Αγορα κουταβιού απο το εξωτερικό


Aristo

Member
2 Ιουλίου 2020
16
4
48
Καλησπέρα σας,
Ελπίζω να μην εχει ξανα ειπωθει το θεμα, ενα με παρομοιο τιτλο πάντως δεν είχε ιδιο θέμα....
Για αγορα κουταβιου απο το εξωτερικο, γνωριζει κανεις τι χρειάζεται για να ταξιδεψει?
ευχαριστω
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Καλησπέρα σας,
Ελπίζω να μην εχει ξανα ειπωθει το θεμα, ενα με παρομοιο τιτλο πάντως δεν είχε ιδιο θέμα....
Για αγορα κουταβιου απο το εξωτερικο, γνωριζει κανεις τι χρειάζεται για να ταξιδεψει?
ευχαριστω
Γεια σου,
κάνε μια αναζήτηση. Υπάρχει κουμπάκι πάνω δεξιά
πχ

αγορά εξωτερικό
 
  • Like
Reactions: Aristo


Aristo

Member
2 Ιουλίου 2020
16
4
48
Γεια σου,
κάνε μια αναζήτηση. Υπάρχει κουμπάκι πάνω δεξιά
πχ

αγορά εξωτερικό
Δυστυχως, όπως γίνεται στα περισσοτερα forum, αλλο ζητας, αλλο απαντανε και αλλου καταληγει η κουβεντα... σε κανενα απο τα ανοιγμενα θεματα, δεν βρηκα απαντηση....
Απλα λόγια, χρειαζεται πχ pedigree, vacc, κτλ....
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Καλησπέρα σας,
Ελπίζω να μην εχει ξανα ειπωθει το θεμα, ενα με παρομοιο τιτλο πάντως δεν είχε ιδιο θέμα....
Για αγορα κουταβιου απο το εξωτερικο, γνωριζει κανεις τι χρειάζεται για να ταξιδεψει?
ευχαριστω
Καλησπέρα, δώσε παραπάνω πληροφορίες.
Θα έρθει οδικώς ή με αεροπλάνο;
αν είναι να έρθει αεροπορικώς για ποια φυλή μιλάμε και πόσα κιλά περίπου θα είναι στις 15 εβδομάδες όταν θα ταξιδέψει. Από ποια χώρα θα έρθει (ΕΕ ή τρίτη χώρα), θα το φέρεις εσύ ή θα ταξιδεύει μόνο του ή με συνοδό.
Για να μπει στη Ελλάδα σίγουρα θα χρειαστεί το διαβατήριο του με έγκυρο εμβόλιο λύσσας (το εμβόλιο μπορεί να γίνει στις 12 εβδομάδες και μπορεί να ταξιδέψει μετά από 21 μέρες). Επίσης πρέπει να είναι τσιπαρισμένο πριν γίνει το εμβόλιο λύσσας.
 
  • Like
Reactions: dimitris-skg


Aristo

Member
2 Ιουλίου 2020
16
4
48
Καλησπέρα, δώσε παραπάνω πληροφορίες.
Θα έρθει οδικώς ή με αεροπλάνο;
αν είναι να έρθει αεροπορικώς για ποια φυλή μιλάμε και πόσα κιλά περίπου θα είναι στις 15 εβδομάδες όταν θα ταξιδέψει. Από ποια χώρα θα έρθει (ΕΕ ή τρίτη χώρα), θα το φέρεις εσύ ή θα ταξιδεύει μόνο του ή με συνοδό.
Για να μπει στη Ελλάδα σίγουρα θα χρειαστεί το διαβατήριο του με έγκυρο εμβόλιο λύσσας (το εμβόλιο μπορεί να γίνει στις 12 εβδομάδες και μπορεί να ταξιδέψει μετά από 21 μέρες). Επίσης πρέπει να είναι τσιπαρισμένο πριν γίνει το εμβόλιο λύσσας.
Καλημέρα και ευχαριστω για την απαντηση, Θα ερθει απο Ιταλια, μονο του. Θα το στειλει ο εκτροφεας. Μου ειπε οτι ειναι σχεδον 3,5 μηνων, εχεις κανει δλδ το rabies vacc εχουν περασει και 20 μέρες. εχει pedigree και microchip. Διαδικασία δεν την ξέρω... ταξιδευει ως cargo και το παραλαμβανω εδω εγω ? Που αλλου μπορει να σκαλώσει? ευχαριστω
ααα Rott ειναι οπότε φανταζομαι 3,5 μηνων θα ειναι μέχρι 10-12 κιλά ?...!
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Αν είναι αρσενικό θα είναι παραπάνω, ο δικός μας 2 μηνών ακριβώς ηταν 11 κιλά, αλλά παίζουν ρόλο και οι γραμμές. Αν είναι θηλυκό νομίζω γύρω στα 12 κιλά, αλλά δεν έχω εμπειρία απο θηλυκά κουτάβια. Θες να ανοίξεις ένα θέμα να μας παρουσιάσεις το κουτάβι, την επιλογή του εκτροφείου κλπ ;
 


Aristo

Member
2 Ιουλίου 2020
16
4
48
Αν είναι αρσενικό θα είναι παραπάνω, ο δικός μας 2 μηνών ακριβώς ηταν 11 κιλά, αλλά παίζουν ρόλο και οι γραμμές. Αν είναι θηλυκό νομίζω γύρω στα 12 κιλά, αλλά δεν έχω εμπειρία απο θηλυκά κουτάβια. Θες να ανοίξεις ένα θέμα να μας παρουσιάσεις το κουτάβι, την επιλογή του εκτροφείου κλπ ;
Ωραια, ναι θα ανοιξω γιατι οχι
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.753
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π