Απώλεια σκύλου


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αν και το ερώτημα δεν απευθύνεται σε εμένα θα απαντησω πως τα αδέσποτα θα περιοριστούν μόνο με αλλαγή νοοτροπίας. Όσες στειρώσεις και να γίνουν στα αδέσποτα (δεν διαφωνώ με τις στειρώσεις στα αδέσποτα, άλλο λέω) δεν θα υπάρξει ποτέ ουσιαστικό αποτέλεσμα όταν για παράδειγμα οι περισσότεροι ιδιοκτήτες ζευγαρώνουν έστω μία φορά την σκύλα τους απλά για να νιώσει την χαρά της μητρότητας.

Γενικά πάντως συμφωνώ με το μήνυμα σου.
Kαι σκυλο, καλο, σωστό και καθαροαιμο, που θα χω τσεκαρει τους γονεις με το ματι ότι ειναι ενταξει, απο που θα βρισκουμε; θα πληρωνουμε λαμογια;

Περα απο αυτό που λες πρεπει να αλλαξει και η νοοτροπια 'καλα εγω, εγω ξερω τι κανω, ειμαι/ειναι ειδικη περιπτωση, ειναι ειδικες οι συνθηκες, και τι να κανα;, ολοι οι υπολοιποι φταινε' κλπ κλπ.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
@st3li0s περίμενε οσο θελεις... οι απαντησεις των αλλων προς εσένα με καλυψαν πλήρως!!

και μια χαρη σε παρακαλω! σταματα να πετας κοτσάνες και να το παίζεις γνώστης γιατί πρωτον εκτίθεσαι και δευτερον διαβαζουν και αλλοι αυτα που γραφεις και θα πανε να τα κανουν και αυτοι
Αράδιασε τις κοτσάνες που έχω πει αλλιώς δεν έχει ισχύ ο λόγος σου...περιμένω!
Με τους υπόλοιπους γίνεται συζήτηση!

Αν δεν πεις τίποτα θα καταλάβω πολύ απλά ότι είσαι ένας από τους πολλούς ανακατοσούρες και φερέφωνα του internet που πιάνονται από post άλλων και βρίζουν απλά...
 


tryphon13

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2015
180
334
ATHENS
Αράδιασε τις κοτσάνες που έχω πει αλλιώς δεν έχει ισχύ ο λόγος σου...περιμένω!
Με τους υπόλοιπους γίνεται συζήτηση!

Αν δεν πεις τίποτα θα καταλάβω πολύ απλά ότι είσαι ένας από τους πολλούς ανακατοσούρες και φερέφωνα του internet που πιάνονται από post άλλων και βρίζουν απλά...
πρωτα απο ολα ποτέ δεν σε έβρισα οπως και δεν εβρισα κανεναν..

κοτσανα πρωτη) βγαζεις τα λουριά από αδέσποτα
κοτσανα δευτερη) το ταμπελακι δεν ειναι προληψη
κοτσανα τριτη) το gps tracker δεν χανετε
κοτσανα τεταρτη) αντι να παραδεχτεις τις μπαρουφες που ασυναισθητα πετας, αντιθετως δεν το παραδεχεσαι και συνεχίζεις και λες αλλες για να καλυψεις τις προηγούμενες,

κοτσανα πεμπτη) βγηκες τελειοιιιιως οφ τοπικ από την πρωτη κιολας αναρτηση σου δημιουργωντας αναστατωση στους αναγνώστες

θες κιαλλες μπαρουφες;;
 
  • Like
Reactions: gki


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
πρωτα απο ολα ποτέ δεν σε έβρισα οπως και δεν εβρισα κανεναν..

κοτσανα πρωτη) βγαζεις τα λουριά από αδέσποτα
κοτσανα δευτερη) το ταμπελακι δεν ειναι προληψη
κοτσανα τριτη) το gps tracker δεν χανετε
κοτσανα τεταρτη) αντι να παραδεχτεις τις μπαρουφες που ασυναισθητα πετας, αντιθετως δεν το παραδεχεσαι και συνεχίζεις και λες αλλες για να καλυψεις τις προηγούμενες,

κοτσανα πεμπτη) βγηκες τελειοιιιιως οφ τοπικ από την πρωτη κιολας αναρτηση σου δημιουργωντας αναστατωση στους αναγνώστες

θες κιαλλες μπαρουφες;;
Αυτό που λες τώρα είναι ψέμα!
Καταρχάς δεν επιτρέπονται προσωπικοί χαρακτηρισμοί, αλλά ποτέ δεν έδωσα τόση σημασία σε αυτό το κομμάτι γιατί μπορώ να το διαχειριστώ!
Με χαρακτήρισες και το ακόμα πιο άσχημο είναι ότι το έσβησες!

Εγώ αγαπητέ τοποθετήθηκα στο θεματοθέτη σύμφωνα με την αντίληψη που διατηρώ.
Σχολίασα για την λάθος απόκτηση και νομίζοντας ότι η σκύλα του φολιάστηκε όντας ελεύθερη είπα να προτείνω κάποιες δοκιμασμένες λύσεις!

Όλος ο υπόλοιπος χαμός δεν έπρεπε να γίνει πάνω στα γραφόμενα μου!
Αν θέλεις να σχολιάσεις κάν΄το με σεβασμό! Όταν όμως παρουσιάζω με επιχειρήματα ότι η ταυτότητα δεν είναι μέτρο πρόληψης εσύ με χαρακτηρίζεις! Και όταν σε ρωτάω γιατί το κάνεις δεν μου απαντάς.

Η ετυμολογία της λέξεως «πρόληψη» είναι το να προλάβεις με τους ανάλογους χειρισμούς μία κακή κατάσταση.
Η ταυτότητα λοιπόν αγαπητέ δεν είναι μέτρο πρόληψης. Αν το θεωρείς πρόληψη επειδή το κοτσάρουν χιλιάδες άνθρωποι στα σκυλιά τους δεν φταίω εγώ γι'αυτό. Τι να το κάνω ΑΝ χαθεί ο σκύλος μου και ΕΠΕΙΤΑ περιμένω κάποιον να τον βρει, να διαβάσει την ταυτότητα και να ειδοποιήσει. Δεν ξέρω πως το βλέπεις εσύ, εγώ πάντως το βλέπω βλακώδες γι'αυτό και προχώρησα σε πιο αποδοτικά μέτρα προς τον σκύλο μου και απ'ότι βλέπω κακώς κάνω και τοποθετούμε γιατί έχει καταντήσει κουραστικό. Συν τοις άλλοις έθεσα χιουμοριστικό παράδειγμα ότι δεν διαθέτουμε όλοι ήρεμα σκυλιά και ότι παίζει να κατεβάσει κανέναν από τα μούτρα επιχειρώντας να τον πλησιάσει, τουλάχιστον ο δικός μου σκύλος.
Μου απαντάς εσύ και μου λες ότι το GPS χάνεται και μου τσαμπουνάς αμερικάνικα παραδείγματα όπου χάθηκαν κτλ.
Στα παπάρια μου αγαπητέ τι συμβαίνει στον κόσμο και πως χρησιμοποιεί ο καθένας τα εργαλεία που διαθέτει. Σου λέω λοιπόν παρακάτω ότι εγώ έχω τον σκύλο μου 7 χρόνια και 6 χρόνια το gps και δεν έχει χαθεί. Και σε ρωτώ και πάλι χιουμοριστικά, φτάνω για να είμαι στατιστικό από μόνος μου μιας που κανείς δεν χρησιμοποιεί gps tracker?

Εκεί κάπου χάνεσαι και εσύ και όλοι και αναλώνεστε για τα αδέσποτα κτλ κτλ...

Υπάρχει και σύγχυση απ΄ότι βλέπω και όχι όρεξη για ανάπτυξη συζήτησης.
Οι μισοί προσπαθούν έστω να κουτσοτοποθετηθούν και οι άλλοι μισοί αναλώνονται στο να κριτικάρουν μέχρι προσωπικής επίθεσης τον άλλον...

Δεν ξέρω τι κάνεις εσύ στα 162 μυνήματα που έχεις ως πορεία στο forum, εγώ όμως «χτυπάω» και φεύγω, δίνω την απάντηση/συμβουλή αναλόγως με την εμπειρία που διαθέτω έχοντας σκύλο. Δεν έχω καμία μα καμία καΐλα να δειχθώ. Παίρνω μέρος στα θέματα εκείνα που μπορώ να βοηθήσω. Τα 8.000 μηνύματα μου και τα 4+ χρόνια στην διαχείρηση του forum έχουν δείξει ποιος είμαι και τι σκοπό έχουν τα γραφόμενα μου.

Αν πάλι νομίζεις ότι λέω μπαρούφες μπορείς να με αγνοείς, no problem.

Εγώ σταματώ κάπου εδώ...

Υ.Γ.: Σου απάντησα μόνο και μόνο γιατί σέβομαι το έργο του admin όπου ή θα αναγκαστεί να σβήσει αβέρτα τα άχρηστα μηνύματα ή περιμένει από εμάς να ομαλοποιήσουμε την κατάσταση.
 
  • Like
Reactions: Elrandir and Kouros


tryphon13

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2015
180
334
ATHENS
Αυτό που λες τώρα είναι ψέμα!
Καταρχάς δεν επιτρέπονται προσωπικοί χαρακτηρισμοί, αλλά ποτέ δεν έδωσα τόση σημασία σε αυτό το κομμάτι γιατί μπορώ να το διαχειριστώ!
Με χαρακτήρισες και το ακόμα πιο άσχημο είναι ότι το έσβησες!

Εγώ αγαπητέ τοποθετήθηκα στο θεματοθέτη σύμφωνα με την αντίληψη που διατηρώ.
Σχολίασα για την λάθος απόκτηση και νομίζοντας ότι η σκύλα του φολιάστηκε όντας ελεύθερη είπα να προτείνω κάποιες δοκιμασμένες λύσεις!

Όλος ο υπόλοιπος χαμός δεν έπρεπε να γίνει πάνω στα γραφόμενα μου!
Αν θέλεις να σχολιάσεις κάν΄το με σεβασμό! Όταν όμως παρουσιάζω με επιχειρήματα ότι η ταυτότητα δεν είναι μέτρο πρόληψης εσύ με χαρακτηρίζεις! Και όταν σε ρωτάω γιατί το κάνεις δεν μου απαντάς.

Η ετυμολογία της λέξεως «πρόληψη» είναι το να προλάβεις με τους ανάλογους χειρισμούς μία κακή κατάσταση.
Η ταυτότητα λοιπόν αγαπητέ δεν είναι μέτρο πρόληψης. Αν το θεωρείς πρόληψη επειδή το κοτσάρουν χιλιάδες άνθρωποι στα σκυλιά τους δεν φταίω εγώ γι'αυτό. Τι να το κάνω ΑΝ χαθεί ο σκύλος μου και ΕΠΕΙΤΑ περιμένω κάποιον να τον βρει, να διαβάσει την ταυτότητα και να ειδοποιήσει. Δεν ξέρω πως το βλέπεις εσύ, εγώ πάντως το βλέπω βλακώδες γι'αυτό και προχώρησα σε πιο αποδοτικά μέτρα προς τον σκύλο μου και απ'ότι βλέπω κακώς κάνω και τοποθετούμε γιατί έχει καταντήσει κουραστικό. Συν τοις άλλοις έθεσα χιουμοριστικό παράδειγμα ότι δεν διαθέτουμε όλοι ήρεμα σκυλιά και ότι παίζει να κατεβάσει κανέναν από τα μούτρα επιχειρώντας να τον πλησιάσει, τουλάχιστον ο δικός μου σκύλος.
Μου απαντάς εσύ και μου λες ότι το GPS χάνεται και μου τσαμπουνάς αμερικάνικα παραδείγματα όπου χάθηκαν κτλ.
Στα παπάρια μου αγαπητέ τι συμβαίνει στον κόσμο και πως χρησιμοποιεί ο καθένας τα εργαλεία που διαθέτει. Σου λέω λοιπόν παρακάτω ότι εγώ έχω τον σκύλο μου 7 χρόνια και 6 χρόνια το gps και δεν έχει χαθεί. Και σε ρωτώ και πάλι χιουμοριστικά, φτάνω για να είμαι στατιστικό από μόνος μου μιας που κανείς δεν χρησιμοποιεί gps tracker?

