Αφροι απο το στόμα και σπασμοι




imichal74

Active Member
10 Ιανουαρίου 2023
26
10
49
Μακάρι να είναι κάτι άλλο ή αν είναι αυτό, να είναι αντιμετωπισιμο.. Μου κάνει εντύπωση που δεν είχε συμπτώματα από την αρχή της ζωής του όμως. Δεν ακούγεται κάτι που περνάει απαρατήρητο. Ο εκτροφεας άραγε δεν είχε όντως προσέξει κάτι? Κανένα σκυλάκι άλλο δεν είχε θέμα? Γενετικό είναι το πρόβλημα, δεν θα έπρεπε να είχε φανεί κ σ άλλο σκυλάκι σε προηγούμενες γέννες?
Τι να πω,μπορεί τώρα να εμφανίστηκε πρώτη φορά, όντως.. Εύχομαι ο,τι καλύτερο στο μωρό..
Μου ειπαν ολοι οτι αυτο ξεκιναει να φαινεται στον 5ο με 6ο μήνα συνήθως.......
Ο εκτροφεας δεν το εχει αντιμετωπισει ποτε........Τα υπολοιπα κουταβια της γεννας τουλαχιστον μεχρι σημερα δεν εχουν κατι........Ειμαι σε συνεχη επικοινωνια από την μερα που πηρα το κουταβι...... Μερα παρα μερα με επαιρνε να δει αν ειναι ολα καλα. Ειναι το 2ο κουταβι που παιρνω απο αυτον....... Το αλλο σκυλακι ειναι πλεον 7+ μηνων από αλλη γεννα φυσικα.
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Μου ειπαν ολοι οτι αυτο ξεκιναει να φαινεται στον 5ο με 6ο μήνα συνήθως.......
Ο εκτροφεας δεν το εχει αντιμετωπισει ποτε........Τα υπολοιπα κουταβια της γεννας τουλαχιστον μεχρι σημερα δεν εχουν κατι........Ειμαι σε συνεχη επικοινωνια από την μερα που πηρα το κουταβι...... Μερα παρα μερα με επαιρνε να δει αν ειναι ολα καλα. Ειναι το 2ο κουταβι που παιρνω απο αυτον....... Το αλλο σκυλακι ειναι πλεον 7+ μηνων από αλλη γεννα φυσικα.
Κατάλαβα.. Φαίνεται πως είναι άτυχο το μικρό ρε γμτ.. Πάρτε και μια άλλη γνώμη πάντως, εκτός κι αν εμπιστεύεστε τόσο τον κτηνίατρο σας.. Ενημερώστε μας αν θέλετε για νεότερα, καλή υπομονή παιδιά..
 


imichal74

Active Member
10 Ιανουαρίου 2023
26
10
49
Δυστυχως χθες βράδυ στις 23:00 (!) ήρθε ο κτηνιατρος στο σπίτι και του εκανε ευθανασια.....:(
Τις τελευταίες 2 μέρες είχε χειροτερέψει πάρα πολύ και το κουτάβι υπέφερε......Κάθε μερικές ώρες είχε έντονη κρίση. Δεν μας καταλαβαινε πλεον και ουτε γνώριζε που βρισκόταν (κουτουλουσε τοιχους κτλ), ειχε θεματα ευστάθειας κλπ......
Ευχομαι να μην το ξαναζήσω ποτε ξανα αυτο........Τον είχα αγαπήσει τον μπαγάσα παρόλο που δεν ήταν πολύ καιρό μαζί μας......:cry:
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Δυστυχως χθες βράδυ στις 23:00 (!) ήρθε ο κτηνιατρος στο σπίτι και του εκανε ευθανασια.....:(
Τις τελευταίες 2 μέρες είχε χειροτερέψει πάρα πολύ και το κουτάβι υπέφερε......Κάθε μερικές ώρες είχε έντονη κρίση. Δεν μας καταλαβαινε πλεον και ουτε γνώριζε που βρισκόταν (κουτουλουσε τοιχους κτλ), ειχε θεματα ευστάθειας κλπ......
Ευχομαι να μην το ξαναζήσω ποτε ξανα αυτο........Τον είχα αγαπήσει τον μπαγάσα παρόλο που δεν ήταν πολύ καιρό μαζί μας......:cry:
Λυπάμαι πολύ.. Ήταν πολύ στεναχωρο όλο αυτό,καλό κουράγιο σας..
 


Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Γενικά δεν ξέρω τι να πω. Στεναχωρη κατάσταση για εμάς οπότε ούτε να διανοηθω πως είναι για εσάς. Καλή δύναμη σας εύχομαι. Κρίμα γιατί ήταν μωρό αν ήταν μεγάλο τουλάχιστον θα λέγαμε ότι έζησε όμορφα την ζωή του. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.
 






Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Προς τιμη του μου ειπε οτι οποτε νιώσω έτοιμος να πάω να μου δώσει ένα άλλο κουτάβι χωρίς χρέωση.....
. Δεν ξέρω από εκτροφείς αλλά περίμενα να είναι πιο ψυχρος στην αντιμετώπιση και να το έβλεπε καθαρά χρηματικά. Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ! Τον τιμά! Χαίρομαι πραγματικα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22