ΒΒC earth Λύκοι-Άνθρωπος face 2 face








Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
Ο συγκεκριμένος τυπος ηταν πολύ τυχερος..Στην ουσια τη γλυτωσε.
Θα μπορουσε να ηταν πολύ χειροτερα!
 








Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Νομιζω οτι η συναντηση με τους λυκους γινεται σε καποιο παρκο που τα ζωα ειναι κατα μια εννοια εξημερωμενα. Εχω την εντυπωση οτι αν οι λυκοι ηταν εντελλως αγριοι δεν θα πλησιαζαν τους ανθρωπους με τοση ευκολια και σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα καποιων ωρων ή και μιας ολοκληρης ημερας αφου απο την φυση τους ειναι "ντροπαλα" ζωα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Την κοπέλα την ήξερα σίγουρα. Το βλακάκο μάλλον τον πρωτογνώριζαν τώρα. Πολύ φιλικοί για να είναι αυθόρμητο όλο αυτό κάτι δεν κολλάει.
 




volcom

Member
11 Ιουνίου 2015
9
14
Δάφνη - Αθήνα
Εχω δεί εκπομπή στο national wild στην οποία έδειχνε λύκους πλήρως εξημερωμένους και το συνεργείο να ετοιμάζει ντοκυμοντερ για λυκους στην Αλάσκα.
Αν βρω καποιο σχετικό λινκ στο youtube θα το βαλω να το δειτε. Τα περισσότερα απο αυτά τα ντοκυμοντερ είναι με μερικώς ή πληρως εξημερωμένα ζώα ... ακόμα και τα "θηράματα" που βλέπουμε να τρώνε είναι σκοτωμένα ζώα από ανθρώπους ,,,
 




volcom

Member
11 Ιουνίου 2015
9
14
Δάφνη - Αθήνα
άρα θα σε φάει μερικώς ή πλήρως ! :eek::X3::)
Μπα , εχουν παντα μαζι τους καποιον ετοιμο να τα ναρκωσει .
Δεν ρισκαρουν , κοστίζουν πολύ αυτα τα ντοκυμοντερ για να ρισκάρουν.

Μερικώς εξημερωμένα θεωρούνται τα ζωα τα οποία δεχονται την επαφή με τον ανθρωπο αλλά δεν είναι οικόσιτα.
Πλήρως εξημερωμένα είναι αυτά τα οποία συμβιώνουν με τον άνθρωπο .
 






volcom

Member
11 Ιουνίου 2015
9
14
Δάφνη - Αθήνα
και τι κάνει αυτός ο ζολτάν.. κερδίζει με το να δίνει ζώα για διαφημίσεις ή τβ..
Βοηθάει στο στήσιμο ντοκυμοντέρ , τα οποία τα βλεπουμε και εκστασιαζόμαστε οι αδαείς.
Οταν ειδα την εκπομπή με τους λύκους , πως φτιαχνανε το ντοκυμοντερ κλπ κλπ δεν πιστευα στα μάτια μου .
Διατηρεί φάρμα με δεν ξέρω πόσα "αγρια" ζώα και ειδικά λύκους.

Υποτιθεται ότι συμμετάσχει στο να "μαθουμε" περισσότερα για τα αγρια ζώα.
 
  • Like
Reactions: ntoulis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki