Αντίο Κλαίρη μου....


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Αναπάντεχα έρχονται στις ζωές μας, και αναπάντεχα φεύγουν.....Θρήνησε, μην προσπαθείς να το καλύψεις, βγάλτο από μέσα σου. Ο πόνος δεν θα φύγει ποτέ, αλλά το Εκλαιράκι θα είναι η πιο γλυκιά σου ανάμνηση για την υπόλοιπη ζωή σου! Κουράγιο, τίποτα άλλο....

Καλό ταξίδι Εκλαιράκι....
 




Sandos

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2010
128
0
Πατρα
Τα περασα προσφατα... οχι με τον ιδιο τροπο αλλα καλως η κακως ο πονοσ ειναι ιδιος..
Να την θυμασαι οπως σε θυμαται και αυτη...
Κουραγιο... Θα ερθει ο καιρος πυ πλεον θα την θυμασαι και θα χαιρεσαι που ηταν στην ζωη σου(θα στεναχωριεσαι βεβαια αλλα θα ειναι λιγοτερος ο πονος)
Εχασες ισως την καλυτερη σου φιλη οπως και εγω..
Δειξε δυναμη...
ΚΑι οπως μου ειπε καποιος πριν 2 μηνες εδω μεσα... καποια στιγμη θα την ξαναδεις... γιατι δεν γινεται να υπαρχει τοση αγαπη και στο τελος να μην καταληγει πουθενα... να πηγαινει χαμενη...
Θα τις ξαναδουμε τις φιλεναδες μας.... να την θυμασαι ...
ΚΑι παλι κουραγιο...
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Τα περασα προσφατα... οχι με τον ιδιο τροπο αλλα καλως η κακως ο πονοσ ειναι ιδιος..
Να την θυμασαι οπως σε θυμαται και αυτη...
Κουραγιο... Θα ερθει ο καιρος πυ πλεον θα την θυμασαι και θα χαιρεσαι που ηταν στην ζωη σου(θα στεναχωριεσαι βεβαια αλλα θα ειναι λιγοτερος ο πονος)
Εχασες ισως την καλυτερη σου φιλη οπως και εγω..
Δειξε δυναμη...
ΚΑι οπως μου ειπε καποιος πριν 2 μηνες εδω μεσα... καποια στιγμη θα την ξαναδεις... γιατι δεν γινεται να υπαρχει τοση αγαπη και στο τελος να μην καταληγει πουθενα... να πηγαινει χαμενη...
Θα τις ξαναδουμε τις φιλεναδες μας.... να την θυμασαι ...
ΚΑι παλι κουραγιο...
δισταζω να το λεω στους αλλους, γιατι συνηθως δεν αρεσει...ομως σε εμενα, λεω παντα....
"Καλη μας ανταμωση".....
 




mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Τωρα ειδα κι εγω το θλιβερο θεμα... :( καλο ταξιδι στην Κλαιρη σου...και μην κρατας τη στεναχωρια σου...αφησε την να βγει,ειναι καλυτερα!
 




darkextreme

Active Member
19 Αυγούστου 2011
26
0
Ό,τι και να πω λίγο είναι.Αν και δεν σε γνωρίζω ξέρω πως είναι όταν χάνεις τον καλύτερό σου φίλο.
Κουράγιο πάνω από όλα.Σε λίγο καιρό θα σου μείνουν μόνο ευχάριστες αναμνήσεις.
Όπως είπαν κι άλλοι θα τα ξαναπείτε κάποτε...
Κουράγιο... :(
 


dimitra1971!

Banned
Banned
29 Σεπτεμβρίου 2011
171
2
Ναι εισαι περηφανη που δώσατε αγάπη σε ένα απο τα πιο ανιδιοτελή πλάσματα που έχει κάνει η φύση. Που και να τα βαράς σου κουνάνε ουρίτσα.... Δεν ειναι πχ γάτες που έχουν άλλη προσωπικοτητα και θα βγάλουν νυχια. Τα σκυλιά οσον αφορά την αγάπη ειναι ...μπουνταλάδες. Θα σου προτεινα οταν συνέλθεις να μην ξεμεινεις απο αυτήν την μηχανή αγάπης... Να πάρεις άλλο σκυλάκι..
Κουράγιο .
 










Elpidaki

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2012
205
0
Πειραιάς
Τι να πω... Ό, τι είπαν και οι άλλοι... Κουράγιο... Δε χωράνε λόγια σε αυτή την άσχημη στιγμή ούτε θα σε βοηθάει να βλέπεις τα ίδια. Νομίζω όμως πως όλοι, οι περισσότεροι τουλάχιστον, σε νιώθουν γιατί όλοι εμείς οι φιλόζωοι το περάσαμε αυτό, ή θα το περάσουμε και το νιώσαμε... Και σίγουρα είναι μεγαλύτερος μας φόβος. Δε θέλω να ρωτήσω τι έγινε... όμως το κρίμα είναι που δεν πρόλαβε να συμπληρώσει τον κύκλο της ζωής της. Είμαι σίγουρη όμως ότι όσο ήταν μαζί σου ήταν ευτυχισμένη και το ένιωθε κάθε στιγμή ότι την αγαπάς. Όπως έγραψε και κάποιος παραπάνω... όταν συνέλθεις, μη διστάσεις να βάλεις άλλο σκυλάκι στη ζωή σου. Όχι για να την αντικαταστήσεις, αλλά νομίζω πως οι φιλόζωοι έχουν την ανάγκη να δώσουν κάπου αυτή την ξεχωριστή αγάπη που έχουν μέσα τους. Θα το νιώσεις κι εσύ νομίζω. Νομίζω ότι με την κίνηση αυτή θα νιώσεις την ψυχή σου ελαφρύτερη. Θα χρειαστείς να έχεις δίπλα σου ένα τετράποδο ζωντανούλι να φροντίζεις. Αλλά αυτά ανήκουν στο μέλλον. Σημασία έχει να συνέλθεις, να έρθει η μέρα που θα θυμάσαι την Κλαίρη σου και ναι μεν θα λυπάσαι, αλλά θα χαμογελάς στη σκέψη της και δε θα νιώθεις πόνο. Ούτως η άλλως εκείνη είναι ΣΙΓΟΥΡΑ πολύ καλά όπου κι αν είναι, γι' αυτό δε χρειάζεται να αμφιβάλλεις! :)
Ελπιδα
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τι να πω... Ό, τι είπαν και οι άλλοι... Κουράγιο... Δε χωράνε λόγια σε αυτή την άσχημη στιγμή ούτε θα σε βοηθάει να βλέπεις τα ίδια. Νομίζω όμως πως όλοι, οι περισσότεροι τουλάχιστον, σε νιώθουν γιατί όλοι εμείς οι φιλόζωοι το περάσαμε αυτό, ή θα το περάσουμε και το νιώσαμε... Και σίγουρα είναι μεγαλύτερος μας φόβος. Δε θέλω να ρωτήσω τι έγινε... όμως το κρίμα είναι που δεν πρόλαβε να συμπληρώσει τον κύκλο της ζωής της. Είμαι σίγουρη όμως ότι όσο ήταν μαζί σου ήταν ευτυχισμένη και το ένιωθε κάθε στιγμή ότι την αγαπάς. Όπως έγραψε και κάποιος παραπάνω... όταν συνέλθεις, μη διστάσεις να βάλεις άλλο σκυλάκι στη ζωή σου. Όχι για να την αντικαταστήσεις, αλλά νομίζω πως οι φιλόζωοι έχουν την ανάγκη να δώσουν κάπου αυτή την ξεχωριστή αγάπη που έχουν μέσα τους. Θα το νιώσεις κι εσύ νομίζω. Νομίζω ότι με την κίνηση αυτή θα νιώσεις την ψυχή σου ελαφρύτερη. Θα χρειαστείς να έχεις δίπλα σου ένα τετράποδο ζωντανούλι να φροντίζεις. Αλλά αυτά ανήκουν στο μέλλον. Σημασία έχει να συνέλθεις, να έρθει η μέρα που θα θυμάσαι την Κλαίρη σου και ναι μεν θα λυπάσαι, αλλά θα χαμογελάς στη σκέψη της και δε θα νιώθεις πόνο. Ούτως η άλλως εκείνη είναι ΣΙΓΟΥΡΑ πολύ καλά όπου κι αν είναι, γι' αυτό δε χρειάζεται να αμφιβάλλεις! :)
Ελπιδα
Δεν αφήνουμε αυτό το θέμα, να καταλαγιάσει, να μην φέρνουμε δυσάρεστες αναμνήσεις στη chrysoula...

edit: τι έγινε? Γιατί δε βλέπω την απάντησή μου?