Αδέσποτη… χελώνα!


vasilis chios

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2008
68
0
Χίος
www.doberman.gr
aggeliki1 said:
:shock: ωραιος φιλοζωος εισαι,μπραβο!
Το αν είμαι φιλόζωος ασε να το κρίνουν εκείνοι που με ξέρουν προσωπικά..

aggeliki1 said:
αλλο να μην ξερεις και αλλο να ξερεις οτι κανεις κακο και να το συνεχιζεις!
δεν ξερω οτι κάνω κακο στις χελωνες. οταν μου αρωστήσει καμια και ασχοληθώ περισσότερο μπορεί να τις αφησω κ εγω σε κανενα βουνο..
για την ωρα, θα κατσουν στ αυγά τους....
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
vasilis chios said:
δεν ξερω οτι κάνω κακο στις χελωνες.
....
γι αυτο σου εβαλα το site του ekpaz για να διαβασεις και να δεις οτι κανεις λαθος,αλλα μαλλον δεν θες να το καταλαβεις αυτο ουτε να το διαβασεις!!!
απο την αιχμαλωσια αρρωσταινουν,αν περιμενεις να το παθουν ενω στο λεω θα ειναι αργα!!!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Αγγελική ο Βασίλης δεν είναι διατεθειμένος να σ' ακούσει. Αυτό που θέλει τώρα είναι να υπερασπιστεί τη θέση του, όσο άκυρη κι αν είναι για μερικούς από μας. Δικαίωμά του.
Απλά μην ασχολείσαι άλλο.
 


vasilis chios

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2008
68
0
Χίος
www.doberman.gr
Προχθές πέθανε πολύ καλός μου φίλος 24 χρονών μόνο.
συγχωρέστε με αλλα (2 μερες και νυχτες ειμαι ξυπνιος με 30 καφέδες) δεν είμαι και στα καλύτερα μου για να εξηγησω τα περι χελώνας.
είναι το τελευταίο πράγμα που με νοιάζει.
ας πεθαιναν 100 χελώνες παρά ο Αχιλλέας.

βιαστικές φιλε μου
βιαστικές πολύ
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Βασίλη λυπάμαι για το παλικάρι...
Να ζείτε να τον θυμάστε. :(

Παρ' όλα αυτά δεν μπορώ παρά να επισημάνω πως η αναφορά στο θάνατό του σ' αυτό το θέμα θυμίζει συναισθηματικό εκβιασμό. Εκβιάζεις το συναίσθημα της ντροπής και των ενοχών σε όσους σου απάντησαν με αυστηρό τρόπο? Γιατί κι αυτό είναι πολύ λυπηρό...

Συγγνώμη που μίλησα με σκληρό τρόπο. Όμως έτερον εκάτερον... άλλο η χελώνα κι άλλο ο άτυχος φίλος σου. Αν θέλεις, μπορείς να συνεχίσεις τα περί χελώνων όταν συνέλθεις λίγο.
 






vasilis chios

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2008
68
0
Χίος
www.doberman.gr
Chloe said:
Παρ' όλα αυτά δεν μπορώ παρά να επισημάνω πως η αναφορά στο θάνατό του σ' αυτό το θέμα θυμίζει συναισθηματικό εκβιασμό.
Δεν το εκανα σκοπιμα. απλα προσπαθησα να σας δωσω να καταλαβαιτε χωρις πολλα λογια.
ειναι οντως λιγο κακο-διατυπωμένα.ισως εξηγησω μια αλλη φορα


Chloe said:
Εκβιάζεις το συναίσθημα της ντροπής και των ενοχών σε όσους σου απάντησαν με αυστηρό τρόπο? Γιατί κι αυτό είναι πολύ λυπηρό...
συνεχίστε να μου τα χώνετε.. ισως ετσι εξηγω καλυτερα απ το να κατσω να γραψω την "απολογία" μου

Chloe said:
Συγνώμη που μίλησα με σκληρό τρόπο. Όμως έτερον εκάτερον... άλλο η χελώνα κι άλλο ο άτυχος φίλος σου. Αν θέλεις, μπορείς να συνεχίσεις τα περί χελώνων όταν συνέλθεις λίγο.
δεν πειραζει για τον τροπο, σε φορουμ είμαστε.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
vasilis chios said:
δεν πειραζει για τον τροπο, σε φορουμ είμαστε.
Αυτό δεν έχει σημασία. Δεν έχω ποτέ σκοπό να θίξω ή να πικράνω κάποιον, κι αν το κάνω είναι άθελά μου.
Ωστόσο, όπως είπα και πριν, το μόνο που μπορεί να νιώσει κάποιος που "σου την είπε" (η αγγελική π.χ που είπε "ωραίος φιλόζωος είσαι" ) διαβάζοντας τι σου συνέβη είναι τύψεις. Κι αυτό το θεωρώ άδικο...
 


vasilis chios

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2008
68
0
Χίος
www.doberman.gr
Chloe said:
μπορεί να νιώσει κάποιος που "σου την είπε" (η αγγελική π.χ που είπε "ωραίος φιλόζωος είσαι" ) διαβάζοντας τι σου συνέβη είναι τύψεις. Κι αυτό το θεωρώ άδικο...
Aγγελική δεν συμβαίνει αυτο.
δεν χρειαζετε να νιωθεις τιποτα ασχημο.
δεν προσπαθω να φερω στην θεση μου κανεναν.

εγω πιστευω οτι ειμαι φιλοζωος και απαντησα πριν.
δεν θεωρω οτι βασανιζω τη χελωνα επειδη την εχω στο κηπο και οχι σε βουνο ή επειδη τραβηξα βιντεο το σκυλο που την "τρομαζε".
αυτο προσπαθω να σας πω τοση ωρα αλλα και να συνεχισουμε να μιλαμε για το θεμα που ανοιξε η ROTTIE χωρίς να της το "χαλάμε".. :wink: :wink:

Είδαμε πως έχει κάποιος μερικές χελώνες σε μέτριο κήπο καπου σε ένα νησι.
Μπορείτε να πείτε για το πως τις έχετε άλλοι. τι τις ταιζετε, γιατι προτιματε να τις αμολατε στα βουνα κ τετοια
 


vasilis chios

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2008
68
0
Χίος
www.doberman.gr
και το μονο σιγουρο είναι οτι δεν πήγα να αποφυγω τις "επιθέσεις" σας, με το να σας κανω λυπηθητε για καποιον που δεν γνωριζετε.
Ισως κακως ου το ανεφερα. Συγχωρεστε με λοιπόν.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3