Γεια σας καλώς σας βρήκα.


Staaliv

New Member
25 Οκτωβρίου 2020
1
1
61
Για να γνωριστούμε καλύτερα εμένα με λένε Σταύρο. Έχουμε την τύχη να συ ζούμε με ένα πανέμορφο θηλυκό Χάσκι. Το όνομά της είναι Ίρμα. Σε όλα της είναι πραγματικά υπέροχη! εκτός από ένα θέμα που μας απασχολεί! Είτε μένει μέσα στο σπίτι, είτε έξω, βλέπει όλους τους ανθρώπους με αγάπη. Το θέμα είναι όταν θα έρθει ένας Άνθρωπος με κακά αισθήματα όπως ένας κλέφτης! θα τον αντιμετωπίσει πάλι με αγάπη!!! Βασική υπακοή την δίδαξα μόνος μου και σε μεγάλο βαθμό, όλα πάνε καλά. Αλλά πως θα την κάνω να είναι επιφυλακτική με ξένους Ανθρώπους δεν το ξέρω. Επίσης δεν ξέρω αν τα Χάσκι μπορούν να γίνουν στο μέτρο του δυνατού φύλακες. Υ.Γ. Η Ίρμα είναι δεκατεσσάρων μηνών. Ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ που με δεχθήκατε σαν μέλος σας. Επίσης ευχαριστώ εκ' των προτέρων για οποιαδήποτε απάντησή σας.
 

Attachments

  • Love
Reactions: spyv


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Καλώς ήρθες στο φόρουμ Σταύρο!

Να σου ζήσει η Ιρμα για πάρα πολλά απροβλημάτιστα χρόνια.
Θα αποφύγω να ρωτήσω, πως και από που την απέκτησες, γιατί φοβάμαι την απάντηση.

Τα χάσκυ δεν είναι επιφυλακτικά με τους ανθρώπους και δεν φημίζονται για τις ικανότητες φύλαξης που...δεν έχουν. Αυτό που αντιθέτως έχουν σε μεγάλο βαθμό, είναι τάσεις φυγής. Οπότε, τα μάτια σου δεκατέσσερα.
 
  • Like
Reactions: ΒασιλικηΖ