Αγωνία σήμερα – τελικά όλα καλά


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Tελικά ηταν κάμπιες ή φόλα?
Καμπιες ηταν Κατια μου, απλά το θεμα γυρισε στην φολα, που ειναι κατι πιο σοβαρο.
Τις καμπιες τις εξαντλησαμε γρηγορα.

Άρη θα πρέπει να προσθέσεις και ένα ξυράφι στο κινητό φαρμακείο σου καθώς και ένα σουγιά!
Στελιο, εχω παντα εναν ελβετικο πολυσουγια στην τσεπη μου. Η λεπιδα που εχει κυριολεκτικα ξυριζει.
Κατι πολυ χρησιμο ειναι ενα τσιμπιδακι για να βγαζουμε τα αγκαθια ή τις αγκιδες που χωνονται στις πατουσες τους.

Υπαρχει το θεμα της Ροτι με το φαρμακειο των διακοπων για ενα πιο σοβαρο φαρμακειο που καλυπτει τις περισσοτερες των περιπτωσεων.
Βεβαια, πολλες περιπτωσεις μπορουν να περιμενουν μεχρι να βρουμε κτηνιατρο. Η φολα οχι!
 
Last edited:


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Να συμπληρωσω οτι σημερα το πρωι που την πηγα στο βουνο για τρεξιμο, απεφευγε τις καμπιες χαρακτηριστικα.
Απο μακρια κι αγαπημενες!

(Καπως ετσι λειτουργει και η εκπαιδευση αποφυγης φολας ...)

Φυσικα την προσεχα παρα πολυ για να δω τι θα κανει.
Βρηκε βεβαια μια φουκαριαρα χελωνα και επαιζε με αυτην ... :rolleyes: Η χελωνα τα 'χε παιξει δηλαδη :D
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Όλα καλά τελικά χαίρομαι. Αντε βρε Χάρη μας ξέχασες....και μας έλειψες ...μπαίνε λίγο πιο συχνά:)
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Πίστεψε με κανενός το χέρι δεν θα είναι σταθερό εκείνη την ώρα!
Από ολότελα καλή και Παναγιώτενα...καλύτερα να κόψω τον σκύλο (που προφανώς δεν θα πάρει χαμπάρι τίποτα από το κόψιμο) από την αστάθεια μου παρά να μην έχω τίποτα απολύτως μαζί μου!
Ευχαριστώ Στέλιο, με κάνεις και νιώθω πολύ καλύτερα ... :D:D:D

Να συμπληρωσω οτι σημερα το πρωι που την πηγα στο βουνο για τρεξιμο, απεφευγε τις καμπιες χαρακτηριστικα.
Απο μακρια κι αγαπημενες!
(Καπως ετσι λειτουργει και η εκπαιδευση αποφυγης φολας ...)
Πολύ ωραία νέα Χάρη ! :):) Να ρωτήσω τί εννοείς με την τελευταία φράση σου για την εκπαίδευση αποφυγής φόλας ;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@