Αναφορά προβλημάτων και θεμάτων με τις αλλαγές


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Για τα άρθρα μπορείτε να μου στέλνετε με π.μ. οποιεσδήποτε ενστάσεις και διορθώσεις. Αν αφορά θέματα editing και ορθογραφικά, τα διορθώνουμε αμέσως. Για θέματα διαφωνίας ή άλλων πληροφοριών παρακαλώ να συμπεριλαμβάνετε στο μήνυμα σας και πηγές για να μπορούμε να τα αξιολογούμε πριν αλλάξουμε κάτι.

Ευχαριστώ πολύ!
 
  • Like
Reactions: Defkalion


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τα άλμπουμ που είχαμε δημιουργήσει με φωτογραφίες, που φαινόταν στο προφίλ μας, θα επανέλθουν ή χάθηκαν;
 
  • Like
Reactions: ntoulis


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.559
5.971
Πειραιάς
Αυτό πράγματι, είναι θέμα του admin. Στείλτου ένα πμ με τις ενστάσεις σου.
Για τα άρθρα μπορείτε να μου στέλνετε με π.μ. οποιεσδήποτε ενστάσεις και διορθώσεις. Αν αφορά θέματα editing και ορθογραφικά, τα διορθώνουμε αμέσως. Για θέματα διαφωνίας ή άλλων πληροφοριών παρακαλώ να συμπεριλαμβάνετε στο μήνυμα σας και πηγές για να μπορούμε να τα αξιολογούμε πριν αλλάξουμε κάτι.

Ευχαριστώ πολύ!
ok, το κανω.
 


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Τα άλμπουμ που είχαμε δημιουργήσει με φωτογραφίες, που φαινόταν στο προφίλ μας, θα επανέλθουν ή χάθηκαν;
Κατά τη μεταφορά δεν υπήρχε διαθέσιμος τρόπος να μετατραπούν στη νέα πλατφόρμα. Ενδεχομένως να υπάρξει στο μέλλον αν και εγώ θα πρότεινα να χρησιμοποιείτε τη νέα gallery εκ του μηδενός καθώς τίποτα δεν εγγυάται ότι τα παλιά άλμπουμ θα μεταφερθούν στο μέλλον.
 


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Μπηκα εγω και συμφωνω με τον Thodoras, εμενα προσωπικα δεν με βολεψε καθολου, καμια σχεση με το tapatalk, ειδικα αν εχεις ενα λιγο πιο αρχαιο κινητο κι αργει να φορτωσει τις σελιδες, εχει μικρη οθονη κλπ. Ειναι πολυ δυσκολο να ξαναμπει?
Τι εννοείς έχει μικρή οθόνη, ποια η διαφορά λοιπόν με το tapatalk; τον ίδιο χώρο έχεις διαθέσιμο στην οθόνη σου.

Η εγκατάσταση του tapatalk δεν είναι θέμα δυσκολίας ή κάτι τέτοιο, αλλά το ίδιο το tapatalk έχει πάρα πολλά προβλήματα ως πλατφόρμα, η υποστήριξη που δίνουν είναι μηδαμινή, έχει κενά ασφαλείας, και πρόσφατα δεκάδες χιλιάδες ιδιοκτήτες φόρουμ είδαν να εμφανίζονται διαφημίσεις που έβαλε το ίδιο το tapatalk στα φόρουμ τους χωρίς καν να τους ρωτήσουν, οπότε καλό είναι αν μπορέσουμε να το αποφύγουμε.
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Γιατί είναι πιο εύκολο το tapatalk? δοκίμασες να μπεις στο φόρουμ μετά τις αλλαγές να δεις πώς λειτουργεί με το responsive layout;
.
Εννοείται ότι από κινητό μπαίνω. Είναι δύσκολο και δεν έχω και κανα μικρό κινητό...
Είναι θέμα που δεν έχει διαφημίσεις με το tapatalk?
 




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Με το tapatalk ομως δεν χρειαζεται να μετακινω την οθονη δεξια κι αριστερα κατι το οποιο για μενα ειναι απιστευτα εκνευριστικο. Γενικα ειναι μεγαλη ευκολια.
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Με το tapatalk ομως δεν χρειαζεται να μετακινω την οθονη δεξια κι αριστερα κατι το οποιο για μενα ειναι απιστευτα εκνευριστικο. Γενικα ειναι μεγαλη ευκολια.
Εμένα από το κινητο που το τσέκαρα χτες, δεν ξεχειλωνε η εικόνα. Απλά την κυλουσα προς τα κάτω και ειχα ολο το περιεχομενο πρόχειρο.
Βεβαια δεν ειχα τσεκάρει ποτε το tapatalk για να ξερω διαφορες...
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Eμενα μου ξεχειλωνει, ακομα κι οταν κανω περιστροφη οθονης.
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Διάβασε ακριβώς από πάνω...
διάβασα από πάνω αφού είχα ποστάρει και αυτό γιατί δεν είχε γίνει refresh η σελίδα κάτι που στο tapatalk γίνεται αυτόματα. γενικά η πλοήγηση γίνετε πολύ πιο άνετα.

Καταλαβαίνω όλα αυτά που λες αλλά δεν ξέρω το ποσοστό των χρηστών που το έχουμε και τελικά αν το φορουμ είναι για τους χρήστες τους :)
 






Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Με το tapatalk ομως δεν χρειαζεται να μετακινω την οθονη δεξια κι αριστερα κατι το οποιο για μενα ειναι απιστευτα εκνευριστικο. Γενικα ειναι μεγαλη ευκολια.
Δε θα έπρεπε να χρειάζεται να μετακινείς καθόλου την οθόνη, θα έπρεπε να βλέπεις το φόρουμ σε ειδική μορφή που να χωράει ίσα ίσα στην οθόνη σου - αν θέλεις δείξε μου ένα screenshot με το τί βλέπεις, για να δω μήπως κάτι χρειάζεται διόρθωση.

Καταλαβαίνω όλα αυτά που λες αλλά δεν ξέρω το ποσοστό των χρηστών που το έχουμε και τελικά αν το φορουμ είναι για τους χρήστες τους :)
Δε καταλαβαίνω εδώ τι θες να πεις - όλα τα φόρουμ του κόσμου είναι για τους χρήστες τους, πώς αλλιώς θα υπήρχαν; αυτό δε σημαίνει πως οτιδήποτε ζητάνε οι χρήστες θα πρέπει αυτόματα να φτιάχνεται, ανεξάρτητα από τις συνέπειες.

Ένα ακόμα μειονέκτημα του tapatalk είναι ότι δίνει πρόσβαση μόνο στο φόρουμ. Ούτε η γκάλερυ υποστηρίζεται από το tapatalk, ούτε η καινούρια αρχική σελίδα που έχει το dogforum με τα άρθρα.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Κι εγώ ψηφίζω tapatalk. Τώρα που έλειπα και πήγα να μπω κανα δυο φορές από το κινητό είχα θέμα με το layout στα νέα μηνύματα όταν φόρτωνε τελείως η σελίδα (δε θα μπορέσω να το περιγράψω ακριβώς τώρα, θα προσπαθήσω να πάρω ένα printscreen αύριο).

Επίσης επειδή έχω πολύ περιορισμένο όριο σε 3G στο πακέτο της συνδεσής μου στο πόσο θα κατεβάσω και το ελέγχω, με το tapatalk είχα ελάχιστη "κατανάλωση" ενώ τώρα μου τρώει αισθητά παραπάνω. Μπορεί να έφταιγε που δεν έχω addon για να μπλοκάρει διαφημίσεις στο κινητό και κατέβασε εικόνες, δεν ξέρω.
 
  • Like
Reactions: underdog


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Θα το προσπαθησω να βγαλω..

Παντως γενικα, οσοι μπαινουν καθημερινα, ειδικα οσοι θελουν να ριξουν μια ματια απο το κινητο, δεν νομιζω να τους νοιαζει να δουν τα αρθρα ή τη γκαλερυ..

Επισης, οσοι μπαινουν απο 3g ή πακετα δεδομενων ή οπως αλλιως λεγεται(αυτα τα mb που δινουν οι εταιριες), φανταζομαι πιο πολλα kb μας "τρωει" στην κανονικη του μορφη, αποτι με το tapatalk, μπορει να κανω και λαθος βεβαια. Μπορει καποιους να μη τους ενδιαφερει αυτο ή ακομα κι εσας, αλλα εγω που εχω αρκετα περιορισμενο αριθμο mb το σκεφτομαι.

Τεσπα, ελπιζω κι εγω να επανελθει το tapatalk :)
 
  • Like
Reactions: underdog


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Επίσης επειδή έχω πολύ περιορισμένο όριο σε 3G στο πακέτο της συνδεσής μου στο πόσο θα κατεβάσω και το ελέγχω, με το tapatalk είχα ελάχιστη "κατανάλωση" ενώ τώρα μου τρώει αισθητά παραπάνω. Μπορεί να έφταιγε που δεν έχω addon για να μπλοκάρει διαφημίσεις στο κινητό και κατέβασε εικόνες, δεν ξέρω.
Mαζι γραφαμε ;)