Βρέθηκε μαύρος αρσενικός σκύλος μεσαίου μεγέθους


Status
Κλειδωμένο θέμα

socratisv

Member
7 Δεκεμβρίου 2009
12
0
Αρσενικός, ημίαιμος μαύρος σκύλος νεαρής ηλικίας με κολάρο, βρέθηκε να περιφέρεται μαζί με ένα θηλυκό (μάλλον) ελληνικό ιχνηλάτη στην περιοχή Πατησίων/Γκράβα. Αναζητείται η οικογένειά του ή νέα οικογένεια. Στειρώθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος του Δήμου Αθηναίων και σύντομα, με το τέλος της θεραπείας για ερλίχεια, θα επανατοποθετηθεί.
Κωδικός : ΔΑ 3508
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6 9 3 6 2 8 2 5 0 3
s_vavilis papaki yahoo teleia fr
 

Attachments



mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Είναι ίδιος η Δάφνη μου. Και στην ίδια κατάσταση (στειρωμένη με ερλίχεια) όταν την βρήκα :rolleyes:

Προφανώς μένεις προς Πατήσια; Ολες οι ανευρέσεις σου βλέπω ότι είναι προς τα κει. Εχεις κάποια σχέση με την ζωοφιλική υπηρεσία του Δήμου Αθηναίων; Αν ναι, θα ήταν χρήσιμη η συμβολή σου σε κάποια θέματα του φόρουμ που προκύπτουν κατά καιρούς... ;)
 


socratisv

Member
7 Δεκεμβρίου 2009
12
0
Δεν έχω κάποια σχέση με την υπηρεσία αδέσποτων του ΔΑ, πέραν του ότι τους πληρώνω έμμεσα με τους φόρους που ακουμπάω στο δήμο ως Αθηναίος δημότης. Είμαι φουλ από ζώα στο σπίτι μου, οπότε η εν λόγω υπηρεσία είναι μια λύση ανάγκης. Χωρίς να θέλω να τους εκθειάσω, κάνουν κάποιο έργο. Ορισμένα από τα αρνητικά σημεία στο πρόγραμμα είναι η επονομαζόμενη επανατοποθέτηση( αυτό σημαίνει ότι παρατάνε το ζώο εκεί που το βρήκαν), η αμφίβολη σίτιση, η απουσία προγράμματος για τις αδέσποτες γάτες, τα περιστατικά κακοδιαχείρισης, το ότι η υπηρεσία υπολειτουργεί από 3 έως 11 μμ και ότι μεταξύ 11 μμ και 7 πμ δεν υπάρχει καμία μέριμνα για επείγοντα περιστατικά ....
Επίσης, ένα από τα αρνητικά σημεία της υπηρεσίας είναι ότι έχουν μια απλή στατική ιστοσελίδα χωρίς καμία πληροφορία για τα καθημερινά δρώμενα, επιτυχημένες υιοθεσίες, κλπ. Τέλος, ορισμένες στιγμές σου σπάνε τα νεύρα οπότε θέλει τσαμπουκά για να κουβαληθεί συνεργείο.
Επειδή δε τους έχω σπάσει τα νεύρα από τον περασμένο Νοέμβριο, γνωρίζω λίγο πολύ πώς δουλεύει το πρόγραμμα, οπότε ίσως μπορέσω να σου λύσω κάποιες απορίες. Είτε στείλε ΠΜ είτε στείλε τις ερωτήσεις εδώ.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Χωρίς να θέλω να τους εκθειάσω, κάνουν κάποιο έργο. Ορισμένα από τα αρνητικά σημεία στο πρόγραμμα είναι η επονομαζόμενη επανατοποθέτηση( αυτό σημαίνει ότι παρατάνε το ζώο εκεί που το βρήκαν), η αμφίβολη σίτιση, η απουσία προγράμματος για τις αδέσποτες γάτες, τα περιστατικά κακοδιαχείρισης, το ότι η υπηρεσία υπολειτουργεί από 3 έως 11 μμ και ότι μεταξύ 11 μμ και 7 πμ δεν υπάρχει καμία μέριμνα για επείγοντα περιστατικά ....

γνωρίζω λίγο πολύ πώς δουλεύει το πρόγραμμα, οπότε ίσως μπορέσω να σου λύσω κάποιες απορίες. Είτε στείλε ΠΜ είτε στείλε τις ερωτήσεις εδώ.
νομίζω ότι θα ήταν πολύ χρήσιμο να αναφέρεις τις εμπειρίες σου με την υπηρεσία του Δ.Α. δημόσια, ίσως σε ένα ξεχωριστό θέμα,για να τις διαβάσουμε όλοι .
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
συμφωνω σε ολα αλλα οχι οτι η επανατοποθέτηση ειναι λαθος,αν δεν βρεθει σπιτι,ειμαι κατα του εγλεισμου των ζωων σε κλουβια,ειδικα σε τετοιες εγκαταστασεις.ζωη ειναι αυτη?
ξερεις αυτο που λενε καλυτερα μια ωρα ελευθερη ζωη παρα σαραντα χρονια σκλαβια και φυλακη?
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
συμφωνω σε ολα αλλα οχι οτι η επανατοποθέτηση ειναι λαθος,αν δεν βρεθει σπιτι,ειμαι κατα του εγλεισμου των ζωων σε κλουβια,ειδικα σε τετοιες εγκαταστασεις.ζωη ειναι αυτη?
ξερεις αυτο που λενε καλυτερα μια ωρα ελευθερη ζωη παρα σαραντα χρονια σκλαβια και φυλακη?
Eξαρτάται.... αν πρόκειτα για ζώα που θα βρούν γρήγορα σπίτι (πχ κουτάβια, μικρόσωμα, ασπρα, μαλιαρά), ο εγκλεισμός βοηθάει. Για ζώα που δεν πρόκειται ποτέ να υιοθετηθούν, συμφωνώ μαζί σου.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
νομίζω ότι θα ήταν πολύ χρήσιμο να αναφέρεις τις εμπειρίες σου με την υπηρεσία του Δ.Α. δημόσια, ίσως σε ένα ξεχωριστό θέμα,για να τις διαβάσουμε όλοι .
Ναι, ναι..... θα ήταν χρήσιμο. Αν συνεχιστεί η συζήτηση εδώ, θα τη μεταφέρουμε σε ξεχωριστό νήμα.
:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Δεν έχω απορίες. Εχω "συνεργαστεί" κι εγώ μαζί τους. Σε πολύ γενικές και αφηρημένες γραμμές, είναι εξυπηρετικοί. Οπως λες, κάνουν κάποιο έργο αλλά χρειάζονται και τον τσαμπουκά τους. Πίστεψέ με, ξέρουν την φωνή μου απ' έξω... Εχω κάνει καυγά για συγκεκριμένη "επανατοποθέτηση"... και όχι μόνο :)
 




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU