Αποκτηση dogo argentino


Giannis93

New Member
2 Μαρτίου 2020
3
0
31
Καλησπέρα έχεις λίγες μέρες που ανακάλυψα το forum και προσπαθώ όσο μπορω να μαθω για την συγκεκριμένη ράτσα που ενδιαφέρομαι να αποκτήσω,αλλά επειδή επειδη διαβαζω διαφορά και τα περισσότερα είναι από μέλη και πολλά δεν με τα ανοιγει για ένα παραξενο λόγο,δλδ δεβ υπαρχει η σελίδα είπα να ανοιξω ένα θέμα ώστε να παρω την βοήθεια απο γνωστές τις συγκεκριμένης φυλής!Λίγα λογια για τον εαυτό μου ειμαι 27 χρονών με πολύ ελεύθερο χρόνο εξαιτίας ενός θέματος υγείας και μετά απο πολύ σκέψη σκέφτηκα να αποκτήσω ένα σύντροφο!!Ο σκύλος θα ήθελα εννοείτε να αποκτήσω απο εκτροφείο και λογο απο αυτά που διάβασα αλλά και νομίζω πως είναι η καλύτερη επιλογή και ένα παραπάνω για την συγκεκριμένη ράτσα!Α θα ειναι ο πρώτος μου σκύλος,ευχαριστώ όποιον αφιέρωση λιγο χρόνο να με βοηθήσει
 


sak69GR

Well-Known Member
27 Ιουνίου 2018
118
198
Έδεσσα
Κάποια πράγματα είναι πολύ τυχερά μερικές φορές (καρμικά θα το έλεγα).
Εχθές κάποιος γνωστός έστειλε στο fb της γυναίκας μου το ακόλουθο μήνυμα που του έστειλε κάποια φίλη του:
"Φιλοξενώ για λίγες μέρες ένα σκυλί Ντογκο Αρτζεντινο περίπου 2-3 ετών θηλυκό, στειρωμένη μ τσιπακι, πολυ φιλική,κοινωνική,ησυχη κ ξέρει κ μέσα στο σπίτι κ έξω σ αυλή.Αν γνωρίζεις κάποιον που ν τ θέλει πες μ! Σ 2-3 μέρες αν δν βρεθεί κάποιος θ πάει πάλι φιλοζωική"
Είναι η παρακάτω κούκλα
89093145_831406040619986_3071529686887563264_n.jpg


Αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι μπορώ να ρωτήσω περισσότερα.
 


Giannis93

New Member
2 Μαρτίου 2020
3
0
31
Ευχαριστώ πάρα πολύ Αλλά κυρίως ενδιαφέρομαι για κουτάβι επειδη θα είναι και ο πρώτος μου σκύλος και επειδη μιλάμε για μια πολύ δυναμικη ράτσα θα προτιμούσα να παρω κάποιο κουταβάκι...και παλι Ευχαριστώ
 


sak69GR

Well-Known Member
27 Ιουνίου 2018
118
198
Έδεσσα
Ευχαριστώ πάρα πολύ Αλλά κυρίως ενδιαφέρομαι για κουτάβι επειδη θα είναι και ο πρώτος μου σκύλος και επειδη μιλάμε για μια πολύ δυναμικη ράτσα θα προτιμούσα να παρω κάποιο κουταβάκι...και παλι Ευχαριστώ
Σεβαστό.
Πάντως πιστεύω ότι ακριβώς επειδή είναι ο πρώτος σου σκύλος καλό θα ήταν να ξεκινήσεις με έναν διαμορφωμένο και αποδεδειγμένα ήσυχο χαρακτήρα.
 
  • Like
Reactions: Valieto and GRDANE


Giannis93

New Member
2 Μαρτίου 2020
3
0
31
Ναι συμφωνω απόλυτα και για αυτο ειναι ακόμα ένας Λόγος που θελω να απευθυνθώ σε καποιο εκτροφέα κοντά σε εμένα ώστε να μπορώ να δω και τις εγκαταστασεις,γονείς,κουτάβια,αλλά να μιλησω και εγω με τον ιδιο για οτιδήποτε απορία έχω
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Τα παρακάτω ενημερωτικά νήματα ανοίγουν.

ποια ειναι τα αρνητικα της ρατσας του σκυλου σας
Η Ιστορία του Dogo Argentino
ντογκο αρτζεντινο κι εργασια

Αυτό που έχω καταλάβει από γραφόμενα είναι πως πρόκειται για μια απαιτητική φυλή. Το μέλος @GRDANE δίνει μια διάσταση εδώ.

Προσεκτική αναζήτηση, ενημέρωση και μεγάλη υπομονή χρειάζεται.