Εκεί κάπου χάνεσαι και εσύ και όλοι και αναλώνεστε για τα αδέσποτα κτλ κτλ...

Υπάρχει και σύγχυση απ΄ότι βλέπω και όχι όρεξη για ανάπτυξη συζήτησης.
Οι μισοί προσπαθούν έστω να κουτσοτοποθετηθούν και οι άλλοι μισοί αναλώνονται στο να κριτικάρουν μέχρι προσωπικής επίθεσης τον άλλον...

Δεν ξέρω τι κάνεις εσύ στα 162 μυνήματα που έχεις ως πορεία στο forum, εγώ όμως «χτυπάω» και φεύγω, δίνω την απάντηση/συμβουλή αναλόγως με την εμπειρία που διαθέτω έχοντας σκύλο. Δεν έχω καμία μα καμία καΐλα να δειχθώ. Παίρνω μέρος στα θέματα εκείνα που μπορώ να βοηθήσω. Τα 8.000 μηνύματα μου και τα 4+ χρόνια στην διαχείρηση του forum έχουν δείξει ποιος είμαι και τι σκοπό έχουν τα γραφόμενα μου.

Αν πάλι νομίζεις ότι λέω μπαρούφες μπορείς να με αγνοείς, no problem.

Εγώ σταματώ κάπου εδώ...

Υ.Γ.: Σου απάντησα μόνο και μόνο γιατί σέβομαι το έργο του admin όπου ή θα αναγκαστεί να σβήσει αβέρτα τα άχρηστα μηνύματα ή περιμένει από εμάς να ομαλοποιήσουμε την κατάσταση.
αμα σέβεσαι το εργο του admin να σέβεσαι και τον δημιοργό του θέματος και μη διαλυέτε το thread του... τωρα αμα νομηζεις πως ειμαστε δημοτικο γοα το ποιος εχει γραψει πιο πολλά μηνυματα δεν θα το σχολιάσω καν...
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Kαι σκυλο, καλο, σωστό και καθαροαιμο, που θα χω τσεκαρει τους γονεις με το ματι ότι ειναι ενταξει, απο που θα βρισκουμε; θα πληρωνουμε λαμογια;
βαλε ομως καπου καποια σημειωση οτι προφανως ειρωνευεσαι, γιατι θα το διαβασει καποιος που σκεφτεται οντως ετσι (σαν τον θεματοθετη πχ) και θα πει "εδω ειμαστε, καλα εκανα και δεν εσκασα το χιλιαρικο για να παρω ...καθαροαιμο σκυλο, σαν τους αλλους τους βλακες"...
φιλικα
 


12 Δεκεμβρίου 2016
9
7
Δεν σεβάστηκε
Αυτό που λες τώρα είναι ψέμα!
Καταρχάς δεν επιτρέπονται προσωπικοί χαρακτηρισμοί, αλλά ποτέ δεν έδωσα τόση σημασία σε αυτό το κομμάτι γιατί μπορώ να το διαχειριστώ!
Με χαρακτήρισες και το ακόμα πιο άσχημο είναι ότι το έσβησες!

Εγώ αγαπητέ τοποθετήθηκα στο θεματοθέτη σύμφωνα με την αντίληψη που διατηρώ.
Σχολίασα για την λάθος απόκτηση και νομίζοντας ότι η σκύλα του φολιάστηκε όντας ελεύθερη είπα να προτείνω κάποιες δοκιμασμένες λύσεις!

Όλος ο υπόλοιπος χαμός δεν έπρεπε να γίνει πάνω στα γραφόμενα μου!
Αν θέλεις να σχολιάσεις κάν΄το με σεβασμό! Όταν όμως παρουσιάζω με επιχειρήματα ότι η ταυτότητα δεν είναι μέτρο πρόληψης εσύ με χαρακτηρίζεις! Και όταν σε ρωτάω γιατί το κάνεις δεν μου απαντάς.

Η ετυμολογία της λέξεως «πρόληψη» είναι το να προλάβεις με τους ανάλογους χειρισμούς μία κακή κατάσταση.
Η ταυτότητα λοιπόν αγαπητέ δεν είναι μέτρο πρόληψης. Αν το θεωρείς πρόληψη επειδή το κοτσάρουν χιλιάδες άνθρωποι στα σκυλιά τους δεν φταίω εγώ γι'αυτό. Τι να το κάνω ΑΝ χαθεί ο σκύλος μου και ΕΠΕΙΤΑ περιμένω κάποιον να τον βρει, να διαβάσει την ταυτότητα και να ειδοποιήσει. Δεν ξέρω πως το βλέπεις εσύ, εγώ πάντως το βλέπω βλακώδες γι'αυτό και προχώρησα σε πιο αποδοτικά μέτρα προς τον σκύλο μου και απ'ότι βλέπω κακώς κάνω και τοποθετούμε γιατί έχει καταντήσει κουραστικό. Συν τοις άλλοις έθεσα χιουμοριστικό παράδειγμα ότι δεν διαθέτουμε όλοι ήρεμα σκυλιά και ότι παίζει να κατεβάσει κανέναν από τα μούτρα επιχειρώντας να τον πλησιάσει, τουλάχιστον ο δικός μου σκύλος.
Μου απαντάς εσύ και μου λες ότι το GPS χάνεται και μου τσαμπουνάς αμερικάνικα παραδείγματα όπου χάθηκαν κτλ.
Στα παπάρια μου αγαπητέ τι συμβαίνει στον κόσμο και πως χρησιμοποιεί ο καθένας τα εργαλεία που διαθέτει. Σου λέω λοιπόν παρακάτω ότι εγώ έχω τον σκύλο μου 7 χρόνια και 6 χρόνια το gps και δεν έχει χαθεί. Και σε ρωτώ και πάλι χιουμοριστικά, φτάνω για να είμαι στατιστικό από μόνος μου μιας που κανείς δεν χρησιμοποιεί gps tracker?

Εκεί κάπου χάνεσαι και εσύ και όλοι και αναλώνεστε για τα αδέσποτα κτλ κτλ...

Υπάρχει και σύγχυση απ΄ότι βλέπω και όχι όρεξη για ανάπτυξη συζήτησης.
Οι μισοί προσπαθούν έστω να κουτσοτοποθετηθούν και οι άλλοι μισοί αναλώνονται στο να κριτικάρουν μέχρι προσωπικής επίθεσης τον άλλον...

Δεν ξέρω τι κάνεις εσύ στα 162 μυνήματα που έχεις ως πορεία στο forum, εγώ όμως «χτυπάω» και φεύγω, δίνω την απάντηση/συμβουλή αναλόγως με την εμπειρία που διαθέτω έχοντας σκύλο. Δεν έχω καμία μα καμία καΐλα να δειχθώ. Παίρνω μέρος στα θέματα εκείνα που μπορώ να βοηθήσω. Τα 8.000 μηνύματα μου και τα 4+ χρόνια στην διαχείρηση του forum έχουν δείξει ποιος είμαι και τι σκοπό έχουν τα γραφόμενα μου.

Αν πάλι νομίζεις ότι λέω μπαρούφες μπορείς να με αγνοείς, no problem.

Εγώ σταματώ κάπου εδώ...

Υ.Γ.: Σου απάντησα μόνο και μόνο γιατί σέβομαι το έργο του admin όπου ή θα αναγκαστεί να σβήσει αβέρτα τα άχρηστα μηνύματα ή περιμένει από εμάς να ομαλοποιήσουμε την κατάσταση.
Δεν σεβαστηκες δυστυχώς το πρόβλημα μου ούτε κ το θέμα που δημιούργησα.
Λυπάμαι πολύ που με αγνοησες.
 
  • Like
Reactions: tryphon13


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Το απίστευτο πως πλέον έχω κ τέταρτο παιδί που είναι 2,5 μηνών κ γι αυτό φταίει το μπιγκλαγγελακι μου στην κυριολεξία. Αν πονηρευτειτε λίγο θα καταλάβατε πως κ γιατί .
.Ενα βράδυ που ήμουν σε 'ιδιαίτερες' στιγμες πήδηξε πάνω στο κρεβάτι προφανως από ζήλεια ή περιέργεια κ έτσι έγινε το.....καλό κ αποκτησαμε ένα υπέροχο κοριτσι.
ε :confused: ?
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3