Βοηθεια σε αγορα Beagle!!




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Δοχεία φαγητού μπορούν επίσης να είναι τα πάμπολλα πήλινα που δίνονται δωρεάν από τα σουπερμάρκετ όταν αγοράζουμε γιαούρτι, εννοώ στην Ελλάδα. Οι γονείς μου έχουν ένα σωρό που τα πετάγανε, τρομάρα τους, και έτσι κάθε φορά που έρχομαι πίσω στην Αμερική, φέρνω ένα σωρό στη βαλίτσα μου.

Τα σκυλοπαίχνιδα τα παίρνω σε εξευτελιστικές τιμές από το Στρατό Σωτηρίας ή την Καλή Θέληση στην Αμερική όπου έχουνε ΤΑ εκατοντάδες γεμιστά κουκλάκια. Το πρόβλημα είναι ότι το Μουφ τα καταστρέφει και άμα τα αγοράζω από παιχνιδάδικα ή πετσοπάδικα, είναι πανάκριβα και δεν συμφέρουν. Τελευταία αποφάσισα να τα φτιάχνω η ίδια από παλιά κουρέλια και υφάσματα που μου περισσεύουν. Κάποια εδώ μέσα έφτιαχνε, θυμάμαι, παιχνιδάκια από τρύπιες κάλτσες, αλλά δεν θυμάμαι όνομα ή νήμα.
 




grimo

Member
29 Ιανουαρίου 2013
21
0
Λαρισα
Φυσικα και θα παρουμε αναλωσιμα, κουβερτες παιχνιδια μονο απο το jumbo, την τροφη την θεωρω πολυ σημαντικη τοσο για την υγεια του, οσο και για την εκπαιδευση του .. Δεν ηξερα οτι πουλανε crates στο jumbo ειναι η αληθεια αλλα θα προτιμησουμε κατι πιο ποιοτικο αφου θα του μεινει και για αργοτερα... Το πλαστικο σπιτακι κανει την ιδια ακριβως δουλεια με crate? Κολλαρο και λουρια , και αυτα δεν θα ειναι απο το jumbo δεν ειδα καλα σχολια με μια μικροερευνα.

@sara : Να ρωτησω, ακουσα οτι αν παιζει με παιχνιδια οπως αυτα που αναφερεις (υφασματινα κτλπ) οτι γινεται επιρρεπης στο μασουλημα απο καλτσες ρουχα κτλπ και δεν ειναι οτι καλυτερο για την μελλοντικη εκπαιδευση του ισχυει κατι τετοιο?

Καλη η ιδεα με τα πηλινα παρεπιπτοντως!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Δεν νομίζω ότι επηρρεάζουν τα παιχνίδια. Αν π.χ. φτιάξεις "αρκουδάκι" από κάλτσα, το σκυλί δεν θα καταλάβει ότι το γεμιστό "αρκούδι" ήταν κάποτε κάλτσα, άρα πρέπει να σου φάει τις κάλτσες. Το Μουφ το μόνο που ξεσκίζει είναι τα αρκούδια του και ποτέ δεν μου έχει μασουλήσει παπούτσι ή κάλτσα.

Τα πήλινα πάντως έρχονται σε πολλά μεγέθη, οπότε είναι όντως βολικά. Μέχρι και για νερό κάνουν όταν ταξιδεύουμε.
 






mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Φυσικα και θα παρουμε αναλωσιμα, κουβερτες παιχνιδια μονο απο το jumbo, την τροφη την θεωρω πολυ σημαντικη τοσο για την υγεια του, οσο και για την εκπαιδευση του .. Δεν ηξερα οτι πουλανε crates στο jumbo ειναι η αληθεια αλλα θα προτιμησουμε κατι πιο ποιοτικο αφου θα του μεινει και για αργοτερα... Το πλαστικο σπιτακι κανει την ιδια ακριβως δουλεια με crate? Κολλαρο και λουρια , και αυτα δεν θα ειναι απο το jumbo δεν ειδα καλα σχολια με μια μικροερευνα.

@sara : Να ρωτησω, ακουσα οτι αν παιζει με παιχνιδια οπως αυτα που αναφερεις (υφασματινα κτλπ) οτι γινεται επιρρεπης στο μασουλημα απο καλτσες ρουχα κτλπ και δεν ειναι οτι καλυτερο για την μελλοντικη εκπαιδευση του ισχυει κατι τετοιο?

Καλη η ιδεα με τα πηλινα παρεπιπτοντως!
Το πλαστικό κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά αν διαθέτει πόρτα, αλλά είναι πιο εύκολο για το σκύλο να το μασήσει. Το σιδερένιο είναι 100% ανθεκτικό.
 




lazaros95

Active Member
9 Μαϊου 2015
26
4
29
θεσσαλονικη
καλησπερα . θα σου μιλησω σαν κατοχος beagle . ο δικος μου ειναι καθαροαιμο 2χρονων . ηταν ο πρωτος σκυλος που πηρα . διαβασα διαφορα εδω μεσα ( οτι γαβγιζουν κανουν ζημιες μπλα μπλα μπλα... ) εχω να σου πω οτι ο δικος μου και πολλα αλλα ιδιας ρατσας που εχω γνωρισει . ειναι αψογα . σαν ρατσα ειναι πολυ ενεργητικα σκυλια . θελουν τουλαχιστων 2 ωρες την μερα βολτα ωστε να ξεδινουν . φυσικο ειναι αμα εχεις εναν σκυλο ολη την ωρα στο σπιτι και τον βγαζεις 10 λεπτα βολτα ειναι λογικο να κανει ζημιες μεσα στο σπιτι γιατι ψαχνει κατι να περασει την ωρα του και να ξεδωσει . ) ακομα αμα αφιερωσεις λιγο χρονο στο να διαβασεις πως θα τον εκπαιδευσεις στα βασικα πραγματα . θα τα μαθει πολυ ευκολα , το θεμα γαβγισμα ειναι καθαρα στην προσωπικοτητα του καθε σκυλου και δεν ειναι θεμα της ρατσας . αν κατσεις και ασχοληθεις τον βγαζεις βολτα αρκετη ωρα δεν θα τον ακους . παραμονο ελαχιστα . φαντασου μενω σε πολυκατοικια και καταλαβαν οτι εχω σκυλο μετα απο 6 μηνες . ειναι πολυ τρελα ( με την καλη εννοια ) εχουν φοβερη μυτη ( μυριζουν τα παντα ) και αν προσεξεις το σπιτι σου ( σε θεμα να κρυψεις τα καλωδια κλπ.) και να του παρεχεις αρκετα παιχνιδια θα εχεις ελαχιστες εως καθολου ζημιες . αν ψαξεις λιγο σε σελιδες στο facebook θα βρεις αρεκτα καθαροαιμα beagle που τα εχουν παρατησει και χωρις να δωσεις 500 ευρω . ελπιζω να σε βοηθησα αρκετα . θα τρελαθεις μαζι του αν τον επιλεξεις . οτι ερωτησει εχεις ειμαι εδω :)
 




Aroulis

Well-Known Member
23 Αυγούστου 2016
58
60
42
καλησπερα . θα σου μιλησω σαν κατοχος beagle . ο δικος μου ειναι καθαροαιμο 2χρονων . ηταν ο πρωτος σκυλος που πηρα . διαβασα διαφορα εδω μεσα ( οτι γαβγιζουν κανουν ζημιες μπλα μπλα μπλα... ) εχω να σου πω οτι ο δικος μου και πολλα αλλα ιδιας ρατσας που εχω γνωρισει . ειναι αψογα . σαν ρατσα ειναι πολυ ενεργητικα σκυλια . θελουν τουλαχιστων 2 ωρες την μερα βολτα ωστε να ξεδινουν . φυσικο ειναι αμα εχεις εναν σκυλο ολη την ωρα στο σπιτι και τον βγαζεις 10 λεπτα βολτα ειναι λογικο να κανει ζημιες μεσα στο σπιτι γιατι ψαχνει κατι να περασει την ωρα του και να ξεδωσει . ) ακομα αμα αφιερωσεις λιγο χρονο στο να διαβασεις πως θα τον εκπαιδευσεις στα βασικα πραγματα . θα τα μαθει πολυ ευκολα , το θεμα γαβγισμα ειναι καθαρα στην προσωπικοτητα του καθε σκυλου και δεν ειναι θεμα της ρατσας . αν κατσεις και ασχοληθεις τον βγαζεις βολτα αρκετη ωρα δεν θα τον ακους . παραμονο ελαχιστα . φαντασου μενω σε πολυκατοικια και καταλαβαν οτι εχω σκυλο μετα απο 6 μηνες . ειναι πολυ τρελα ( με την καλη εννοια ) εχουν φοβερη μυτη ( μυριζουν τα παντα ) και αν προσεξεις το σπιτι σου ( σε θεμα να κρυψεις τα καλωδια κλπ.) και να του παρεχεις αρκετα παιχνιδια θα εχεις ελαχιστες εως καθολου ζημιες . αν ψαξεις λιγο σε σελιδες στο facebook θα βρεις αρεκτα καθαροαιμα beagle που τα εχουν παρατησει και χωρις να δωσεις 500 ευρω . ελπιζω να σε βοηθησα αρκετα . θα τρελαθεις μαζι του αν τον επιλεξεις . οτι ερωτησει εχεις ειμαι εδω :)
Εχουν περασει 4 χρόνια σχεδον απ'την συζητηση αυτη του παλικαριου που εψαχνε beagle.........
παρεμπιπτοντως μια απορια,αν επιτρέπεται...
Το "καθαροαιμο"που λες το beaglακι σου απο ποιον εκτροφεα το πηρες πριν δυο χρονια??
 




lazaros95

Active Member
9 Μαϊου 2015
26
4
29
θεσσαλονικη
ναι μετα το ειδα οτι το εγραψε πριν χρονια ο ανθρωπος αλλα δεν πειραζει . παιδια εγω δεν τον πηρα απο εκτροφεα . εμαθα τυχαια οτι μια γνωστη γεννησε η δικια της μπιγκλινα και μου εδωσε ενα απο τα μικρα .
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.660
19.891
ναι μετα το ειδα οτι το εγραψε πριν χρονια ο ανθρωπος αλλα δεν πειραζει . παιδια εγω δεν τον πηρα απο εκτροφεα . εμαθα τυχαια οτι μια γνωστη γεννησε η δικια της μπιγκλινα και μου εδωσε ενα απο τα μικρα .
Ωραίαααα...εκτός λοιπόν, που το απέκτησες με απαράδεκτο φιλοζωικά τρόπο, δεν είναι τελικά και καθαρόαιμο. Αρα, το λιγότερο που πρέπει να κάνεις, είναι να μην το διαφημίζεις σαν τέτοιο και να μην δίνεις συμβουλές, στηριζόμενος σε κάτι που δεν είναι. Είναι ένα ημίαιμο σκυλάκι και σαν τέτοιο προφανώς συμπεριφέρεται. Εσύ, εξακολουθείς να μην ξέρεις, πως θα έπρεπε να συμπεριφέρεται ένα καθαρόαιμο beaglάκι :)
 




lazaros95

Active Member
9 Μαϊου 2015
26
4
29
θεσσαλονικη
γιατι απαραδεκτα φιλοζωικο ?? επειδη δεν αγορασα σκυλο αλλα τον πηρα απο γεννα που τυχαια εμαθα ? τοτε μαλλον κατι δεν ξερεις καλα . και πιστεψε με ειμαι 100% σιγουρος οτι εινια καθαροαιμο ( με οποιον τροπο και να το ξερω που δεν σε αφορα ) μαλλον το προβλημα ειναι δικο σου με την σιγκεκριμενη ρατσα . παντα φιλικα .
 




lazaros95

Active Member
9 Μαϊου 2015
26
4
29
θεσσαλονικη
ειχε η δικια της και το αλλο το σκυλακι που ζευγαρωσαν αλλα και απο την κτηνιατρο . αν και δεν ειχα κανενα θεμα αν δεν ηταν καθαροαιμο .