Βρέθηκε κουταβάκι στα Μέγαρα


dazo

Member
1 Δεκεμβρίου 2018
17
23
53
Το κουταβάκι της φωτογραφίας βρέθηκε στο πολιτικό αεροδρόμιο των Μεγάρων (περιοχή Πάχης). Είναι πολύ φιλικό και υπάκουο. Μέχρι στιγμής δεν ανοίγεται, αλλά παραμένει σε μια γωνίτσα που του έχουν φτιάξει οι εργαζόμενοι στο αεροδρόμιο. Ωστόσο μετά το πέρας του ωραρίου λειτουργίας ο κίνδυνος να χτυπηθεί από αυτοκίνητο είναι μεγάλος. Επείγει η έστω και προσωρινή φιλοξενία του.
Τηλ. 2296021540 (0900-1900)
 

Attachments

  • Like
Reactions: spyv


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Πάρα πολύ όμορφο :love:

@dazo έχεις κάποια σχέση με τους ανθρώπους ή τον χώρο που το φιλοξενούν ή απλώς κάνεις αναδημοσίευση;
Αν έχεις, δεν ψάχνετε φιλοζωική στην περιοχή, να σας καθοδηγήσει;
Δεν θα μπορούν να το φιλοξενήσουν σε καμία (μάλλον) περίπτωση, αλλά να οργανώσουν λίγο τις "πρώτες βοήθειες" και την υιοθεσία του.
 
  • Like
Reactions: dazo


dazo

Member
1 Δεκεμβρίου 2018
17
23
53
Γνωστό μου άτομο εργάζεται εκεί και μου ζήτησε να βοηθήσω ιντερνετικά. Έστειλα ένα μήνυμα σε μια ζωοφιλική Μεγάρων που βρήκα στο Facebook. Ελπίζω να γίνει κάτι.
 
  • Like
Reactions: mareco






dazo

Member
1 Δεκεμβρίου 2018
17
23
53
Το πήρε μια κοπέλα από τα Μέγαρα, για προσωρινή φιλοξενία, αλλά αντέδρασε ο ιδιοκτήτης του σπιτιού κι έτσι το έφερε πίσω στο αεροδρόμιο. Στη συνέχεια βρέθηκε μια άλλη κοπέλα που το ήθελε για υιοθεσία, αλλά δεν είχε τρόπο να το πάρει, οπότε ανέβηκα εγώ στα Μέγαρα και το κατέβασα στο σπίτι της, σε κεντρικό σημείο της Αθήνας. Όπως φάνηκε το περίμενε, αφού του είχε έτοιμο κρεβατάκι, φαγάκι κλπ
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Βάλατε chip, το δηλώσατε και κάνατε συμβόλαιο ελπίζω ε;
 


dazo

Member
1 Δεκεμβρίου 2018
17
23
53
Όπως έγραψα παραπάνω εγώ ανέλαβα τη μεταφορά, τα υπόλοιπα είχαν κανονιστεί ανάμεσα στους άμεσα εμπλεκόμενους, θεωρώ πάντως ότι όλα θα γίνουν σωστά, επειδή τα άτομα αυτά είναι πολύ συνειδητοποιημένα. Καλή συνέχεια
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3