Βρεθηκε σκυλιτσα Αγιο Δημητριο Αττικης


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Η σκυλιτσα των φωτο βρεθηκε πριν 2 μερες στον Αγιο Δημητριο Αττικης. Φαινεται απο σπιτι, φορουσε καινουργιο κολαρο, φροντισμενη. Το τσιπ επισης δεν ειναι καταχωρημενο. Βρεθηκε με αυτο το κοκκινο κολαρο, καινουργιο , με το καρτελακι πανω να γραφει στοιχεια μη αναγνωρισιμα , κατι σαν ταυτοτητα προχειρη . Ισως ειναι ξενο το ονομα της αρα και οι ιδιοκτητες , επισης δεν ανταποκρινεται σε ελληνικες εντολες, αλλα αυτο μπορει να οφειλεται οτι ειναι παρα πολυ φοβισμενη.
Εαν καποιος δει κατι σε σελιδες, η ειναι απο περιοχες τρυγυρω και την αναγνωριζει ας μιλησει σε μενα με πμ ή στα στοιχεια της αγγελιας ΕΔΩ

Επισης προωθηστε αν μπορειτε την αγγελια παραπανω , ευχαριστω !!!

95567715_845503729290982_4803165650576998400_n.jpg95253408_269168344244404_5574418279448969216_n.jpg


βαζω και το καρτελακι, μπας και κανεις μπορει να βοηθησει να βγαλω ακρη, το τηλ ειναι 9 ψηφιο, γραμματοσειρα δεν καταλαβαινω καλα τι λεει.

95046238_537954316903016_1043277792768163840_n.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: mareco


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ δε ξερω μηπως θυμιζει κατι, Γραμμου βρεθηκε. Η αν θες δειξε σε γνωστους σκυλογονεις, θενκς!!!

Γενικα ειναι πολυ αναστατωμενη , ξυνει πορτες, ουρλιαζει, ουρα σκελια, της εφυγαν απο τον φοβο κ.τ.λ Λογικο χαθηκε, αλλαξε δευτερη φιλοξενια σημερα.
 
Last edited:




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Για να καταλάβω...

Αυτός ο ιδιοκτήτης είχε τσιπαρισμένη την σκύλα, αλλά δεν είχε καταχωρήσει τα στοιχεία του στον ΠΚΣ?

Είχε γραμμένα τα ελλειπή στοιχεία του σε καρτελάκι προϊόντος(ο Θεός να το κάνει ταμπελάκι)?

Και παραδόθηκε η σκύλα πίσω σε αυτόν τον ιδιοκτήτη?
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Για να καταλάβω...

Αυτός ο ιδιοκτήτης είχε τσιπαρισμένη την σκύλα, αλλά δεν είχε καταχωρήσει τα στοιχεία του στον ΠΚΣ?

Είχε γραμμένα τα ελλειπή στοιχεία του σε καρτελάκι προϊόντος(ο Θεός να το κάνει ταμπελάκι)?

Και παραδόθηκε η σκύλα πίσω σε αυτόν τον ιδιοκτήτη?

Δε μπορω να αναφερω δημοσια τι και πως , εμπλεκονται πολλοι...το σκυλι ναι το πηγαμε πισω.

Ενα σκυλι που ταιζεται καλα , σε καλο σπιτι με ικανοποιητικοτατες συνθηκες ευζωιας , φροντισμενο με μπολικα αξεσουαρ ακριβα, χαρουμενο οταν γυρισε στον οικειο χωρο και επιπλεον τσιπαρισμενο (δεν εμφανιστηκαν τα στοιχεια γτ ειχε τοποθετηθει πριν λιγες μερες, το διασταυρωσαμε) δεν εχουμε δικαιωμα να το αφαιρεσουμε , ουτε νομοθετικα.

Αλλα ασχετου αυτου ....

αν αφαιρουμε καθε σκυλι που δε τηρει 100% προυποθεσεις dogforum τοτε η πλειοψηφια των σκυλων θα επρεπε να μην εχει ιδιοκτητες. Καθως η πλειοψηφια των σκυλων γυρω μας δε φοραει ουτε ταμπελακι ουτε λουρι καν πολλες φορες.

Και αντε δε θες να τα πας πισω, καπου θα επρεπε να πανε, ετσι????

Ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες και το κυριοτερο ας μη κρινουμε τοσο ευκολα .
 
Last edited:
  • Like
Reactions: sis and vrmode


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Χαχα μα πιο ατόφιος ρεαλισμός δεν υπάρχει...
Δεν υπάρχουν προϋποθέσεις dogforum...
Ερώτηση έκανα, ίσως εγώ τα βλέπω λίγο διαφορετικά τα πράγματα, ας είναι...

Κρίνουμε εύκολα γιατί έχουμε καεί ακόμα ευκολότερα...δεν πειράζει μισή ντροπή δική μου μισή δική τους(αν την πάρουν χαμπάρι ποτέ την ντροπή).
Εγώ το έχω υπόψιν ότι κρίνω εύκολα...αυτοί που τα χάνουν το έχουν υπόψιν ότι κάποιος θα τους κρίνει εύκολα ώστε να νιώσουν ντροπή και να μαζευτούν και να γράφουν τα κωλοτηλέφωνα τους ευδιάκριτα μέχρι να δηλωθεί στον ΠΚΣ το ονοματεπώνυμο τους...?

Υ.Γ.: Μην μου πεις ότι αυτά που λέω δεν είναι σκέψεις που σου 'ρχονται και 'σένα και αναθεματίζεις?
Υ.Γ.2: Καλύτερα μιας ώρας...μπλα μπλα
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
Κα εγω υπερβολικη ειμαι, με "πειραζουν" ολοι γυρω μου.

Αυτα τα θεματα περι ευζωιας, σωστων κηδεμονων κ.τ.λ που γενικα τα εχουμε εξαντλησει στο φορουμ δεν αφορουν το Μ.Ο. γυρω μας, οχι σε τετοιο βαθμο .....για αυτο εγραψα περι προτυπων dogforum

οι σκεψεις ολες,... ε ναι... εννοειται ερχεσαι αντιμετωπος, σε καθε υιοθεσια, καθε επιστροφη το ιδιο, αλλα ιδανικο δεν υπαρχει.

Και ζω σε μια αστικη περιοχη με λιγα σχετικα περιστατικα εγκαταλειψεις , κακοποιησεις και εξαιρετικη υποστηριξη απο δημο..... που εχουμε την ανεση να ψυριζουμε καθε περιστατικο και καθε υιοθεσια, , να εχουμε ιατρικη καλυψη, τροφες κ.τ.λ .

Σκεψου σε αλλες περιοχες με μυρια αδεσποτα εγκαταλειψεις ..... τι πολυτελεια ειναι να συζηταμε καν για τα παραπανω.
Και γενικα σκεψου ποσο στεναχωρο ειναι , να τα ακουει και ο ανθρωπακος που ειπε να βοηθησει εστω λιγο, και μαλιστα οταν συχνα ακουει και παραλογα πραγματα ή διατυπωνονται εξωπραγματικες απαιτησεις...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: vrmode