Αστείες συνήθειες των σκύλων μας


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Λογω της δημοσιευσης του θεματος για τους "κουζονοφυλακες" εμπνευστηκα και εγω να γραψουμε πιο γενικα τις αστεις συνηθειες των μικρων και μεγαλων τερατων μας που μας κανουν και λιωνουμε στα γελια καθε φορα που ο σκυλος μας κανει "καφριλες" παντως τυπου!

Ξεκιναω με τον δικο μου το διαβολακι, μινι πινσερ, 2,5 ετων, που δεν τρωει αν το μπωλακι του με το φαγητο δεν ειναι πανω σε χαλακι! Μερικες φορες που το αφησα στο πλακακι με γαυγιζε μεχρι που το πηγα στο χαλι και επιτελους εφαγε! Το plan B ειναι να παιρνει μια μια τις κροκετες, να την μεταφερει στο χαλι και να την απολαμβανει εκει περα! :p

Επεισης, αν καποιος χασει καλτσα ξερουμε πολυ καλα οτι ειναι μεσα στο σπιτακι του αλλα θελει μονο τις φορεμενες!

Ειναι και αλλες αλλα λογω το οτι ειναι ακομα πολυ πρωι για μενα ο εγκεφαλος ειναι ακομα στο sleep mode, θα συνεχισω πιο μετα κατα την διαρκεια τις ημερας.

Υ.Γ. Εχω ενα συναισθημα οτι θα ριξουμε πολυ γελιο σε αυτο το τοπικ!
 
  • Like
Reactions: d-friend


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Η δικιά μου είναι το απόλυτο κλεφτρόνι!!! Όταν της τη δώσει κλέβει κάλτσες, παντόφλες.... τις σκοτώνει δε με την κίνηση κουνάω το κέφάλι έπιασα το θήραμα.... και έχει ένα στυλ ικανοποίησης απίστευτο!!!!
 


iGeorge

Well-Known Member
2 Μαϊου 2010
143
3
40
Αθήνα
Καλά γέλασα τόσο πολύ... Minipinkiller αυτό με το χαλί το κάνει και ο δικός μου! Με τη διαφορά οτι αυτός το κάνει όταν του λέω να ξαπλώσει. Στο "ΞΑΠΛΩΣΕ" αν δεν έχει χαλάκι απο κάτω να ακουμπήσει τω κ....λαράκι δεν ξαπλώνει! Μετακινείται εκεί που είναι το χαλί και τότε το κάνει! Τώρα για τις κλεψιές τι να σας πρωτοπω... Το κύριο χαρακτηριστικό είναι πως ότι κλέβει μου το φέρνει εμένα όταν κάθομαι στον υπολογιστή. Μου έχει φέρει πετσέτες, κάλτσες, το σφουγγάρι του μπάνιου, παπούτσια, παντόφλες, μια εφημερίδα που την πατάει κάτω με το χέρι του και την κάνει κομματάκια, το πορτοφόλι της μάνας μου, μια σακούλα τεραστίων διαστάσεων, μια κουβέρτα απο τα άπλυτα (προσπάθησε να φέρει και το χαλί της κουζίνας αλλά του έπεσε βαρύ!), πορτοκάλια απο το καλάθι που τα περνάει για μπαλάκια, μια φορά πήγε να μου φέρει το iphone (ευτυχώς τον πρόλαβα!! 400 ευρώ το κινητό!) και προχθές έκανε το κορυφαίο, μου έφερε ένα φύλο μαρούλι, το πήρε κρυφά την ώρα που το καθάριζε η μάνα μου... Το τι γέλια έχουμε κάνει δεν περιγράφεται! Προσπαθώ να τον πετύχω την ώρα που τα κάνει να τον τραβήξω με την κάμερα. Θα ανεβάσω βιντεάκι να τον καμαρώσετε!! :)
 
  • Like
Reactions: d-friend


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Η δικιά μου είναι το απόλυτο κλεφτρόνι!!! Όταν της τη δώσει κλέβει κάλτσες, παντόφλες.... τις σκοτώνει δε με την κίνηση κουνάω το κέφάλι έπιασα το θήραμα.... και έχει ένα στυλ ικανοποίησης απίστευτο!!!!
Ακριβως τα ιδια κανει και το δικο μου το βλημα!!!!!
Επισης γουσταρει και τα αθλητικα παπουτσια για να μασαει τα κορδονια και να βγαζει τους πατους εξω χαχα:D:D
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ακριβως τα ιδια κανει και το δικο μου το βλημα!!!!!
Επισης γουσταρει και τα αθλητικα παπουτσια για να μασαει τα κορδονια και να βγαζει τους πατους εξω χαχα:D:D
ευτυχώς περάσαμε στο καλοκαίρι και δεν έχει τα κλειστά παπούτσια πλέον.... μου έχει διαλύσει 3 ζευγάρια αθλητικά... αυτό με τους πάτους σα να το βλέπω αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα με όλη τη μουσούδα μέσα και το παπούτσι μεγαλύτερο από αυτά!!!!!!
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Εμένα ευτηχός (ή δυστηχός) δεν είναι κλεφτρόνι (ακόμα). Αλλά ότι έχει παράξενα χούγια έχει και παρα έχει. Για παράδειγμα να αναφέρω το κολπάκι "Που είναι το Ζηβάκι" (το έμαθε απο την αδερφή μου). Όπου αν σηκώσεις τα χέρια σου ψηλά και πείς "που είναι το Ζηβάκι?" αρχίζει ο μαραθώνιος τρεξήματος στο σπίτι και γύρω γύρω απο το τραπεζάκι του σαλονιού. Πώς το έμαθε αυτό, απλά, όταν ερχόταν η αδερφή μου σπίτι κυνήγαγε την Ζήβα στο σπίτι φωνάζοντας "που είναι το Ζηβάκι?" και έχοντας τα χέρια της σε φάση "αγκαλιάς" (όταν τα έχεις ανοιχτά περιμένωντας να αγκαλιάσεις κάποιον/α). Και απο τότε το μαθε η κυρία και το κάνει σε όποιο και αν της το πεί και χωρίς να την κυνηγάς.
 
  • Like
Reactions: d-friend


ninoula

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2010
149
1
Κομοτηνή
οι κάλτσες βλέπω είναι αγαπημένο σπορ όλων...:cool::cool:
ο έκτορας τρελαίνεται για βρομερές κάλτσες..κάλτσες φορεμένες που είτε έχουμε ξεχάσει σε κάνα παπούτσι μέσα είτε αρπάζει από τα άπλυτα...πάρτυ κάνει κάθε μεσημέρι που γυρνάει ο καλός μου απο την δουλεια...περιμένει να βγάλει τα άρβυλα κ μετά ορμάει να αρπάξει απο τα χέρια του τις κάλτσες:dohh::dohh::dohh:
άπειρες φορές έχω βρεί μέσα στο σπιτί του κάλτσες...
επίσης κλέβει χαρτία...απίστευτη μανία για οτιδήποτε είναι απο χαρτί...με κορυφαίο να έχει κλέψει την φορολογική ενημερότητα του καλού μου απο το γραφείο επάνω την οποία έκανε χίλια κομμάτια..*demonio**demonio*
και άντε μετά να πεις στον στρατό με την άθλια γραφειοκρατεία γιατί θέλεις δεύτερη:maria::maria:
 
  • Like
Reactions: d-friend


slink

Well-Known Member
8 Απριλίου 2010
52
1
Καλημέρα και από μένα,
Εχω ένα Κόκερ, τον Diego.
Κλέβει κάλτσες φορεμένες. Τηκλεκοντρόλ, κινητά και ότι άλλο έχει σχέση με μένα και που έχει δει να κρατάω. Τα κρύβει σε μια γωνίτσα και ψάχνω μετά να τα βρω.
Απλά μοναδικός φίλος.
 
  • Like
Reactions: d-friend


mariettou

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2009
314
1
Glasgow, UK
Όταν γυρίζω από ταξίδι και αδειάζω τη βαλίτσα πάει πάντα και κοιμάται μέσα. Μόνο όμως στο τέλος του ταξιδιού, στη διάρκεια δεν το κάνει:confused:

Όταν πλένω πιάτα ή μαγειρεύω και μένω στην ίδια θέση για πάνω απο 2-3 δευτερόλεπτα έρχεται και στρογγυλοκάθεται πάνω στο ένα μου πόδι, με αποτέλεσμα να κάνω ακροβατικά για να κάνω τις δουλειές χωρίς να μετακινηθώ για να μην τον σηκώνω:p

Αλλά το καλύτερο είναι στη βόλτα. Σηκώνει το πόδι, μαρκάρει και μετά σηκώνει και το άλλο πόδι, κάνει στροφή στον αέρα, ένα - δύο βηματάκια και μετα ξανακατεβάζει τα πίσω πόδια! Μιλάμε για κανονικό ακροβάτη!!:D
 
  • Like
Reactions: d-friend


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Η Ηρα συμπεριφερεται σαν κουταβακι στην γυναικα μου για να την κανει μετα ο,τι θελει.

Η Ζηνα εχει φοβερη πλακα όταν ξαπλωνει ανασκελα για να ξυσει την πλατη της. Κουνιεται σαν σκουληκάκι.
Ακομα καλυτερα όταν ξυνει τον ποπό της. Καθεται κατω και σερνεται με τον ποπό.

Όταν ηταν μικρη εφτιαχνε ολοκληρο περιπτερο κατω από το κρεβατι μας. Καλτσες, παντοφλες, κλεμμένο φαγητο, παιχνιδια, μολυβια και μπογιες της κορης μου. Μαζευε προίκα.
 
  • Like
Reactions: d-friend


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Αρη,το τριψιμο στον ποπο μπορει να σημαινει σκουληκια ή πρησμενοι αδενες. Συγγνωμη για την ασχετη παρεμβαση.
Εμενα οταν θελει να παει τουαλεττα και βλεπω τηλεοραση, παει και καθεται ακριβως μπροστα μου για να μη βλεπω. Κουναω δεξια το κεφάλι, δεξια κι αυτος.Αριστερα εγω, αριστερα αυτος.Και με κοιταει και με πλαγιο ματι!Αναγκαζομαι και σηκωνομαι στο 5λεπτο.Μια χαρα με εχει εκπαιδευσει!
 
  • Like
Reactions: d-friend


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Αστείες συνήθειες...
Όταν βλέπει τη βούρτσα χαίρεται πολύ κ στήνεται να τη χτενίσω (ή είσαι πριγκιπέσσα ή όχι, χαχα), όταν κάνουμε χάδια κρύβει το κεφάλι της στην αγκαλιά μου με τέτοιο τρόπο που γέρνει προς τα μπρος, ώστε να είναι έτοιμη να κάνει κατακόρυφο:p... όταν είμαστε βόλτα στο άλσος κ κάνω ότι πάω να την κυνηγήσω "μουρλαίνεται" κ τρέχει με ιλιγγιώδη ταχύτητα πάνω κάτω κ η ουρά της κάνει διάφορα σχέδια με την αλλαγή κατεύθυνσης...:D

Αυτά μου 'ρχονται τώρα από την καθημερινότητά μας, που με κάνουν κάθε φορά να χαμογελάω.:):)
 


stelloo

Well-Known Member
19 Μαϊου 2010
99
1
χαχαχαχαχαχαχαχα!!!τι αστειο θεμα!!!κι εμενα εχει απιστευτη μανια με καλτσες, παντοφλες, κορδονια,βετεξ, φορτιστη και κινητο και φυσικα χαρτια παντως ειδους!!Α!επισης της αρεσουν τα φορεμενα εσωρουχα παααααρα πολυ!!και ολα αυτα τα κλεβει χωρις καν να το παρεις ειδηση και μετα τρεχει και κρυβεται η πονηρη αλεπου!Αλλα το πιο αστειο απ'ολα ειναι οταν θελει να παρει λιχουδια..παει στην εφημεριδα, με κοιταζει και κανει μια πολυ μικρη λιμνουλα τσισα και με κοιταζει με ενα βλεμα "κοιτα τι εκανα!!!μου αξιζει ζαμπονακι!!"..οταν ακουσει μπραβο τρεχει βολιδα και καθεται διπλα στο ψυγειο για να αποφυγει να τις δωσω μπισκοτακι!!κατι σα να μ δειχνει τι λιχουδια θελει!:D:D:D:D:D
 


stelloo

Well-Known Member
19 Μαϊου 2010
99
1
Α!!ξεχασα και κατι ακομα που παντα με κανει και πεθαινω στα γελια!!Αν καταλαθος την πατησω,βγαζει αυτο τον θορυβο οτι πονεσε και εγω της λεω "αααα συγνωμη συγνωμη Ναλακι μου!!" και τρελλαινεται απο τη χαρα της, χοροπηδαει απο δω απο κει, πανω μου..!!Λατρευει να της λεω συγνωμη για εναν ανεξηγητο λογο!!
 
  • Like
Reactions: d-friend


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Στην βόλτα μας όταν θέλω λίγο να ξεμουδιάσουν τα χέρια μου της δίνω το λουρί στο στόμα της και το κουβαλάει η ίδια :)
Επίσης είναι σχεδόν αδύνατο να κοιμηθεί όταν είναι δίπλα μου, θα ξαπλώσει ανάσκελα αλλά το ένα μάτι είναι πάντα ανοιχτό. Έχει τύχει να περάσουν 3.30ώρες μετά απο κουραστική βόλτα και τίποτα. Πρέπει να φύγω για να κοιμηθεί...
 
  • Like
Reactions: d-friend


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Όταν πλένω πιάτα ή μαγειρεύω και μένω στην ίδια θέση για πάνω απο 2-3 δευτερόλεπτα έρχεται και στρογγυλοκάθεται πάνω στο ένα μου πόδι, με αποτέλεσμα να κάνω ακροβατικά για να κάνω τις δουλειές χωρίς να μετακινηθώ για να μην τον σηκώνω:p
Και καλά ο δικός σου... Που το κάνει και η δικιά μου είκοσικάτι κιλά γαϊδούρα? Και δε θέλω να την ενοχλήσω κιόλας?

Τα δικά μου μου φαίνεται αρχίσανε να μεγαλώνουνε.... :( Δεν κάνουν πλέον πολλές πολλές κουταμάρες και σκανταλιές....

Γελάμε πολύ όταν σεληνιάζονται πότε πότε, εκεί που κάθονται ήσυχα τα πιάνει τρέλα κι αρχίζουν να τρέχουν σαν παλαβά πάνω κάτω, λες και τα τσίμπησε μύγα (πρόσκληση για παιχνίδι είναι αυτό, το ξέρουμε πια...)

Γελάμε επίσης πολύ με τον τρόπο που κοιμάται ο Μπρούνο, γίνεται S, αλλού το κεφάλι, αλλού το σώμα, αλλού τα πόδια ή πάει άκρη άκρη στα σκαλιά και κοιμάται με το κεφάλι να κρέμεται στο κενό!
 


killah1

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
142
0
47
Γιάννενα
sofiaklv said:
Γελάμε επίσης πολύ με τον τρόπο που κοιμάται ο Μπρούνο, γίνεται S, αλλού το κεφάλι, αλλού το σώμα, αλλού τα πόδια
χαχαχαχαααχαχ!! κατι τέτοιο εννοεις?
γιατί κάθε βράδυ λιώνω στο γέλιο οταν το κανει η δικιά μου ... αφού φοβάμαι μη της μείνει κουσούρι ...μένει ώωωωρα έτσι..


 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Χαχαχαχαχαχα! Ποσο απιστευτες και διαφορετικες προσωπικοτητες ειναι τα σκασμενα!!

Οταν παιζουμε man to man, δηλ. και καλα ορμαει και κανει πως δαγκωνει, οταν δειι πως δεν θα τα βγαλει περα τρεχει στο μαξιλαρι του που εχουμε στο σαλονι και ξεσπαει στα παιχνιδια του! Επισης αν του δωσω καναν εκλεκτο μεζε π.χ. κανα λουκανικακι και δεν πειναει, το πεταει απο δω και απο κει, μετα το αφηνει στο πατωμα και αρχιζει να του γρυλιζει και να του γαυγιζει μεχρι να του πω "Τωρα θα το παρω" και να αρχισω να τον κηνυγαω! Δεν συζηταμε για το κλαψουρισμα που ριχνει αν θελει να κρυψει κατι και δεν βρισκει ασφαλες μερος!
 
  • Like
Reactions: d-friend


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Αυτο που με κανει παντα να γελαω με τον Ντιεγκο ειναι οι διαφοροι τροποι υπνου αναλογα με τις ορεξεις του:maria::D36893_436257148477_&.jpg%CE%A6%CF%89%CF%84%&.jpgDSCN0670_..jpg

Η Ιρινα ειναι σοβαρο σκυλι και δεν κανει τετοια!!!:p
 
  • Like
Reactions: d-friend




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU