Αποφυγή θερμοπληξίας?


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
πχ
ελληνιδα μελαχρινη και στην παραλια την παιρνει να κανει ηλιοθεραπεια με περιορισμενη εκθεση χρονικα και ενα αντιλιακο μεσαιου δεικτη και να μαυριζει σταδιακα

μια νεγρα παλι δεν τραβαει ζορι σχεδον καθολου

μια γερμανιδα , σουηδεζα καταλευκες θα καουν απο τη πρωτη μερα

τα σκουρα σκυλια ειναι λιγοτερα επιρρεπεις στο καρκινο του δερματος απο την ηλιακη ακτινοβολια αλλα κινδυνευουν περισσοτερο απο θερμοπληξια

τα ανοιχτοχρωμα ακριβως το αντιστροφο

και τα δυο εχουν προβλημα και στη θερμοπληξια και στον καρκινο αλλα οι γιατροι λενε ποια σκυλια ειναι περισσοτερο επιρρεπεις και που
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
τα σκουρα σκυλια ειναι λιγοτερα επιρρεπεις στο καρκινο του δερματος απο την ηλιακη ακτινοβολια αλλα κινδυνευουν περισσοτερο απο θερμοπληξια
Όντος εμείς που είμαστε μαυρούληδες ...αυτές τις μέρες βράζουμε!!!
Μια φορά έκανα το λάθος να τον βρέξω λίγο και το σκυλί ζεστάθηκε πολύ πολύ περισσότερο.Απο τότε μέσα στη δροσιά του σπιτιού και στο μάρμαρο!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
πχ
ελληνιδα μελαχρινη και στην παραλια την παιρνει να κανει ηλιοθεραπεια με περιορισμενη εκθεση χρονικα και ενα αντιλιακο μεσαιου δεικτη και να μαυριζει σταδιακα

μια νεγρα παλι δεν τραβαει ζορι σχεδον καθολου

μια γερμανιδα , σουηδεζα καταλευκες θα καουν απο τη πρωτη μερα

τα σκουρα σκυλια ειναι λιγοτερα επιρρεπεις στο καρκινο του δερματος απο την ηλιακη ακτινοβολια αλλα κινδυνευουν περισσοτερο απο θερμοπληξια

τα ανοιχτοχρωμα ακριβως το αντιστροφο

και τα δυο εχουν προβλημα και στη θερμοπληξια και στον καρκινο αλλα οι γιατροι λενε ποια σκυλια ειναι περισσοτερο επιρρεπεις και που
Ααα.... νόμιζα οτι αναφέρεσαι στο αντηλιακό για τη θερμοπληξία. Ο δικός μου πάντως που είναι μαύρος ως επι το πλείστον, δε γουστάρει ήλιο καθολου..... θα δούμε πως θα πάει το καλοκαίρι.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
τα σκουρα σκυλια ειναι λιγοτερα επιρρεπεις στο καρκινο του δερματος απο την ηλιακη ακτινοβολια αλλα κινδυνευουν περισσοτερο απο θερμοπληξια

τα ανοιχτοχρωμα ακριβως το αντιστροφο
Kάτι μου θυμίζει αυτό ..κάτι μου θυμίζει αυτό ...
Μάκη που είσαι..:p:p:D