Γεια σας και χρόνια πολλά!!!!


Eva Kira

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
15
0
43
Athens
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά γεμάτα ευτυχία και υγεία!!!
Είμαι νέα "μαμά", πριν 21 μέρες ανέλαβα να φροντίζω και ν' αγαπάω την μικρή μου Κίρα και φυσικά είμαι τρελαμένη ( κυριολεκτικά και μεταφορικά)!!!!
Σκεφτόμουν 4 χρόνια να υιοθετήσω ένα σκυλάκι, αλλά δούλευα και έλειπα πολλές ώρες κάθε μέρα και πίστευα ότι θα ήταν άδικο έως και βασανιστικό κατά κάποιο τρόπο, να έχω μια ψυχούλα κλεισμένη σπίτι και μόνη της όλη μέρα.
Τώρα ούσα άνεργη κι έχοντας αρκετό ελεύθερο χρόνο, αποφάσισα να υιοθετήσω το πανέμορφο κουταβάκι που θα δείτε παρακάτω στις φωτογραφίες, το οποίο βρήκε πριν ένα μήνα μέσα σε μια κούτα και δίπλα στα σκουπίδια, μια κοπέλα.
Απ' ότι μου είπε η κτηνίατρος μοιάζει με ροδεσιανό ριτζμπακ, αν και δεν έχει την ανάποδη λωρίδα στην πλάτη της.
Δεν την λες ήσυχη, είναι και κατρουλού αλλά αυτό διορθώνεται σιγά σιγά με επιβραβεύσεις, παλαμάκια, τραγούδια κι ακροβατικά από μέρους μου, όταν τα κάνει στην πάνα!!!
Της αρέσει να έχουμε κόσμο σπίτι, ακόμα κι αν κάθεται στο μαξιλάρι της κι απλά μας κοιτάζει.
Κάθε πρωί τρέχει μπροστά στη μπαλκονόπορτα, περιμένει να ανοίξω και μετά λιάζεται με τις ώωωωρρρεεεεςςςςςς...Είναι πεισματάρα και παμπόνηρη η άτιμη!!!
Ένα θα σας πω, πέρα απ'την ανησυχία που έχω όταν λείπω απ' το σπίτι, όχι για τυχόν ζημιές (αυτές τις έχω αποδεχτεί και συνηθίσει πλέον), αλλά για να μην γίνει κάτι και φοβηθεί ή στρεσαριστεί, αδημονώ να επιστρέψω μόνο και μόνο γιατί μου λείπει!!!!

Και να η φατσούλα που μου 'χει κλέψει την καρδιά
kira.jpg.

Την πρώτη μέρα στο σπίτι
9000_10202296704955685_2099921229_n.jpg

Κλασσικά μπροστά στην μπαλκονόπορτα
1472820_10202341513355867_407859541_n.jpg

Και φυσικά η φετινή Χριστουγεννιάτικη καρτούλα μας
1503332_10202373566157167_1144566631_n.jpg

Αυτά από εμάς, εύχομαι ότι καλύτερο σε όλους για τη νέα χρονιά και πάνω απ' όλα ΑΓΑΠΗ!!!! *agapoylas*


Υ.Γ. Καλοδεχούμενες οι συμβουλές έως κι απαραίτητες!!! ;)
 
Last edited:






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλώς ήρθατε και χρόνια πολλά!!!

Πολύ ομορφη η μικρή, μπράβο σου για την υιοθεσία. Της αξίζουν να κάνει όμορφα και ζεστά χριστουγεννα.

(οι κτηνιατροι δεν παυουν να με εκπλησσουν :mad: )
 






Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
καλως ηρθατε και χρονια πολλα,ευχες για εναν υπεροχο νεο χρονο και μια υπεροχη συμβιωση με την νεα σου φιλη! Εχει πατουσαρες η κουκλα...!
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Καλώς ήρθες Εύα!

Πολλά μπράβο για την υιοθεσία της μικρούλας.
Σου εύχομαι, να ζήσει υγιέστατη, μέχρι τα βαθειά της γεράματα.

Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ, για την χρήση του crate. Δεν χρειάζεται να αποδεχθείς τις ζημιές της, ούτε να φοβάσαι, μην σου πάθει κάτι, όσο λείπεις. Υπάρχουν λύσεις για όλα πια :)
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
(οι κτηνιατροι δεν παυουν να με εκπλησσουν :mad: )
Μοιάζει βρε είπε ο άνθρωπος, μοιάζει. Όλα μπορούν να μοιάζουν κάπου, δεν είναι κακό απαραίτητα, αρκεί να μην το δέσεις κόμπο!

Καλώς ήρθατε! Είναι μια ναζιάρα κούκλα, εύχομαι να είστε πολλά και χαρούμενα χρόνια παρέα!
 


Eva Kira

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
15
0
43
Athens
Καλώς ήρθατε και χρόνια πολλά!!!

Πολύ ομορφη η μικρή, μπράβο σου για την υιοθεσία. Της αξίζουν να κάνει όμορφα και ζεστά χριστουγεννα.

(οι κτηνιατροι δεν παυουν να με εκπλησσουν :mad: )

Να είσαι καλά Ghelly!!! Πάντως ότι και να 'ναι, πίστεψέ με, δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου. Αρχικά ομολογώ ότι έψαχνα για μπόξερ από εκτροφέα, αλλά με τόσα αδέσποτα που βλέπω δεν πήγαινε η καρδιά μου...
 


Eva Kira

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
15
0
43
Athens
wizardsm ,grekos , Ghostdoc και Estranged σας ευχαριστώ πολύ!!!
Giannis_Rottie αυτές τις πατουσάρες τις κατάλαβα για τα καλά χτες που έσκυψα να πιάσω το παιχνίδι της κάτω απ τον καναπέ!!! πάτησε πάνω μου κι έκανε την μούρη μου κομμάτι του μωσαϊκού!!!!χαχαχα
mareco θα το κοιτάξω! σ' ευχαριστώ πολύ! :)
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Χρονια πολλα & καλα μαζι με την κουκλα σας ;)

Πολυ ωραια και η ευχετηρια καρτα σας !

p.s. Ολοι πια Κιρα τα φωναζετε τα σκυλια σας ? :p
 
Last edited:


D

Deleted member 14614

Guest
Αμάν! Αυτή είναι ίδια με τον δικό μου! Τι ηλικία έχει και πόσα κιλά είναι?
Να την χαίρεσαι! Δεν θα πω κούκλα, γιατί θα νομίζουν ότι καυχιέμαι και για τον δικό μου σκύλο! χαχα
Ό,τι καλύτερο πάντως για αυτές τις γιορτινές μέρες:)
 


Eva Kira

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
15
0
43
Athens
Χρονια πολλα & καλα μαζι με την κουκλα σας ;)

Πολυ ωραια και η ευχετηρια καρτα σας !

p.s. Ολοι πια Κιρα τα φωναζετε τα σκυλια σας ? :p


Ευχαριστώ πολύ κι εσείς ότι επιθυμείτε!!! Για να λέμε την αλήθεια Κίρκη ήθελα να τη βγάλω, στην αδερφή μου όμως δεν άρεσε καθόλου, προτιμούσε το Φρίντα κι έτσι καταλήξαμε στο Φρί-κη... Κόντεψε να με πείσει, αλλά ευτυχώς επενέβη η ανηψιά μου , πρότεινε το Κίρα και έσωσε το σκυλάκι απ' τη φρίκη που θα ζούσε!!! :D Κι όλα αυτά μέσω συνδιαλέξεων με Κρήτη!!! :D :D :D
 


Eva Kira

Member
29 Δεκεμβρίου 2013
15
0
43
Athens
Αμάν! Αυτή είναι ίδια με τον δικό μου! Τι ηλικία έχει και πόσα κιλά είναι?
Να την χαίρεσαι! Δεν θα πω κούκλα, γιατί θα νομίζουν ότι καυχιέμαι και για τον δικό μου σκύλο! χαχα
Ό,τι καλύτερο πάντως για αυτές τις γιορτινές μέρες:)
Rick είναι 3 μηνών και 8,5 κιλά περίπου. Να χαίρεσαι τον σκυλάκο σου και να καυχιέσαι όσο θες!!! Αν η δική μου είναι πανέμορφη θα 'ναι κι ο δικός σου!!!!!!! :rolleyes:
Τα καλυτερότερα και σε εσάς!!!
 




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Κι εμένα οι πατουσάρες μου έκαναν εντύπωση! :mrgreen: Μπράβο σου που την υιοθέτησες και εύχομαι να έχετε πολλά όμορφα χρόνια παρεούλα. Να τη χαίρεσαι!
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Καλώς όρισες!

Καλή συμβίωση να έχετε και να βρεις γρήγορα δουλειά εύχομαι.


Υ.Γ.Να την αφήνεις κ τώρα που είσαι άνεργη κάποιες ώρες μόνη για να αρχίζει να συνηθίζει την απουσία σου.Θα συνηθίσει την αμέριστη προσοχή σου και μετά που θα βρεις δουλειά θα της κακοφανεί και ίσως δεις κ ανάλογες αντιδράσεις.
 


D

Deleted member 14614

Guest
Rick είναι 3 μηνών και 8,5 κιλά περίπου. Να χαίρεσαι τον σκυλάκο σου και να καυχιέσαι όσο θες!!! Αν η δική μου είναι πανέμορφη θα 'ναι κι ο δικός σου!!!!!!! :rolleyes:
Τα καλυτερότερα και σε εσάς!!!
Α, οκ, θα γίνει μεγάλη τότε! Εμένα σκέψου είναι σταθερός στα 16, κιλά που η δικιά σου θα φτάσει σε λίγους μήνες για πλάκα! χεχε
Να σου ζήσει και πάλι!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU