Γνωμες για Pedigree Γ.Π.










ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
δεν εχω ιδεα απο γ.π,
απλα μου αρεσε ετσι ανατομικα και σαν ομορφια ο Aiko vom Goldenen Zweig (y)

αυτος ο furbo εχει κοντο τραχηλο.. δεν μ'αρεσε :)
 
  • Like
Reactions: Boss


Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
Άρα απο μπαμπά πάμε καλά απο μαμά ;; Πείτε ρε συμφορουμειτες σε αλλά θέματα τα κάνετε κόσκινο κάτι τέτοια ....:)
 


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
Άρα απο μπαμπά πάμε καλά απο μαμά ;; Πείτε ρε συμφορουμειτες σε αλλά θέματα τα κάνετε κόσκινο κάτι τέτοια ....:)
Mαλλον Boss δεν έχουν αποφασίσει ποιος θα σου πει τα κακά μαντάτα ..
 
  • Like
Reactions: sea-mol


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Mαλλον Boss δεν έχουν αποφασίσει ποιος θα σου πει τα κακά μαντάτα ..
τι του λες και εσύ?????? :p
Αλλα θρεντ γινονται κοσκινο γιατι σχολιάζουν εκτροφείς αγαπητε, όχι πεντιγκρι!;)
 
  • Like
Reactions: Siegfried


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
τι του λες και εσύ?????? :p
Αλλα θρεντ γινονται κοσκινο γιατι σχολιάζουν εκτροφείς αγαπητε, όχι πεντιγκρι!;)
Εγω πάντως το ξαναλέω..οποιος το πει να του το πει με τρόπο..:) :)
 
  • Like
Reactions: sea-mol






Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
χμμμμ σας ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια (και τα .....πειραγματα Siegfried)!!! Μπορει το pedigree να μη το αναλυσαμε ....αλλα ειμαστε ομορφοπαιδα η αληθεια ειναι ...χε χε χε ..........
 




Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Συγνωμη που θα σας χαλασω λιγο το νημα...αλλα αυτο το βατραχοειδες πλασμα στη φωτο θεωρειτε οτι ειναι γερμανικος ποιμενικος?Σας αρεσει αυτο που βλεπετε?
 


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
Συγνωμη που θα σας χαλασω λιγο το νημα...αλλα αυτο το βατραχοειδες πλασμα στη φωτο θεωρειτε οτι ειναι γερμανικος ποιμενικος?Σας αρεσει αυτο που βλεπετε?
Να πας να γινεις κριτής να τον μηδενίσεις.
 
  • Like
Reactions: zouzounos


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Συγνωμη που θα σας χαλασω λιγο το νημα...αλλα αυτο το βατραχοειδες πλασμα στη φωτο θεωρειτε οτι ειναι γερμανικος ποιμενικος?Σας αρεσει αυτο που βλεπετε?
Αυτό αντηχεί στ'αυτιά μου κάθε φορά!Με ακριβώς την ίδια σειρά λέξεων, με ακριβώς την ίδια δόση άγνοιας!

Συγγνώμη αλλά ξέρεις ντιπ από πρότυπο?

Δεν θέλω να μας πεις την γνώμη σου για το πως θεωρείς πως θα πρέπει να είναι σύμφωνα με σένα, αλλά αν γνωρίζει 5-10 πράγματα για την φυλή και το πρότυπο της!
 
  • Like
Reactions: TARA


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
@Boss

Ζήτησες γνώμες από όσους ασχολούνται με τον Γερμανικό Ποιμενικό. Εγώ δεν μπορώ να πω πως ασχολούμαι με τον Γερμανικό Ποιμενικό τόσο, αλλά θα ήθελα να κάνουμε (και να έχω συμμετοχή) μια συζήτηση για pedigree.

Θες αρχικά να μας πεις εσύ λίγα λόγια για αυτό ως πιο άμεσα "αρμόδιος";...Δηλαδή, τι βλέπουμε σε αυτό το pedigree και τι εσύ είδες και εκτίμησες...και τι θα ήθελες να δεις που δεν βλέπεις;

...και μια γενική ερώτηση...Πως αξιολογούμε ένα pedigree;

* Μπορούν να απαντήσουν όλοι, απλά απευθύνομαι στον @Boss που άνοιξε το θέμα...:)

@Kouros

Μπορείς κάλλιστα να ανοίξεις ένα θέμα για να σχολιάσουμε και να διαβάσουμε τις δικές σου απόψεις για τον Γερμανικό Ποιμενικό. Το θέμα εδώ είναι ένα συγκεκριμένο pedigree, οπότε ας μη το "χαλάσουμε". Θα έχουν ενδιαφέρον και οι δικές σου απόψεις για τον Γερμανικό Ποιμενικό και θα τύχουν καλύτερης προσοχής σε ξεχωριστό θέμα.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Είχα γράψει 2-3 γενικά πράγματα σε ένα άλλο θέμα Dj.
Αν θέλετε μπορούμε να το φέρουμε εδώ και να συνεχίσουμε την κουβέντα.
 
  • Like
Reactions: Boss


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Αυτό αντηχεί στ'αυτιά μου κάθε φορά!Με ακριβώς την ίδια σειρά λέξεων, με ακριβώς την ίδια δόση άγνοιας!

Συγγνώμη αλλά ξέρεις ντιπ από πρότυπο?

Δεν θέλω να μας πεις την γνώμη σου για το πως θεωρείς πως θα πρέπει να είναι σύμφωνα με σένα, αλλά αν γνωρίζει 5-10 πράγματα για την φυλή και το πρότυπο της!
ποιο προτυπο; Του stefanitz η της fci? εσυ τι ξερεις για αυτα και λογιζεσαι ειδικος; Εχεις μαθει απεξω ολα τα πεντιγκρι απο τα συγχρονα εκθεσιακα κοπροσκυλα και τα αναπαραγεις σε καθε σου ποστ για να δικαιολογησεις οτι και εσυ εισαι ιδιοκτητης ενος κλωνου του κινηματογραφικου ρεξ με ποδια βατραχου και ταπεραμεντο λαμπραντορ;; Η μικρη σου ηλικια σου επετρεψε να συναντηθεις με τα χοντροκοκκαλα σκυλια με τα τεραστια κεφαλια , την ισια ραχη και το ταπεραμεντο του λυκοσκυλου που εκανε διασημα αυτα τα σκυλια;; Προφανως οχι... Κριτης βεβαια δεν ειμαι ( θα ηταν ανουσιο βεβαια) αλλα πρωην κατοχος ενος τετοιου σκυλου αλλα αντι να ψαχνετε ποιο κουταβι θα μοιαζει με τον χ πρωταθλητη καλο θα ηταν να βρειτε ενα γπ που δεν γυριζει κοιλια... Αν τον βρειτε πλεον βεβαια ετσι που τα εχετε κανει τα κακομοιρα πλεον με το " προτυπο" του βατραχου...
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
παντως ο μπος μια χαρα ειναι , και η πλατη δεν εχει υπερβολικη κλιση και τα ποδια του ολοισια ηταν και η κινηση του ηταν αρμονικη , και στο μανικι μια χαρα γουσταρε να παει , το εχω δει σε 3-4 προπονησεις,