Αυτή είναι η Lettie !!


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Χαίρεται και απο μας! Το ονομα μου είναι Ευμορφία και τής μικρής μου lettie! Ειναι ένα ποιντερακι 2 μηνών και μου έχει κλέψει την καρδιά! Οι γονείς της είναι ενεργοί κυνηγοί , πολύ καλα, χαρούμενα και υπάκουα σκυλάκια ! Τους γνώρισα φυσικα! Και κάπως έτσι ξεκίνησε το δικό μας ταξίδι!

Υγ. δεν ξέρω ακόμα να "κινούμαι" καλά στο φόρουμ γιαυτο συγχωρέστε με για τυχόν λάθη στα upload μου.παρολαυτα από τότε που πήρα την μικρή μου είμαι συνέχεια μέσα και διαβάζω διαφορά άρθρα.
 

Attachments

Last edited:


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Ω ομορφιές!

Θα κουτάρω δυο προηγούμενα ποστ γιατί είμαι σιγουρη πως θα προκύψουν σαν απορίες
Εγώ τό είχα στο σπίτι 38 ημερών..δεν έτρωγε ηδη από την μητέρα του όταν το πήρα
Αυτά είναι τα κορίτσια μου (το κρεβάτι είναι έτσι γιατί μόλις είχαμε ξυπνησει χαχα)
Κριμα που δεν εμεινε παραπάνω με την τοκετοομάδα και τη μητέρα της. Νομίζω οτι τουλάχιστον η μεγάλη προσφέρει πολύ σημαντικά μαθήματα κοινωνικοποίησης στη μικρή.

Να τις χαιρεσαι και τις δυο για πολλά πολλά χρόνια.

(και καλημέρα....:coffee:)
 
  • Like
Reactions: Lettie


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Και συμπληρώνω σέ δεύτερο μήνυμα..οι 2 πρώτες φωτογραφίες είναι από τις 2 πρώτη μέρες στο σπίτι. από την αρχη έδειξε την πεποίθηση της ότι θά μου ανέβει στο σβέρκο! Χαχαχαχαχα ( μονη τής ανέβαινε έχω και σχετικο βίντεο γιατί δεν με πίστευαν) όπως επίσης στο λαιμό μου κοιμάται! Οι άλλες είναι της τελευταίας εβδομάδας! Να πω ότι ειναι πέραν του αναμενόμενου (για μένα) εξυπνη.απο την πρώτη μέρα την πήρα στο κρεβάτι μαζί μου καί με ξυπνάει για να την κατεβάσω να κάνει την ανάγκη της! Με έχει τρελάνει!!
 
  • Like
Reactions: vek




Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Καλημέρα σας! Σήμερα κάναμε τό δεύτερο εμβόλιο μας!! Η μικρή μου έφτασε τα 3,200 kg !! Μεγάλωσε τό ποντικάκι μου.. ο γιατρός μου είπε πως θα πρέπει να περιμένουμε και το 3ο για να βγει βόλτα αλλά του είπα πως θα την βγαλω ... μου λέει ειναι δικια μου ευθύνη καί αφού τό πήρα απόφαση να περιμένω εστω μία εβδομάδα και να πάρω σπρέι για τα εξωτερικά παράσιτα... εσείς τι λέτε??
Οι φωτογραφίες σε ατελείωτες ώρες υπύπν.. είναι οι μόνες ώρες που μπορώ να βγάλω φωτογραφίες!!
 

Attachments



Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Να σου ζήσει η μικρή...μπορείς να τη βγάλεις βόλτα στην αγκαλιά σ ώστε να μην έρθει σε επαφή με κάποιο παθογονο
 
  • Like
Reactions: Lettie


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.559
5.971
Πειραιάς
ο γιατρός μου είπε πως θα πρέπει να περιμένουμε και το 3ο για να βγει βόλτα αλλά του είπα πως θα την βγαλω ... μου λέει ειναι δικια μου ευθύνη καί αφού τό πήρα απόφαση να περιμένω εστω μία εβδομάδα και να πάρω σπρέι για τα εξωτερικά παράσιτα... εσείς τι λέτε??
να ακουσεις το γιατρο σου :). γιατι να παρεις το ρισκο;

υ. γ. τι ομορφο που ειναι :love:!
 


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
Στην αγκαλιά μου (μάρσιπο συγκεκριμένα) την βγάζω από το πρώτο εμβόλιο! Το θέμα είναι ότι βλέπει την άλλη και θέλει να κατέβει... πλέον με τό ζόρι την κρατάω πάνω...( Λιχουδιές και τέτοια)
Αχ σάς ευχαριστώ πολύ!!

Υ.γ. παρακάτω η μεγάλη μου!
 

Attachments



Tiny_lin

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2018
166
325
35
Αθήνα
www.instagram.com
κρίμα δεν είναι να μην κάνετε υπομονή λίγο ακόμα και να κάτσει μια στραβή και να τρέχετε για άλλα μετά; κούκλες είναι μικρή και μεγάλη αλλά η φωτό avatar με τα πατούσια παντού... μιαμ :barefoot::love:
 


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
@Tiny_lin
Χαχαχα Νάι μου την ζητήσανε για μοντελακι απο ένα pet brand..και το σκέφτομαι λιγο.. πρέπει να τό ψάξω καλά..
Κρίμα είναι το ξέρω αλλά πρέπει να κάνουμε υπομονή ακόμη ένα μηνα..φφφ τί να κάνω θα περιμένω...
Για να τρεχω μεσα στο σπίτι να εκτονωθεί έπαθα κάταγμα στο πόδι.. έπεσα πάνω στη πόρτα! Μη κοροϊδεύετε ..το χειρότερο είναι ότι περπατάω στα τέσσερα και γαυγιζω... θεέ μου! Τα λέω καί με κοροϊδεύω εγώ! Χαχαχα
 
  • Like
Reactions: mareco and spyv


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
@Tiny_lin
Μη κοροϊδεύετε ..το χειρότερο είναι ότι περπατάω στα τέσσερα και γαυγιζω... θεέ μου! Τα λέω καί με κοροϊδεύω εγώ! Χαχαχα
Πω πω.
Εσύ πήρες σοβαρά αυτό που σ ειχα πει ότι δε μπορούμε να μιλήσουμε τη γλώσσα τους
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
κανε μωρε υπομονη λιγο... Εγω τον εβγαζα αγκαλια και ειχε φτασει 7-8 κιλα. Μεσα στο σπιτι γινοταν της τρελης για να κανω καλα την ενεργεια του.
Γιατι ενα μηνα? Εμενα τα εκανε ανα 20 μερες το πολυ. Της λυσσας ουτε εγω το περιμενα, τα πενταπλα εννοω που αφορουν τη μορβα, τυφο κ.τ.λ.
Better safe than sorry :)
 


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
κανε μωρε υπομονη λιγο... Εγω τον εβγαζα αγκαλια και ειχε φτασει 7-8 κιλα. Μεσα στο σπιτι γινοταν της τρελης για να κανω καλα την ενεργεια του.
Γιατι ενα μηνα? Εμενα τα εκανε ανα 20 μερες το πολυ. Της λυσσας ουτε εγω το περιμενα, τα πενταπλα εννοω που αφορουν τη μορβα, τυφο κ.τ.λ.
Better safe than sorry :)
Γιατί ακομα μία εβδομάδα λέει όταν το κάνουμε το 3ο.. άρα περίπου 27 μερες...θά περιμένω... άλλωστε βάζοντας τα στη ζυγαριά ,θα στεναχωρηθω περισσότερο άμα πάθει κάτι από ότι τώρα που απλά θέλει να κατέβει...
7 κιλά αγκαλιά βόλτα ε?? Μπράβο σου!!
 
  • Like
Reactions: medusa and Tiny_lin


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
ενταξει κι εγω ειχα κλεψει 2 φορες λιγο πριν το τριτο εμβολιο, τον ειχα παει στην ακροθαλασσια και στο σουνιο στον αρχαιολογικο :) Μου χε φανει πιο safe εκει που το κυμα ξεπλενει τα πολλα και μεσα στον αρχαιολογικο παλι αγκαλια επιτρεπονται μονο, αλλα οσο να ναι ειχε μερη που δε φαινεσαι.
Με ειχε φαει ομως λιγο το αγχος μετα.
 


Lettie

Well-Known Member
15 Απριλίου 2018
51
142
Καβάλα
ενταξει κι εγω ειχα κλεψει 2 φορες λιγο πριν το τριτο εμβολιο, τον ειχα παει στην ακροθαλασσια και στο σουνιο στον αρχαιολογικο :) Μου χε φανει πιο safe εκει που το κυμα ξεπλενει τα πολλα και μεσα στον αρχαιολογικο παλι αγκαλια επιτρεπονται μονο, αλλα οσο να ναι ειχε μερη που δε φαινεσαι.
Με ειχε φαει ομως λιγο το αγχος μετα.
Είμαστε πολύ μακριά από σάς! Χαχα Καβάλα! Εδω δύσκολα να βρεις μέρος που δεν πολυσυχναζουν σκυλιά..και αρκετά μεγάλο θέμα με αδέσποτα..