ΒΡΕΘΗΚΕ Η AUDREY ('ΩΝΤΡΕΫ') -- ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ!




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
ΜΠΡΑΒΟ !!!

Δοξα το Θεο που βρεθηκε! :) Το πιο ωραιο νεο της ημερας!
Ναι και στα δύο! Και όχι μόνο της ημέρας, αλλά και όλου του Σαββατοκύριακου!!!:D

Μπράβο σε όλους σας που τρέξατε :D
Μεγάλη υπόθεση να υπάρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ που συναισθάνονται και σε βοηθάνε!!!:)
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Είναι ένα καλό case study αυτή η ιστορία και ο τρόπος που οργανώθηκε η προσπάθεια ανεύρεσης της σκυλίτσας. Όποτε μπορούν οι πρωταγωνιστές, καλό θα ήταν να γράψουν τι έκαναν, για να ενημερωθεί ο κόσμος :)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Προσωπικά είμαι χ3σμένη από τη χαρά μου!!!

Περπατουσα και χαζογελουσα και οποιον συνάδελφο εβλεπα "βρηκαμε τη μικρη".... για τρελή με πηραν στάνταρ
 


athenabzr

Member
23 Αυγούστου 2013
13
4
Αθήνα
Παρακολουθούσα την ιστορία από μακριά, αλλά είναι πραγματικά πολύ χαρούμενα νέα! Μπράβο παιδιά, να είναι πάντα καλά και κοντά σας η κούκλα!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Είναι ένα καλό case study αυτή η ιστορία και ο τρόπος που οργανώθηκε η προσπάθεια ανεύρεσης της σκυλίτσας. Όποτε μπορούν οι πρωταγωνιστές, καλό θα ήταν να γράψουν τι έκαναν, για να ενημερωθεί ο κόσμος :)
Πολύ σωστός, Τάκη!
Θα ήταν πολύ χρήσιμο να γραφτεί πως οργανώθηκε και εξελίχθηκε η έρευνα για το κοριτσάκι!

...Περπατουσα και χαζογελουσα και οποιον συνάδελφο εβλεπα "βρηκαμε τη μικρη".... για τρελή με πηραν στάνταρ
Θα σε κοίταζαν, όπως με είχε κοιτάξει ένας ηλικιωμένος κάποτε... όταν με είχε ρωτήσει τι "ράτσα" είναι το σκυλί μου και του απάντησα: "μπουρμπούλ"... ήταν σίγουρος ότι έχω πάθει εγκεφαλικό!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Μακάρι όλα τα σκυλιά του κόσμου, που χάνονται, να είχαν αυτή την τύχη :(

Η Ωντρευ, είναι ίσως μοναδική περίπτωση σκύλου, με τόση κινητοποίηση. Αν όχι μοναδική, σίγουρα από τις σπάνιες.

Μακάρι, το ποστ της Ελενας νωρίτερα, να μπορούσαν να το διαβάσουν όλοι, όσοι αποκτούν σκύλο. Να δουν, πως όσο σίγουρος νομίζεις ότι είσαι, τόσο εύκολο είναι, να γίνει η στραβή. Να δουν, πόσο σωτήρια είναι η ταυτότητα πάνω στον σκύλο, και φυσικά το τσιπ. Ειδικά το τσιπ. Για έξτρα λόγους, που θα προτιμήσω να μην τους αναλύσω τώρα, ακόμη και που η κατάσταση, έχει αποφορτιστεί.

Προσέχετε τα σκυλιά σας. Ο τρόμος που ζουν, όταν ξαφνικά βρίσκονται ολομόναχα στο πουθενά, να μην ξέρουν πως να φάνε, πως να πιουν μια σταγόνα καθαρό νερό, πως να κλείσουν και τα δυό τους ματάκια, για να ξεκουραστούν λιγάκι, πως να προφυλαχθούν από όλα τα κακά της μοίρας τους, που τους επιφυλάσσει το είδος μας, πρέπει να είναι απερίγραπτος. Ευτυχώς, έχουν την γεννετική ικανότητα, να...ξεχνούν τι πέρασαν. Και να ζουν, μόνο για το σήμερα. Τυχερά και ευλογημένα ζώα!!!

Τυχερή σκυλίτσα η Ωντρευ. Τυχερή και η Ελενα :)
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
-Το σημαντικοτερο που καναμε ηταν οτι ενημερωναμε ολο τον κοσμο και το 99% της περιοχης ηξερε τη περιπτωση. Οποιον βλεπαμε με σκυλο τον σταματαγαμε, του λεγαμε τη περιπτωση και του διευκρυνιζαμε που υπαρχουν κολλημενες αφισες ωστε αν η μικρη δεν φοραει ταυτοτητα να μπορει να βρει το τηλεφωνο και τονιζαμε οτι ειναι πολυ φιλικη.
-Το ειπαν πολυ γρηγορα ο ενας στον αλλον απο στομα σε στομα.
-Βοηθησε πολυ η αμοιβη, ακουσαμε πολλους να λενε "αυτο το σκυλι πρεπει να το βρουμε".
-Κολλησαμε παρα πολλες αφισες, πρωτα σε κεντρικα σημεια και οσο περνουσαν οι μερες κολλουσαμε ολο και περισσοτερες. Στο μετρο, γυρω απο το παρκο, σε σχολεια, σημερα ειχαμε σκοπο να κολλησουμε στους πεζοδρομους κλπ.
-Μοιρασαμε αφισες σε βενζιναδικα, οσα περισσοτερα φαγαδικα μπορουσαμε, πηγαιναμε ρωταγαμε καθε μερα.
-Βγαιναμε με τα αμαξια ή περπατωντας και φωναζαμε.
-Πολλες κοινοποιησεις στο φβ, εστελναν στην Ελενα μηνυματα και της ελεγαν οτι μενουν στη περιοχη και ψαχνουν ή εχουν το νου τους, πολλους που σταματαγαμε μας ελεγαν οτι εχουμε δει τη περιπτωση στο φβ.

Αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι δεν πρεπει να το αφησεις το θεμα να παλιωσει, ακομα κι ενας μηνας να περασει πρεπει να προσπαθεις σαν να εγινε χθες, για να μη το ξεχασει και ο κοσμος. Επισης αν το σκυλακι ειναι καποιας παρεξηγημενης φυλης να τονιζουμε πολλες φορες οτι ειναι φιλικο(αν οντως ειναι), γιατι πολλοι μας ρωταγαν αν τη δουμε θα μας φαει? ειναι και πιτμπουλ.

Αν θυμουνται κατι αλλο τα παιδια ας το γραψουν.
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Θα σε κοίταζαν, όπως με είχε κοιτάξει ένας ηλικιωμένος κάποτε... όταν με είχε ρωτήσει τι "ράτσα" είναι το σκυλί μου και του απάντησα: "μπουρμπούλ"... ήταν σίγουρος ότι έχω πάθει εγκεφαλικό!
αχαχαχαχα...μου 'χεις λείψει...;)

Πάντως, τον δικό σου και τον δικό μου, αν ποτέ χαθούν, να είσαι σίγουρος, ότι σε χρόνο ρεκόρ, θα μας τους επιστρέψουν στην πόρτα μας, ακόμη κι αν δεν φοράνε ταυτότητα...:rolleyes:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Πάντως τελικά, απ'ότι μπορώ να καταλάβω, ο βενζινάς που την σταμάτησε, ουδεμία σχέση πρέπει να είχε, με οποιοδήποτε σύστημα πληροφόρησης. Βρέθηκε μπροστά του και απλώς είχε την ευαισθησία, να την σταματήσει, να κοιτάξει το κολλάρο της και να ενημερώσει ο άνθρωπος. Να ασχοληθεί. Και χίλια μπράβο του. Ούτε αφίσες, ούτε fb, ούτε αμοιβή, ούτε τίποτα. Καθαρή τύχη. Εκτός...αν δεν έχω καταλάβει καλά.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μακάρι όλα τα σκυλιά του κόσμου, που χάνονται, να είχαν αυτή την τύχη :(

Η Ωντρευ, είναι ίσως μοναδική περίπτωση σκύλου, με τόση κινητοποίηση. Αν όχι μοναδική, σίγουρα από τις σπάνιες...

...Προσέχετε τα σκυλιά σας...

Τυχερή σκυλίτσα η Ωντρευ. Τυχερή και η Ελενα :)
Αυτά ξαναπέστα!!! Οσο πιο δυνατά μπορείς (που λέει ο λόγος)...
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Στον βενζινα ειχαμε δωσει αφισα, την ειδε και μας πηρε τηλεφωνο. Δεν πρεπει να πηρε καν απο τη ταυτοτητα γιατι οταν πηρε την Ελενα της ειπε οτι φοραει κατι σαν πεταλουδα πανω στο κολαρο. Οταν θα μπει η Ελενα θα μας πει καλυτερα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Την Ωντρευ οπως την εβλεπαν πάντως να τρεχει πανω κατω, φοβούνταν να την πιασουν. Και οι τελευταίοι που τη βρηκαν, λογω αφισας την καταλαβαν όχι λογω ταυτοτητας αφου δεν πλησιαζοταν η μικρή.


Οποτε περα από το γενικο "καλό να υπάρχει το τσιπ και απαραίτητο", εδώ δεν θα βοηθουσε!
Αλλωστε εφερε ολα τα στοιχεια της ως και σημερα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πάντως τελικά, απ'ότι μπορώ να καταλάβω, ο βενζινάς που την σταμάτησε, ουδεμία σχέση πρέπει να είχε, με οποιοδήποτε σύστημα πληροφόρησης. Βρέθηκε μπροστά του και απλώς είχε την ευαισθησία, να την σταματήσει, να κοιτάξει το κολλάρο της και να ενημερώσει ο άνθρωπος. Να ασχοληθεί. Και χίλια μπράβο του. Ούτε αφίσες, ούτε fb, ούτε αμοιβή, ούτε τίποτα. Καθαρή τύχη. Εκτός...αν δεν έχω καταλάβει καλά.

οχι, την εγκλώβισε αλλά δεν μπορουσε να πλησιασει να δει τα στοιχεία της. Ηταν φοβισμένη και φοβοταν και αυτός μην το επιδεινώσει. Από την αφισα την καταλαβε!
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Κι αποτι μου ειπε εμενα ο ιδιος ειχε κρυφτει πισω απο ενα αμαξι, μεσα στο χωρο του βενζιναδικου και βαζοντας βενζινη τη πηρε το ματι του.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Οποτε περα από το γενικο "καλό να υπάρχει το τσιπ και απαραίτητο", εδώ δεν θα βοηθουσε!
Σε πρώτη φάση, είπα ότι βοηθάει ασφαλώς περισσότερο η ταυτότητα. Τις επόμενες φάσεις, για τις οποίες είναι απαραίτητο το τσιπ, είπα...ότι προτιμώ να μην τις συζητήσω :)
Αλλωστε...δεν ξέρω καν, αν έχει η Ωντρευ τσιπ.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ο βενζινάς την αναγνώρισε από αφίσσα που είχε ήδη στα χέρια του. Μάλιστα όταν πήρε τλφ την Έλενα δεν είχε καν πιάσει τον σκύλο ακόμη, φοβόντουσαν. Η έλενα τον απρακάλεσε θερμά να την πιάσει και τον διαβεβαίωσε ότι φτάνει εκεί άμεσα και ότι ο σκύλος είναι φιλικός.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
1. Βάλτε ντε τη χαμογελαστή της φώτο κι εδώ να χαρούμε κι από δω (αν και την είδα απ'αλλού :D )

2. Σκάστε της 2 φιλιά στη μούρη από μένα!

3. Όταν θα χετε ηρεμήσει, μπορεί κάποιος να μας πει το οδοιπορικο όλου του ψαξίματος που λέει κι ο Τάκης αλλά και το πώς χάθηκε εξ αρχής γιατί εγώ δεν έχω καταλάβει - γιατί καταλαβαίνετε, μπορούμε να μάθουμε και τι να κάνουμε και τι να μην κάνουμε, χωρίς καμία διάθεση να κουνήσουμε δάχτυλο, μόνο εκμάθησης από τα παραδείγματα των άλλων.

4. Holywood χαίρομαι πολύ που είσαι η πιο χαρούμενη σκυλομάνα στον κόσμο αυτή τη στιγμή!
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αναλυτικά θα το πούμε οοοοοοοοοοοολο το κονσεπτ και την οργάνωση για την επιστροφη της γαϊδούρας!!!


Και estranged θα χαρώ που θα κλεισει το "αρχηγειο συντονισμου" από την Πάτρα! :rolleyes:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU