Βοήθεια σχετικά με την επιλογή crate


little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
Κ γω εννοείτε ότι δεν το ξανασυζητω..ήταν λύση ανάγκης..γιατί δεν υπήρχε άλλος τρόπος επιστροφής..τα τρένα δεν άφηναν με τίποτα..κ τα ΚΤΕΛ ήταν κ 15αυγουστος ήταν γεμάτα κ δεν το συζητούσαν..ήταν τραγική εμπειρία..ακόμα το μετανιωνω κ στεναχωριεμαι όταν το σκεφτομαι..
Εντομεταξυ μετά από λίγες μέρες ένας γειτονας που είναι οδηγός στα ΚΤΕΛ μου είπε ότι απογορευσαν πλέον ακόμα κ τα μεγάλα σκυλιά στις αποσκευές γιατί σε ένα δρομολόγιο Σέρρες-Αθήνα (όχι δικό του) είχαν κάτω ένα μεγαλοσωμο σε κλουβακι κ έκανε κακά του λέει κ μύριζε μέχρι επάνω κ διαμαρτυρήθηκαν οι επιβάτες κ τα απαγόρευσαν πλέον....
 


mariatito

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2009
101
1
Ηράκλειο Κρήτης
Α, το καημένο το σκυλάκι. Α, ρε Ελλάδα, πόσο πίσω είμαστε...
Κατερίνα, είμαι στη φάση της -πολύ- μελέτης, ωστε όταν με το καλό θα πάρω σκυλάκι, να γνωρίζω όσο το δυνατόν περισσότερα.
Σκέφτομαι λοιπόν, να εκπαιδεύσω σταδιακά το σκυλάκι μου (άλλωστε μικρόσωμο θα είναι) να τα κάνει σε κασονάκι με άμμο, όπως στις γάτες.
Σε ξένα site που μπήκα και διάβασα, γίνεται , απλά παίρνει λίγο καιρό παραπάνω και στην ουσία είναι μεγάλη διευκόλυνση (βροχή, κρύο, διακοπές κλπ).
Με πάνα δεν θέλω να το εκπαιδεύσω, γιατί έχω διαβάσει οτι πολλές φορές την κάνουν χίλια κομματάκια.
Μια φίλη μου τα κατάφερε με το σκυλάκι της, και τα κάνει χωρίς ατυχήματα στο κασονάκι του, αλλά και έξω στη βόλτα. Οπότε, ο σκύλος, δεν χρειάζεται να κρατιέται και να ζορίζεται, αφού μπορεί να τα κάνει και να απολαύσει μετά τη βόλτα του κι άμα του έρθουν κι εκεί, ακόμη καλύτερα!
Οπότε, σκεφτόμουν, επειδή η κουζίνα μας είναι ασφαλής -θα χρειαστεί όμως να βάλω πορτάκι ασφαλείας για να μη βγει στο σαλόνι- να βάλω εκεί το κρεβατάκι του, το κασονάκι του, το νερό και το φαί με τα παιχνίδια του για τις ώρες απουσίες μας, αλλά και ένα φορεμένο μπλουζάκι μου, που από ότι διάβασα εδώ, η μυρωδιά του "αρχηγού" τα ηρεμεί.
 












st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τι 160 και 140 ευρω ρε παιδια?

Εβελυνα παρτο απο Ebay και μην ψαχνεσαι εδω Ελλαδα!

Εγω πηρα σιδερενιο κλουβι το 42"αρι (120x70x70) 87 ευρω!
 


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
Εμένα πάλι μου συμβαίνει το εξής.
στο μπαλκόνι έχω φτιάξει ένα σκυλόσπιτο, αλλά η δικιά μου δεν κάθεται μέσα παρά μόνο αν εγώ είμαι από έξω και με βλέπει. αν κάνω να φύγω και να μπω στο σπίτι μπαίνει και αυτή. Δεν ξέρω αλλά μάλλον θα το βγάλω εντελώς. Δεν βλέπω να μου χρησημεύει σε τίποτε.
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Evelyna,
λίγο αργά το ξέρω,
αλλά περαστική από το Περιστέρι, είδα ένα πετσοπ στη Θηβών, που είχε ένα τέτοιο που θες...
Είχε και χερούλι πάνω από το πορτάκι για να μεταφέρεται κι η τιμή ήταν 160 ευρώ! για το πολύ μεγάλο μέγεθος! κι εγώ το λιγουρεύτηκα! :D
 


little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
Εγώ πάντως μετά το Πάσχα θα το δοκιμάσω να του το ξαναμαθω, γιατί θα είναι πιο βολικό κ στο αυτοκίνητο κ σε διακοπές(καμπινγκ,ξενοδοχείο)... Κ ο Θεός βοηθός μακάρι να τα καταφέρουμε.. Σκέφτομαι ίσως να δώσω αυτό που έχω κ να πάρω ένα μεταλλικό..
 


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
Εγώ πάντως μετά το Πάσχα θα το δοκιμάσω να του το ξαναμαθω, γιατί θα είναι πιο βολικό κ στο αυτοκίνητο κ σε διακοπές(καμπινγκ,ξενοδοχείο)... Κ ο Θεός βοηθός μακάρι να τα καταφέρουμε.. Σκέφτομαι ίσως να δώσω αυτό που έχω κ να πάρω ένα μεταλλικό..
ποια η διαφορά ανάμεσα στο μεταλικό και το πλαστικό?
 




dimvagio

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2009
112
0
32
thessaloniki
Σιγουρα θα το δεχτει πιο ευκολα!! θα εχει οπτικη επαφη μαζι σου και δε θα αγχωνεται! η δικια μου εμπαινε μεσα μονη της και κοιμοταν απο τη δευτερη μερα!!:eek::eek::eek::D Παρτο οπωσδηποτε απο το ebay. εδω οι τιμες ειναι εξωφρενικες τουλαχιστον..