Από εδώ η Σουγκαρ






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Πολύ χαριτωμένη η μικρή σου!
Να περάσετε πολλά και απροβλημάτιστα χρόνια μαζί, σου εύχομαι!

Να σε ρωτήσω όμως, από που την πήρες;
 


GeorgeGkori

Active Member
31 Ιανουαρίου 2023
28
56
43
Πολύ χαριτωμένη η μικρή σου!
Να περάσετε πολλά και απροβλημάτιστα χρόνια μαζί, σου εύχομαι!

Να σε ρωτήσω όμως, από που την πήρες;
Από γνωστό γνωστού του γνωστού .... Που ήξερε ότι έψαχνα για σκυλάκι ! Μου είπαν ότι είναι καθαρό μαλτεζακι αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου έτσι κι αλλιώς έψαχνα να υιοθετήσω και ημίαιμο. Με νοιάζει να έχει υγεία και να περάσουμε μαζί χρόνια πολλά και καλά ! Την μαμά την είδα όταν το πήρα. Το σκυλάκι ήταν σε διαμέρισμα με την μαμά του ήταν το τελευταίο αλλά ήταν μαθημενο μέσα σε οικογένεια με παιδάκια καναπεδατο! Δεν με έχει προβληματίσει η αλήθεια είναι καθόλου . Είναι πολύ φιλική κοιμάται τα βράδια όσο και εμείς χωρίς να μας ενοχλεί με κλάματα. Από την πρώτη μέρα πάει μόνο στην πάνα της. Μέχρι τώρα αν εξαιρέσουμε ότι φυσιολογικά σαν κουτάβι μασάει ότι βρει δεν πάμε πολύ καλά !
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Επειδή απ' ότι καταλαβαίνω, είσαι νέος άνθρωπος, θα πρέπει όμως, να σε προβληματίζει το politically correct, της απόκτησης κατοικίδιου. Αν μη τι άλλο, παίζουν πια, κάμποσες τηλεοπτικές διαφημίσεις. Δεν μπορεί να μην έχει πέσει το μάτι σου.

Η πηγή απόκτησης του κουταβιού σου, είναι στις δύο χειρότερες, μαζί με τα pet shop.
Κι εσύ βέβαια με την σειρά σου, οφείλεις να μην ζευγαρώσεις ποτέ, το ημίαιμο σκυλάκι σου.

ΥΓ: Δεν λέγονται "καθαρά". Λέγονται "καθαρόαιμα".
 
  • Like
Reactions: marytherion


GeorgeGkori

Active Member
31 Ιανουαρίου 2023
28
56
43
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο της επίθεσης αλλά σε κάθε περίπτωση το σκυλάκι μου θα στειρωθεί όταν έρθει η ώρα και έχει ήδη καταχωρηθεί με τσιπ και δηλωθεί στην βάση δεδομένων στο όνομα μου!


Υ.Γ. Δεν πλήρωσα για να ενισχύσω το παραεμποριο μου το χάρισαν.
Όταν δεν γνωρίζεις την ιδιότητα , την ηλικία , την μόρφωση και το επάγγελμα να τοποθετεισαι σε παρακαλώ πιο ευγενικά. Δεν χρειάζονται υποδείξεις για "politically correct" πολιτική ορθότητα που λένε στο χωριό μου.

Ευχαριστώ και πάλι για τις "συμβουλές" δεν ψάχνω να κάνω επάγγελμα την αναπαραγωγή σκύλων. Δόξα τον Θεό τα καταφέρνω ...
Αποκτήθηκε για συντροφιά παιχνίδι και να του χαρίσω μια καλή ζωή.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Το παραεμπόριο αυτό, ενισχύεται μια χαρά και χωρίς ανταμοιβή.
Ακριβώς όπως έγινε με σένα δηλαδή.
Δεν σου κάνω όμως επίθεση. Τοποθετήθηκα παααααρα πολύ ευγενικά. Οπότε, μην αμύνεσαι επιθετικά. Αν σου κάνω, θα το καταλάβεις. Αλλά δεν σκοπεύω. Εχω αρχίσει να δέχομαι την ματαιότητα του πράγματος.
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
395
252
45
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο της επίθεσης αλλά σε κάθε περίπτωση το σκυλάκι μου θα στειρωθεί όταν έρθει η ώρα και έχει ήδη καταχωρηθεί με τσιπ και δηλωθεί στην βάση δεδομένων στο όνομα μου!


Υ.Γ. Δεν πλήρωσα για να ενισχύσω το παραεμποριο μου το χάρισαν.
Όταν δεν γνωρίζεις την ιδιότητα , την ηλικία , την μόρφωση και το επάγγελμα να τοποθετεισαι σε παρακαλώ πιο ευγενικά. Δεν χρειάζονται υποδείξεις για "politically correct" πολιτική ορθότητα που λένε στο χωριό μου.

Ευχαριστώ και πάλι για τις "συμβουλές" δεν ψάχνω να κάνω επάγγελμα την αναπαραγωγή σκύλων. Δόξα τον Θεό τα καταφέρνω ...
Αποκτήθηκε για συντροφιά παιχνίδι και να του χαρίσω μια καλή ζωή.
Πως τα πηγαινετε με την τροφουλα;την τρωει;
κουκλάκι ζωγραφιστό!
 


GeorgeGkori

Active Member
31 Ιανουαρίου 2023
28
56
43
Πως τα πηγαινετε με την τροφουλα;την τρωει;
κουκλάκι ζωγραφιστό!
Την τρώει μετά μανίας παίρνει βάρος μια χαρά τα κακά της είναι καλά απλά κάνει τουλάχιστο 5 φορές την ημέρα παραγωγή ! ΧΑ ΧΑ
Ευτυχώς το πεπτικό της πάει καλά παρόλο που τα μαλτεζακια είναι ευαίσθητα
Έχω πάρει επίσης την orijen puppy και την χρησιμοποιώ σαν λιχουδιές και δείχνει να πηγαίνει καλά. αν την ανεχτεί θα πάω για orijen δαγκωτο αφού μου έρχεται να την δοκιμάσω και εγώ με αυτά που γράφει ότι έχει μέσα ΧΑ ΧΑ
Με οδηγία της κτηνιάτρου επίσης Από την άλλη εβδομάδα θα της δώσω ελάχιστη μπανάνα και καρότο.
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
395
252
45
Την τρώει μετά μανίας παίρνει βάρος μια χαρά τα κακά της είναι καλά απλά κάνει τουλάχιστο 5 φορές την ημέρα παραγωγή ! ΧΑ ΧΑ
Ευτυχώς το πεπτικό της πάει καλά παρόλο που τα μαλτεζακια είναι ευαίσθητα
Έχω πάρει επίσης την orijen puppy και την χρησιμοποιώ σαν λιχουδιές και δείχνει να πηγαίνει καλά. αν την ανεχτεί θα πάω για orijen δαγκωτο αφού μου έρχεται να την δοκιμάσω και εγώ με αυτά που γράφει ότι έχει μέσα ΧΑ ΧΑ
Με οδηγία της κτηνιάτρου επίσης Από την άλλη εβδομάδα θα της δώσω ελάχιστη μπανάνα και καρότο.
Τέλεια πολύ χαιρομαι! :love:
 
  • Like
Reactions: GeorgeGkori






Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
527
287
25
instagram.com
Νταξει μικρουλι είναι μόλις τρώει τα βγάζει,από την κατανάλωση στην αποχέτευση.
Και εμένα μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση,πώς τόσο γρήγορα,γιατί τόσες φορές,στους 5 μήνες ξεκίνησε να τα κάνει όσες φορές βγαίνει
 






GeorgeGkori

Active Member
31 Ιανουαρίου 2023
28
56
43
Η Σουγκαρ μεγαλώνει έχει απίστευτη όρεξη χωρίς να έχει ευαισθησίες που έχουν τα μαλτεζακια στο πεπτικό ! Έχει φτάσει 4.200 είναι τώρα 9μηνων και τρώει μετά μανίας την Orijen Puppy με το ψάρι ! Παρόλο που είναι πολύ προτεινικη την καταφέρνει μια χαρά !IMG-e7ce69732d0a7f03e12239c7605079cf-V.jpgIMG_20230808_204716.jpgIMG_20230805_110832.jpgIMG-36d40e7ce5221922fdac7299389876e5-V.jpg
 
Last edited:


Lu Mi Mi

Member
5 Ιουνίου 2023
15
5
26
Καλημέρα σε όλους αυτή είναι η Σουγκαρ την αποκτήσαμε εχθές το απόγευμα φυσικά το βράδυ κοιμήθηκε μέχρι τις 4 αλλά μετά άρχισε τα κλάματα! View attachment 76624
Είμαστε αρχάριοι σκυλογονεις και η αλήθεια είναι ότι είμαστε λίγο σε αναστάτωση αλλά με τις μέρες όλα θα φτιάξουν πιστεύω !
Είναι ένα μαλτεζακι τριών μηνών ! Παρακαλώ δώστε οδηγίες και συμβουλές ειδικά οι μαλτεζογονεις !
δεν εχω μαλτεζ το μονο που θα πω ειναι οτι ειναι μια γλυκα ειναι απιστετη <3 εμενα και τα 3 μονο το πρωτο βραδυ κλαψανε θελει 3 βδομαδες να σε συνηθισει και 3 μηνες περιπου να δεθει φουλ μαζι σου εχε το στο νου σου γιατι ειναι εκει που θα βαλετε τα δικα σας ορια οποια αποφασισετε να ειναι αυτα. Κατα τα αλλα οπλισου με υπομονη αλλα θα παρεις τοση αγαπη και λατρεια που δεν θα εχει καμια σημασια στο τελος
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3