ΓΝΩΣΤΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Παντως στον Κοε που ειχα επικοινωνησει στην αρχη μου ειχα πει οτι συνεργαζονται με τον κυριο αυτο και το "εκτροφειο" του.
μα δεν εκτρεφει κατι...
πουλααει οτι εκτρεφουν αλλοι αναλαμβανει επιβαση πλυσιμο χτενισμα βουρτσισμα εβρεση συντροφιας και γενικα ικανοποιει τις αναγκες του καθενος..
 


madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Δηλαδη ρε παιδια ολα αυτα μπορει να ειναι παραμυθια και οι εγγυησεις που δινει κ ολα αυτα?Δεν υπαρχει καποιος αρμοδιος γι'αυτα?? Ο ΚΟΕ δε μπορει να κανει κατι εφοσον κοροιδευει ο συγκεκριμενος "εκτροφεας"??
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μετά από όλα αυτά, επικοινώνησες με τον ΚΟΕ να του πεις ότι δεν σου δίνει pedigree;
 






madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Μετά από όλα αυτά, επικοινώνησες με τον ΚΟΕ να του πεις ότι δεν σου δίνει pedigree;
Επικοινωνησα πριν μαθω οτι το ειχε δηλωσει στο εξωτερικο να μαθω αν εχει δηλωθει συγκεκριμενη γεννα και μου ειπαν οτι ο συγκεκριμενος εχει γεννες αλλα δεν ειχε δηλωσει την δικια μου...Επισης εστειλα ενα email στον Κοε και τουσ ειπα το προβλημα μου αλλα δε πηρα ποτε απαντηση...
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Επικοινωνησα πριν μαθω οτι το ειχε δηλωσει στο εξωτερικο να μαθω αν εχει δηλωθει συγκεκριμενη γεννα και μου ειπαν οτι ο συγκεκριμενος εχει γεννες αλλα δεν ειχε δηλωσει την δικια μου...Επισης εστειλα ενα email στον Κοε και τουσ ειπα το προβλημα μου αλλα δε πηρα ποτε απαντηση...
και ουτε θα παρεις..
 


mildecoy

Well-Known Member
14 Φεβρουαρίου 2009
294
3
Βγεθι, Κερατεα
Επικοινωνησα πριν μαθω οτι το ειχε δηλωσει στο εξωτερικο να μαθω αν εχει δηλωθει συγκεκριμενη γεννα και μου ειπαν οτι ο συγκεκριμενος εχει γεννες αλλα δεν ειχε δηλωσει την δικια μου...Επισης εστειλα ενα email στον Κοε και τουσ ειπα το προβλημα μου αλλα δε πηρα ποτε απαντηση...
Και περιμενεις απαντηση απο Ελλαδισταν; Ρομαντικη-ο σε βρισκω........:):):)
 




apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Αυτο το εχω καταλαβει αλλα τι μπορω να κανω??Μπορω να τον καταγγειλω καπου ισως??
Εκτος απο τα συνηθισμενα ποστ περι εμπορων-παππυμιλλαδες-κοε και γενικα το ολο στορυ ενος τετοιου ποστ ας απαντησουν οι εμπειροτεροι και στην ερωτηση του ανθρωπου.

Απο προσωπικη εμπειρια το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τον ΄απειλησεις' με καταγγελια , να τον πιεζεις τηλεφωνικα οσο περισσοτερο μπορεις να αναφερεις το συμβαν στο ΚΟΕ και οτι αλλο για να ασκησεις πιεση. Το πιο πιθανο ειναι να παραλαβεις το pedigree που ζητας αλλα κατα 99,95 θα ειναι ψευτικο.
Αυτο εκανα εγω μαζι με μια μηνυση σε πετ σοπ ...πηρα το pedigree και ηταν πλαστο(εννοωντας ψευτικα στοιχεια/στοιχεια αλλου σκυλου η οτι μπορεις να φανταστεις)
 


madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Δηλαδη για να καταλαβω δεν υπαρχει κανενας υπευθυνος?Ο κοε τι κανει δηλαδη? Κ μια αλλη απορια..Οποιος θελει βγαζει ενα site με τιτλο "εκτροφειο" χωρις να ελεγχεται??
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Εκτος απο τα συνηθισμενα ποστ περι εμπορων-παππυμιλλαδες-κοε και γενικα το ολο στορυ ενος τετοιου ποστ ας απαντησουν οι εμπειροτεροι και στην ερωτηση του ανθρωπου.

Απο προσωπικη εμπειρια το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τον ΄απειλησεις' με καταγγελια , να τον πιεζεις τηλεφωνικα οσο περισσοτερο μπορεις να αναφερεις το συμβαν στο ΚΟΕ και οτι αλλο για να ασκησεις πιεση. Το πιο πιθανο ειναι να παραλαβεις το pedigree που ζητας αλλα κατα 99,95 θα ειναι ψευτικο.
Αυτο εκανα εγω μαζι με μια μηνυση σε πετ σοπ ...πηρα το pedigree και ηταν πλαστο(εννοωντας ψευτικα στοιχεια/στοιχεια αλλου σκυλου η οτι μπορεις να φανταστεις)
μας λεει οτι το πηρε απο πολυ γνωστο εκτροφειο και θες να ασχοληθουμε με το γιατι δεν βγηκε pedigree?τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται..
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Δηλαδη για να καταλαβω δεν υπαρχει κανενας υπευθυνος?Ο κοε τι κανει δηλαδη? Κ μια αλλη απορια..Οποιος θελει βγαζει ενα site με τιτλο "εκτροφειο" χωρις να ελεγχεται??
ετσι οπως εχουμε καταντησει δεν τους εμποδιζει τιποτα..
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Εφόσον ο ΚΟΕ σου λέει ότι η γεννα δεν δηλώθηκε, pedigree, αυθεντικό, δεν το βλέπω πολύ πιθανο να πάρεις....

Το ζήτημα είναι πόσο θες να τον κυνηγήσεις που σε κορόιδεψε!
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Πως κατέληξες σε αυτό το εκτροφείο;

Κατόπιν ποιάς έρευνας δηλαδή;

Γιατί αν googlάρεις juck russel (το γράφω όπως το έγραψες), η 1η επιλογή είναι το cheapet.gr και πολύ αργότερα η αγγελίες του bigmarket.gr που για κάποιο λόγο ή λόγους απέρριψες, επιλέγοντας KTI.

Θα είχε ενδιαφέρον να μας τους πείς...

Μπορεί βέβαια να "πάτησες" Μήπως εννοείτε: jack russell...αλλά πάλι στο cheapet.gr έπεφτες, με επόμενο "σταθμό" το poleite.slando.gr.

Με ελληνικό search "τζακ ρασελ" οι επιλογές σου είναι:

1. cheapet.gr
2. lazaros-kennel.gr

(...κάπου εκεί παρεμβάλλεται και το dogforum.gr στην 6η θέση...αλλά μάλλον δε κλίκαρες).

3. petcity.gr
4. mytail.gr

(...εδώ κάπου έχουμε διάφορες αγγελίες και αγγελιοσελίδες)

5. mypetshop.gr

...και έχοντας φτάσει στην 3η σελίδα, βλέπουμε και...

6. kti.gr

Πως απέρριψες ( γλύτωσες; ) τα προηγούμενα εκτροφεία λοιπόν;

Αν πάλι, κάποιος άλλος "δρόμος" σε οδήγησε σε αυτό το εκτροφείο...ας μας τον περιγράψεις...έχει το ενδιαφέρον του.
 
Last edited:


Kaipan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
49
0
πετρουπολη
οντας νεος - ασχετος - ψαρι ρωταω:
εκτος απο τον ΚΟΕ αν γινει και καταγγελια στο ΙΝΚΑ παιζει να τον χτυπησεις και ως προς την αδεια λειτουργειας του καταστηματος του (οποιο τιτλο κι αν εχει αυτο) μηπως φοβηθει μη χασει την βιτρινα του?
 
Last edited:


chris paras

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
59
0
ακριβως ετσι την ειχα παθει και εγω.. και τα χαρτια του σκυλιου τελικα δεν τα πηρα ποτε.. και το τηλεφωνο του εκτροφεα μου το ειχε δωσει ο ο κοε!! και μου ειχε πει μαλιστα οτι ηταν και η προεδρος του ομιλου..
 




apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
μας λεει οτι το πηρε απο πολυ γνωστο εκτροφειο και θες να ασχοληθουμε με το γιατι δεν βγηκε pedigree?τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται..
Αν καταλαβες οτι αυτο εννοουσα μαλλον λαθος κανεις.
Οι 3 πρωτες ερωτησεις του ανθρωπου ηταν -τι κανω τωρα?-
-αν μπορει να το καταγγειλει?-
-αν ακουγετε περιεργη η ιστορια της- και γενικα οχι ερωτησεις για το ποια η γνωμη μας για το συγκεκριμενο καταστημα/εκτροφειο επωνυμια ας εχει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.847
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981