Αναφορά προβλημάτων και θεμάτων με τις αλλαγές


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Δεν έχω καγκουρώ στην αυλή μου, έχω παραδίπλα όμως. Η μικρή μου που είναι πολύ τσαμπουκαλού, άρχισε να κηνυγάει καγκουρώ 3 φορές το ύψος της, φωνάζοντάς τους μάλιστα στα αγγλικά με aussie accent "wait wait!!"

 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εξακολουθώ να μη βλέπω υπογραφές σε άτομα που ξέρω ότι έχουν. Ούτε και τοποθεσία, κάτω από το άβαταρ, που ηταν παλιά (εμένα πχ Πάτρα). Επίσης, στην προηγούμενη πλατφόρμα φαινόταν αν ο χρήστης είναι ονλάιν με φωτάκι στο άβαταρ σε κάθε μήνυμα.

Υ.γ. Να χαίρεσαι την αυστραλοαρτέμιδά σου
 


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Εξακολουθώ να μη βλέπω υπογραφές σε άτομα που ξέρω ότι έχουν. Ούτε και τοποθεσία, κάτω από το άβαταρ, που ηταν παλιά (εμένα πχ Πάτρα). Επίσης, στην προηγούμενη πλατφόρμα φαινόταν αν ο χρήστης είναι ονλάιν με φωτάκι στο άβαταρ σε κάθε μήνυμα.

Υ.γ. Να χαίρεσαι την αυστραλοαρτέμιδά σου
Υπογραφές όπως και τοποθεσίες βλέπω κανονικά - εσένα βλέπω Πάτρα. Μου βάζεις ένα screenshot με το τί βλέπεις μπας και βγάλουμε άκρη;
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αμαν- βασικα ειμαι πολυ μεγαλη πια για να αλλαζω καθε τρεις και λιγο- ειμαι και πολυυυυυ κουρασμενη αυτες της μερες!! Αλλα που θα παει- θα το συνηθησουμε! Απλα μου την δινουν και εμενα οι διαφημησεις!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.581
7.018
Βρε αδμιν που πιάνει το χέρι σου, αυτό που βγαίνει η ώρα/μέρα του κάθε ποστ από κάτω, γίνεται να πάει από πάνω όπως παλιά για να μη χάνεται κάτω από τις υπογραφές ή έτσι είναι το layout?
 


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Όχι, έτσι είναι το layout - πιο minimal, με λιγότερα κουμπιά, με μικρότερα γράμματα ότι έχει μικρότερη σημασία (όπως η ώρα του κάθε ποστ), και περισσότερο focus στο περιεχόμενο. :)
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Επειδη εψαξα αλλα δεν εντοπισα, υπαρχει καπου η επιλογη των ποστ που βλεπουμε σε καθε σελιδα? Πριν ειχα επιλεξει 40 ποστ ανα σελιδα και ετσι καθε θεμα δεν ειχε τοσες πολλες σελιδες.
 




simpakos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2014
117
9
αν και ειχα συνηθισει το παλιο,φενεται ωραιο και θα το συνιθισουμε και αυτο!!μεγια!!
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.684
4.318
42
www.proudtobegreek.eu
Ερωτηση(αν εχει απαντηθεί κάπου συγχωρεστε με δε το είδα),το tapatalk θα επανέλθει;

Καλα το new member απλα με έκανε και γέλασα...ημουν γριά και ξαναενιωσα χαχαχαχα
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Όπως τα περισσότερα forums πιστεύω ότι και το dogforum επιβιώνει από τα έσοδα των διαφημίσεων. Αν ήταν πιο διακριτικές και λιγότερο παρεμβατικές στα posts δεν θα χρησιμοποιούσε κανείς το adblock γιατί δεν είναι δίκαιο για το φόρουμ.
Οπότε μία λύση θα ήταν να φροντίσει ο admin η παρουσία των διαφημίσεων να είναι πιο διακριτική.
 




Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Δε ξέρω αν θα μπει το tapatalk, αλλά το dogforum έχει πια responsive layout, που σημαίνει ότι μπορείτε πανεύκολα να το χρησιμοποιείτε από το κινητό σας. Δοκιμάστε να μπείτε στο φόρουμ από το smartphone σας και θα δείτε.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αυτό είναι από το κινητό. Δεν έχω ακόμα πρόσβαση σε σταθερό υπολογιστή.

Για τις διαφημίσεις, η παλαιότερη πλατφόρμα είχε και αυτές που τοποθετεί το φόρουμ κατ'επιλογήν αλλά και εκείνες που βάζει η google (για παράδειγμα) αλλά σε πιο βολικά σημεία
 

Attachments





Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
@Orilis δε ξέρω τι μου δείχνεις εκεί - αν αναφέρεσαι σε υπογραφές, επιπλέον πεδία κλπ, αυτά στο κινητό δε φαίνονται για εξοικονομηση χώρου προφανώς. Αυτό που βλέπω είναι ότι η διαφήμιση σπάει το layout στο κινητό, θα διορθωθεί και αυτό.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
@Orilis δε ξέρω τι μου δείχνεις εκεί - αν αναφέρεσαι σε υπογραφές, επιπλέον πεδία κλπ, αυτά στο κινητό δε φαίνονται για εξοικονομηση χώρου προφανώς. Αυτό που βλέπω είναι ότι η διαφήμιση σπάει το layout στο κινητό, θα διορθωθεί και αυτό.
Ευχαριστώ :)
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
woooow
Καταρχην να πω οτι σιχαινομαι τις αλλαγες σε σελιδες η μεσα δικτυωσης η φορουμ...
Ωστοσο μπορω να πω οτι εγινε πολυ καλυτερο...τωρα μενει να το συνηθισω
Πολλα like στο like...
ωστοσο το Multi...δε καταλαβα που ειναι, εμενα μου βγαζει απο κατω απο καθε μηνυμα like,quote,απαντηση. Κατι δεν πιανω....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη