουν πολλοί εκεί έξω που χαρίζουν γερμανικά ποιμενικά, δαλματίας κλπ... Εννοείται πάντα κουτάβια και καθαρόαιμα!

-Μαλτέζ=Τσόου τσόου. Μα ίδια λέμε!

-Το μίνι είναι ράτσα! (Μίνι τι? Μίνι η γυναίκα του Μίκυ? Mini Cooper?)

-Υπάρχουν 2 κατηγορίες σκύλων. Τα έξυπνα και τα χαζά. Τα κόλει και τα γερμανικά ποιμενικά είναι σίγουρα έξυπνα. Τα άλλα? Οδοντόκρεμες!

-Με κάθε αρσενικό κουτάβι ροτβάιλερ, ένα γερμανικό ποιμενικό δώρο (γιατί, οι πιτσαρίες πιο έξυπνες είναι?)

-Η μπολονέζ δεν είναι μόνο μακαρονάδα... Έχετε δει πολλές μακαρονάδες να ζευγαρώνουν???

-Το κουνέλι είναι ισοδύναμο του Λαμπραντόρ (αναρωτιέμαι με ποιά μονάδα μέτρησης...)

-Θέλεις να τραπεζώσεις τα πεθερικά, τους θείους και λοιπούς συγγενείς αλλά το πορτοφόλι σου δεν σηκώνει πλούσιο γεύμα για τόσα άτομα? Βάλε αγγελία σε site για pets και κάτι θα βρεθεί... (Ευτυχώς που στην Ελλάδα τουλάχιστον δεν τρώμε και γάτες/σκύλους).

-Το καλύτερο το άφησα για το τέλος για να έχω το χρόνο να το επεξεργαστώ... Ποιοί προσωπικοί λόγοι μπορούν να σε αναγκάζουν να ζητάς να σου χαρίσουν καθαρόαιμο κουτάβι λαμπραντόρ? Όποιος το βρει κερδίζει ένα σούπερ κουταβοφύλακα με μπαμπά κυνηγόσκυλο και μαμά λυκοπίτ με πτυχίο! Bonus στον ταχύτερο, ένας γεροδεμένος γατοζιγκολό Περσίας.

Σας αφήνω τώρα, πάω να βάλω καμιά κομπρέσα στα ματάκια μου :shock: 8) :roll:
 


Marin

Well-Known Member
1 Απριλίου 2007
124
22
Athen
Δυστυχώς κάτι τέτοια με αποθαρρύνουν και μου δείχνουν ότι δε καταφέρνουμε να αλλάξουμε τίποτα τελικά.

Εμένα μου ζητάνε τον Πεδρο που είναι Ακίτα αλλά θέλουν μικρόσωμο μέχρι 5 κιλά... πως γίνεται τώρα ένα Ακίτα να φαίνεται για μινι σκυλί ή να το θέσω αλλιώς (γιατί το συζήτησα το θέμα), να θέλουν το συγκεκριμένο Ακίτα σε μίνι μορφή, το πιτμπουλ να το θέλουν μόνο αστείρωτο γιατί "χαλάω το σκύλο", το κυνηγόσκυλο μου να μου το ζητάνε για αγορά προς 3000 και 6000 ευρώ και το κουτάβι να μου ζητάνε να το στείλω με ταχυδρομείο στην Αλεξανδρούπολη?

Ελλαδάρα αμίμητη.
 




irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Παρακαλω ψαχνω να υιοθετησω μικροσωμο ασπρο σκυλάκι κατα προτιμιση μπολονεζ-μαλτεζ οχι απαραιτητα κα8αροαιμο.Εχω ηδη αρσενικο σκυλακι και θα προτιμουσα θηλυκο για να το ζευγαρωσω.Παρακαλω οποιοσ θελει να μου χαρισει σκυλακι θα το αγαπω για παντα ας μου στειλει ενα μαιλ

-Η μπολονέζ δεν είναι μόνο μακαρονάδα... Έχετε δει πολλές μακαρονάδες να ζευγαρώνουν???



Κι όμως υπάρχει αυτή η ράτσα. Αν θες μπες εδώ να δεις. (Άσχετο που η αγγελία είναι παρανοϊκή). :roll:

http://www.dogbreedinfo.com/bolognese.htm
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
My mistake! Αυτά τα σκυλάκια όσες φορές τα έχω δει τα αναφέρουν ως Bichon και δεν πήγε το μυαλό μου ότι είναι αυτά. (Επίσης δεν νομίζω ότι προφέρονται μπολονέζ, αλλά ας μην ψάχνουμε και ψύλλους στα άχυρα, ε?)

Όντως, η αγγελία δεν παύει να είναι παρανοϊκή... (λόγω του ζευγαρώματος). :?
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
"ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ ΓΚΡΙΦΟΝ ΑΣΠΡΟΥΛΙΚΟ ΜΕ ΘΛΙΜΜΕΝΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΖΩΟ ΖΕΥΓΑΡΙ "
:eyecrazy: ΜΟΥΧΑΧΑ!!!!
 


gevkarinian

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2006
208
2
Hrakleio Kritis
ΣΚΥΛΟΣ WEST ISLAND PERIE, 8,5 μηνών θηλυκό, με τσιπάκι, με βιβλιάριο, εμβολιασμένο, τιμή 300 ευρώ.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
gevkarinian said:
ΣΚΥΛΟΣ WEST ISLAND PERIE, 8,5 μηνών θηλυκό, με τσιπάκι, με βιβλιάριο, εμβολιασμένο, τιμή 300 ευρώ.
:lol: :lol: :lol: Είναι και διαίτης!!
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
Πωλειται Ροτβαιλερ 10 ημερων μονο σοβαρες προτασεις :evil: :evil: :evil: ....... ειναι αυτος σοβαρος και δεχεται μονο σοβαρες προτασεις!!!!

και αλλη μια το ιδιο σοβαρη :evil: ...
Ροτβαιλερ 10 ημερων πωλουνται
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf