Γεράματα...


Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Αντίο...

.

Αντίο... πολυαγαπημένε μου Τζονάκη !!!

Καλό σου ταξίδι... καλέ μου φίλε !!!

Χθες το απόγευμα, με σπαραγμό ψυχής... αποχαιρέτησα το υπέροχο αυτό πλάσμα, που μου κράτησε συντροφιά με απερίγραπτη αφοσίωση και μοναδική αγάπη, για 17 ολόκληρα χρόνια.


Δυστυχώς, όσο κι΄ αν προσπάθησα, δεν μπόρεσα να αποφύγω το μοιραίο...

Ο Τζονάκης μου, το λατρεμένο μου σκυλάκι, ήταν πάντα λαίμαργο... και τον τελευταίο καιρό, η μόνη του ευχαρίστηση, ήταν να του δίνω δύο - τρεις φορές την ημέρα να τρώει κάτι...

Αν και αυτό σε άλλη περίπτωση, θα τον είχε παχύνει, ο Τζονάκης μου το τελευταίο χρόνο, είχε μείνει μισός...

Τις δύο όμως τελευταίες μέρες, δεν έβαζε πια στο στοματάκι του τίποτα...
Με το ζόρι, κατάφερνα να του δίνω λίγο νεράκι, με την σύριγκα΄, όπως τους δίνουμε κάποιο φάρμακο...

Οι πόνοι του, θα πρέπει να ήταν αφόριτοι, γιατί έκλαιγε συνεχώς και συγχρόνως, έβγαζε κάθε τόσο κάποιες κραυγές απελπησίας...

Ο Τζονάκης μου, είχε τα τελευταία χρόνια πρόβλημα και με την καρδούλα του, το οποίο αντιμετωπίζαμε με φάρμακα.

Όπως όμως μου εξήγησε χθες ο γιατρός, η καρδιακή ανεπάρκεια, δημιουργεί πολλές φορές και θρομβώσεις... και με δεδομένο το πόσο πονούν οι θρομβώσεις σε εμάς, καταλαβαίνω γιατί έκλαιγε και φώναζε σχεδόν συνεχώς...

Όταν είδα, ότι πλέον δεν έβαζε στο στόμα του τίποτα τα δύο τελευταία εικοσιτετράωρα, κατάλαβα ότι όσο περισσότερο μένει στην ζωή, τόσο περισσότερο υποφέρει και μόνο.

Με οδύνη ψυχής και με την καρδιά κομμάτια, αποφάσισα ότι θα έπρεπε να κάνω γι΄ αυτόν, ότι θα ήθελα σε κάποια αντίστοιχη περίπτωση..., να κάνουν αυτοί που με αγαπούν για μένα και τον πήρα και πήγαμε στον γιατρό και κάναμε ευθανασία...

Σας ζητώ συγνώμη εάν σας κούρασα και αν σας στεναχώρησα... με την περιπέτειά μας...

.
 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
397
0
Συλλυπητήρια Μόργκαν. Εύχομαι ο Τζονάκης σου να περνάει καλά εκεί πάνω και να σε περιμένει.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.124
10.078
Athens
Κουράγιο Μόργκαν. :cry: Ο Τζονάκης δεν πονάει πια και δεν υποφέρει εκεί που βρίσκεται...
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Ο Τζονάκης θα παίζει τώρα με το Τερατάκι μου και τον Μπόνο και τόσα άλλα αγαπημένα σκυλάκια, θα τον ψαρώσουν στην αρχή για μην τους πάρει τον αέρα το κωλόψαρο, ο νέους, και μετά θα τρέχουν όλα μαζί στα λιβάδια του σκυλοπαραδείσου, ροκανίζοντας ζουμερά κόκαλα... Το πιο μεγάλο ο πιο γρήγορος, το πιο νόστιμο ο πιο έξυπνος, το πιο τραγανό ο πιο τσαχπίνης

Θα λένε ιστορίες για εμάς, όπως λέμε εμείς γι αυτά, και θα μας περιμένουν μια μέρα να ξαναβρεθούμε... Το ξέρουν ότι τα αγαπάμε, δεν θα μας ξεχάσουν, θα είναι εκεί για να μας προϋπαντήσουν.

Μην ανησυχείς, είναι σε καλά χέρια τώρα.
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Συλλυπητήρια και απο μενα morgan,εισαι τυχερη εζησες, πολλα χρονια με τον σκυλακο σου και σιγουρα θα εχεις να θυμασαι φανταστηκες στιγμες.
 










Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Eυχαριστώ πολύ...

.

Σας ευχαριστώ πολύ φίλοι μου καλοί.

Σας ευχαριστώ πολύ, για την σημαντική σας συμπαράσταση όλη αυτή την δύσκολη περίοδο...

.
 


spanielboy

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2007
79
0
Μακεδονία
suspektir.blogspot.com
Re: Αντίο...

Morgan_A said:
.

Αντίο... πολυαγαπημένε μου Τζονάκη !!!

Καλό σου ταξίδι... καλέ μου φίλε !!!

Χθες το απόγευμα, με σπαραγμό ψυχής... αποχαιρέτησα το υπέροχο αυτό πλάσμα, που μου κράτησε συντροφιά με απερίγραπτη αφοσίωση και μοναδική αγάπη, για 17 ολόκληρα χρόνια.


Δυστυχώς, όσο κι΄ αν προσπάθησα, δεν μπόρεσα να αποφύγω το μοιραίο...

Ο Τζονάκης μου, το λατρεμένο μου σκυλάκι, ήταν πάντα λαίμαργο... και τον τελευταίο καιρό, η μόνη του ευχαρίστηση, ήταν να του δίνω δύο - τρεις φορές την ημέρα να τρώει κάτι...

Αν και αυτό σε άλλη περίπτωση, θα τον είχε παχύνει, ο Τζονάκης μου το τελευταίο χρόνο, είχε μείνει μισός...

Τις δύο όμως τελευταίες μέρες, δεν έβαζε πια στο στοματάκι του τίποτα...
Με το ζόρι, κατάφερνα να του δίνω λίγο νεράκι, με την σύριγκα΄, όπως τους δίνουμε κάποιο φάρμακο...

Οι πόνοι του, θα πρέπει να ήταν αφόριτοι, γιατί έκλαιγε συνεχώς και συγχρόνως, έβγαζε κάθε τόσο κάποιες κραυγές απελπησίας...

Ο Τζονάκης μου, είχε τα τελευταία χρόνια πρόβλημα και με την καρδούλα του, το οποίο αντιμετωπίζαμε με φάρμακα.

Όπως όμως μου εξήγησε χθες ο γιατρός, η καρδιακή ανεπάρκεια, δημιουργεί πολλές φορές και θρομβώσεις... και με δεδομένο το πόσο πονούν οι θρομβώσεις σε εμάς, καταλαβαίνω γιατί έκλαιγε και φώναζε σχεδόν συνεχώς...

Όταν είδα, ότι πλέον δεν έβαζε στο στόμα του τίποτα τα δύο τελευταία εικοσιτετράωρα, κατάλαβα ότι όσο περισσότερο μένει στην ζωή, τόσο περισσότερο υποφέρει και μόνο.

Με οδύνη ψυχής και με την καρδιά κομμάτια, αποφάσισα ότι θα έπρεπε να κάνω γι΄ αυτόν, ότι θα ήθελα σε κάποια αντίστοιχη περίπτωση..., να κάνουν αυτοί που με αγαπούν για μένα και τον πήρα και πήγαμε στον γιατρό και κάναμε ευθανασία...

Σας ζητώ συγνώμη εάν σας κούρασα και αν σας στεναχώρησα... με την περιπέτειά μας...

.

:cry: :cry: :cry:

Κράτα τη "μυρωδιά" της αγάπης του για πάντα μέσα σου.


ΥΓ: Εννοείται πως δεν μας κούρασες με την υπόθεση σου. Ίσα ίσα, θέλαμε να μας νιώθεις δίπλα σου.
(Από κάπου γνωριζόμαστε :wink: )
 


morgan-pit

Member
7 Ιουνίου 2007
17
0
korudallos
Φιλη και συνωνοματη Μorgan_A οταν ειχαμε μιλησει τελευταια φορα πριν κανα 1.5 μηνα για το γερακο σου το βασιλικο πεκινουα και μου ειχες πει οτι εχει "βαρυνει" πια και εχει χασει και την ακοη του δεν περιμενα με τιποτα οτι θα εφευγε σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα! :cry: Εγω ανατριχιαζω στην ιδεα και μονο να ειχα ενα σκυλο που να εφτανε στα 17 χρονια! και να ερχοταν η στιγμη που θα τον αποχωριζομουν. Να εισαι καλα και να τον θυμασαι.Ελπιζω η συντροφια του Morgan να σου απαλυνει το πονο. :)
 


Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Σας ευχαριστώ...

.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας, καλοί μου φίλοι


Τελικά μάλλον γνωριζόμασθε περισσότερο απ΄ όσο νομίζουμε... :)


.
 


Δημήτρης Α.

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2006
210
2
Pireaus
www.freewebs.com
Δώρα μου χαθήκαμε...αν και καθυστερημένα να πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι λυπάμαι πολύ, πολλοί άνθρωποι αδυνατούν να κατανοήσουν πόσο βαριά μπορεί να είναι η απώλεια του κατοικιδίου σου...μόνο αν το ζήσεις το καταλαβαίνεις!!!
 




Dio

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2007
95
0
Αχ, Morgan, τώρα μόλις γύρισα και είδα το ποστ σου, τα συληπητήρια μου. Καταλαβαίνω ότι ήταν κάτι δύσκολο αλλά τώρα όπως είπε και ο Amangos είναι πολύ καλύτερα στον σκυλοπαράδεισο ο σκυλάκος σου.

Μην ξεχνάς ότι παρόλο που δεν είναι πια σε αυτό το κόσμο θα είναι πάντα μαζί σου στην καρδιά σου και στο μυαλό σου.
 


Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Σας ευχαριστώ...

.

Καλοί μου φίλοι, δεν υπάρχουν λόγια, για να σας περιγράψω, την συγκίνηση... που μου δημιουργεί, η τόσο ζεστή και ανθρώπινη συμπεριφορά σας και η τόσο διακριτική σας συμμετοχή, σε όλη αυτή την περιπέτεια την οποία έζησα...

Για μια ακόμα φορά, αισθάνομαι την ανάγκη, να πω σε όλους σας, ένα μεγάλο "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ", μέσα από την καρδιά μου...

.
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
Γλυκιά μου Δώρα ειλικρινά λυπάμαι και στεναχωρέθηκα πάρα πολύ για αυτό που σου συμβαίνει...

Η απουσία του θα είναι έντονη ... :cry:

αλλά η σκέψη το ότι είχε εσένα για αφεντικό και ότι είσασταν μαζί για 17 ολόκληρα χρόνια με ηρεμεί λιγάκι...

Χαίρομαι που αυτή η ψυχούλα ζούσε όμορφα κοντά σου...

αν θέλεις βάλε μια φωτογραφία να τον δούμε και λιγάκι , εγώ δυστυχώς δεν είχα την τιμή να τον γνωρίσω απο κοντά.
 


Dadi

Active Member
26 Ιουλίου 2007
31
0
Marousi
Δεν θέλω να τα σκέφτομαι τα γεράματα...

Ουφ, διάβασα 3-4 πόστ στην αρχή και ευτυχώς σταμάτησα εγκαίρως πριν με πιάσουν τα ζουμιά (και είμαι και στο γραφείο)...

Τι, να πω... καλή δύναμη και κουράγιο σε όλα τα παιδιά που χάσαν τους καλύτερους τους φίλους...
 


Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Τι άλλο... μπορώ να πω ???

Τι άλλο..., μπορώ να πω...???

Ειλικρινά με έχει συγκινήσει πάρα πολύ, η ευαισθησία, η οποία μου έχετε δείξει, αυτό το διάστημα..., στην περιπέτεια την οποία έζησα...

Για μια ακόμα φορά, σας ευχαριστώ όλους... :oops:

.