Βρέθηκε 6.5.2014 - Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου


AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
Βρέθηκε σήμερα το απόγευμα στην Πανεπιστημιούπολη , στο ύψος της Πληροφορικής.
Είναι θηλυκό, φιλική με ανθρώπους και άλλα ζώα και ήταν αρκετά πεινασμένη.
Φοράει ένα λεπτό μωβ λουράκι, χωρίς ταυτότητα.
Είναι μαύρη, με διάσπαρτες λευκές τριχούλες και άσπρα σημεία στα πόδια της (κοντά στα νύχια) . Έχει το μουσούδι των σνάουτσερ.
Θα επισκεφτούμε κτηνίατρο για έλεγχο για τσιπάκι και γενικότερο έλεγχο την Παρασκευή.
Το σκυλί φιλοξενείται από εμένα, παρακαλώ κοινοποιήστε μήπως βρεθούν οι ιδιοκτήτες.
Σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει κάτι, μπορεί να επικοινωνήσει στο [email protected] .


Υ.Γ. : Έχω φωτογραφίες, αλλά κολλάει το όλο θέμα στο laptop μου κ με εκνευρίζει.. Μπορώ να τις στείλω με email σε κάποιο mod να μου τις ανεβάσει;;

Ακολουθεί και το link , από facebook για όποιον θέλει να κοινοποιήσει.. εκεί φαίνονται και οι φωτογραφίες..
https://www.facebook.com/sotiria.ba...27914513651.1073741826.100000093485851&type=1
 


AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
Από το κόλλημα που λέγαμε..το ανέβασα κ δύο φορές.. :)
Sorry, ας σβηστεί το ένα παρακαλώ.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Προσπαθησε να βγάλεις πιο καθαρες φωτογραφίες να ανεβάσεις στο φβ. Κοινοποιησα ηδη εγώ αλλά θέλει λιγο πιο "σταθερες" φωτογραφίες
 


AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
Σε ευχαριστώ πολύ!! :)
Το ξέρω για τις φωτογραφίες, αλλά δεν κάθεται με τίποτα..
4 ώρες την έχω κ φοβάται αρκετά.. δεν θέλω να την ζορίζω.. Την περισσότερη ώρα κρύβεται κάτω από το κρεβάτι, φαντάσου..
Αν κ μου ξεθάρεψε λίγο πριν κ άρχισε τα δαγκώματα.. (αλλάζει δόντια, μάλλον) αλλά κράτησε ελάχιστα δευτερόλεπτα..μέχρι που είπα ΜΗ κ ξαναχώθηκε κάτω από το κρεβάτι..
Θα προσθέσω κ άλλες αύριο, που λογικά θα είναι πιο cool..
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
μπορεις να κανεις το εξης: παρε ενα σακουλακι treats, και δωροδοκησε τη μεχρι να κατσει, μετα βγαλτην μερικες φωτο. Αν εχεις και την Αλμπα απο κοντα που το ξερει το κατσε σαν εντολη, θα την μιμηθει μετα απο 1-2 επαναληψεις...οποτε θα βγαλεις καλυτερες φωτο.
 


AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
To "κάτσε" το ξέρει.. κ με κάνει να πιστεύω πως είναι από σπίτι.. κ ελπίζω να μην την έχουν παρατήσει,.
Την βρήκα στην απογευματινή μας βόλτα (ενώ μία ήταν έτοιμη να της ρίξει πέτρα, επειδή την τρόμαξε..), όπου μετά πήγαμε στο τένις που είχαμε βρεθεί κ την άλλη φορά κ την άφησα ελεύθερη.. Μετά της έδωσα λιχουδιά, έκατσε κυρία κ την έφερα σπίτι..
Αλλά εδώ , θέλει ακόμα τον χρόνο της..
Βγαίνει από το κρεβάτι, προσπαθεί να με δαγκώσει, μυρίζει την Άλμπα κ ξαναχώνεται στο κρεβάτι..
Την βρήκα και σε άσχημη φάση, όπου για τις επόμενες 2 ημέρες θα λείπω απο το σπίτι όλη μέρα.. κ φοβάμαι ότι θα της πάρει περισσότερο χρόνο να με εμπιστευτεί..
Αλλά έτσι θα το κάνω, όπως λες και εσύ..κ βλέπουμε..