Βρέθηκε Πόιντερ θηλυκό στον Αυλώνα


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Βρέθηκε Πόιντερ θηλυκό στον Αυλώνα, πρεπει να το έχουν παρατήσει ή να έχει χαθει αρκετό καιρό, είναι σκελετωμένο απο την πείνα.

Χαρίζεται (οχι σε κυνηγούς), δεν θα τους εδινα ουτε τρίχα απο σκύλο.

Γιώργος 6946 753446
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
πολύ θα ήθελα να πιάσω στα χέρια μου το καθήκι κυνηγό που το παράτησε, δεν υπάρχει τόσο καλό και ευγενικό πλάσμα σαν αυτό, οι άνθρωποι είναι το χειρότερο είδος στον πλανήτη...


Φωτογραφία0086.jpgΦωτογραφία0084.jpg

σε ένα μήνα θα έχει γίνει μια κούκλα...
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Γιώργο, ένα μεγάλο μπράβο απο μένα :)
Καλότυχη η κούκλα!

Όσο για τους κυνηγούς..............ό,τι και να πει κανείς θα είναι λίγο. Έχω κουραστεί να βλέπω εξαθλιωμένα κυνηγόσκυλα.
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
ευχαριστώ Λάρα .. αλλά δεν άφησε καμία επιλογή στην πραγματικότητα...

εχθές πήγα την Λούνα μια κοντινή βόλτα και μου "έβγαλε" 2 πουλιά απο θάμνους !!!, αφού έκανε το κλασικό πόιντερ στήσιμο φέρμας, δεν είμαι κυνηγός αλλά με έκανε πολύ περήφανο και το χάρηκα.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μα αν "δουλεύει" μια χαρά, μήπως δεν είναι παρατημένη αλλά χαμένη? Τσιπάκι δεν είχε,ε?
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Φαντάζομαι την έχει τσεκάρει για τσιπ. Μπορεί να είναι κροτοφοβική πχ, ή γριά, ή ίσως άρρωστη (κάνατε εξετάσεις?)
 


rossi

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2012
181
0
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Η φίλη του rossi, η Λιζα, ήταν ένα αποστεωμένο πόιντερ που βρήκαν στο βουνό κάποιοι καλοί άνθρωποι, την πήραν και την έχουν σαν κόρη τους, ευτυχώς ήταν υγειέστατη, τώρα είναι τροφαντή τροφαντή και τους ανταποδίδει την αγάπη που της δείχνουν. Δεν κυνηγάει.
Είναι τόσο καλή και αγαπησιάρα που το μόνο που ζητά είναι χάδια, πραγματικά ειναι υπέροχα σκυλιά.

Μακάρι να βρεθεί ένα καλό σπίτι και για αυτό το κορίτσι.
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
σήμερα το απόγευμα έχουμε ραντεβού στον κτηνίατρο για όλα τα απαραίτητα
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Με το καλό να βγουν καλές οι εξετάσεις της και να βρει ένα σπίτι που θα την αγαπάν και θα την προσέχουν!
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Οι εξετάσεις βγήκαν και παραδόξως ήταν πολύ καλές. Οι δείκτες αίματος είναι καλοί και δεν εχει καλαζάρ, οποιος ενδιαφέρεται να την υιοθετήσει ή να την φιλοξενήσει για ενα διάστημα ας με πάρει τηλέφωνο. Ηλικία περίπου 7 χρονών.

Ο χαρακτήρας της είναι εξαιρετικός.
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Δεν είναι κακή ηλικία, είναι έμπειρη και κατασταλαγμένη σκύλα, πανέξυπνη, χαδιάρα, πεισματάρα και δεν δημιουργεί προβλήματα, ούτε με το φαί, ούτε στην βόλτα, ούτε με άλλα σκυλιά, ούτε με ανθρώπους, είναι υγιής και εκτιμάει ... επίσης εαν την πάτε βόλτα στην εξοχή θα σας δείξει και πού είναι τα πουλάκια.
Πραγματικό κελεπούρι.

τσιπάκι φυσικά και δεν εχει
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Φυσικά και δεν είναι κακή η ηλικία της! Η καλύτερη είναι!
Κατά τη γνώμη μου, σκύλο ευχαριστιέσαι από 5 ετών και πάνω! Μέχρι τότε είναι σκασμένα :p
Χαριτωμένα μεν, αλλά σκασμένα!
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
μέχρι στιγμής σε όλα οσα διασώσει έχω βρεί ενα καλό σπίτι, εγώ προσπαθώ να κρατάω όσο πιο χαμηλά γίνεται τον αριθμό των σκύλων μου για ευνόητους λόγους.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Φυσικά και δεν είναι κακή η ηλικία της! Η καλύτερη είναι!
Κατά τη γνώμη μου, σκύλο ευχαριστιέσαι από 5 ετών και πάνω! Μέχρι τότε είναι σκασμένα :p
Χαριτωμένα μεν, αλλά σκασμένα!
Συμφωνώ!