Γυρισε απο εκπαιδευτηριο σκελετωμενο(?)


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Διαβασα μολις μια δημοσιευση στο φατσοβιβλιο και εφριξα. Δε γνωριζω την κοπελα που την εγραψε, ουτε τον σκυλο, ουτε τον εκπαιδευτη. Αν ομως τα οσα λεει ειναι αληθεια, πιστευω πως προκειται για ιστορια που πρεπει να διαδωθει.

ΔΕν αφηνουμε τα σκυλια μας ΠΟΤΕ απο τα ματια μας.


Εδω https://www.facebook.com/joanna.athanassiou το προφιλ της κοπελας, οπου μπορειτε να δειτε εναν σκυλο πετσι και κοκκαλο.

Επειδη δεν ξερω αν επιτρεπεται να μεταφερω εδω το ποστ, για οσους δεν εχουν facebook, να πω οτι η κοπελα γραφει πως αφησε τον σκυλο για εκπαιδευση στις 24/11 και στις 8/12 που πηγε να τον δει και να κανουν το πρωτο κοινο μαθημα, αντικρισε ενα πλασμα που χε μεινει μονο κοκκαλα. Στις 7/12 λεει ο εκπαιδευτης της ειπε οτι ο σκυλος τρεμει και αδυνατισε και δε συνεργαζεται..



ΠΟΤΕ τα σκυλια μας χωρις την επιβλεψη μας, και σ ανθρωπους που δεν γνωριζουμε.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Μου κάνει εντύπωση που δίνουν τα σκυλια τους και δε πανε έστω να δουν αν ειναι καλα...και μετά απο καιρο που θυμούνται να ενδιαφερθούν κατηγορούν τους άλλους...Ειμαι κατα του να δίνεις το σκύλο,αλλα αφού κάποιοι παίρνουν αυτή την απόφαση ας κάνουν έλεγχο..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


crazy Lady

Member
4 Δεκεμβρίου 2013
7
0
Ειναι αδιανοητο αυτο που εκανε...

Αφησε τον σκυλο της σε εναν αγνωστο? Γιατι στην τελικη αγνωστος της ειναι...

Ουτε μιση μερα δεν θα μπορουσα να αφησω τα σκυλια μου χωρις να υπαρχει ενας δικος μου ανθρωπος να επιβλεπει...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.984
Λέει στη φωτογραφία ότι επέμενε να τον δει και πιο πριν αλλά της έλεγε "όχι ακόμα είναι νωρίς". Δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω το σκύλο μου σε έναν άγνωστο για εκπαίδευση. Άλλα άμα δεν ξέρεις... πόσο εύκολα σε πείθει ο άλλος με την ταμπέλα του "ειδικού"... σε ολους τους τομείς.
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Τι έκανε ο άθλιος? Απαράδεκτος ο .. κύριος. Εκτρέφει κιόλας αυτός?
Δυστυχως αμα δεν ξέρεις αυτά παθαίνεις.Προφανώς η κοπέλα τον εμπιστευθηκε θεωρώντας τον ''ειδικό''
 
Last edited:


illuminaughty

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
188
21
Ο γελοίος έχει βάλει τη κόρη του να απαντά κι ο ίδιος τηρεί σιγή ιχθύος...ελπίζω να του κάνει μήνυση
 






D

Deleted member 14614

Guest
Απλά σοκαριστικό... Από την αφέλεια, όμως, της κοπέλας, την πλήρωσε ο σκύλος.
 


Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
Απιστευτο ρε παιδια! Μα ....και να μην φταιει αυτός ....ειναι δυνατον να μην ειδοποιησει τα αφεντικά καθολου για το τι συμβαίνει ?? Απο την αλλη ειναι δυνατον να πιστευε οτι καποια στιγμή δεν θα τον επισκεφτούν??? Δεν καταλαβαινω αλλα δεν δικαιολογείται ...
 




Iron

Member
28 Νοεμβρίου 2013
19
0
SALONICA
Οταν θα μάθετε ποιος είναι και αν είναι καλός εκπαιδευτής τότε να μιλήσετε!!Και δεν έβαλε την κόρη του να μιλήσει!!Αμέσως όλοι να κατακρίνεται τον εκπαιδευτή!!Χωρίς να ξέρετε μιλάτε και λέτε την άποψή σας στο συγκεκριμένο θέμα ενω δεν θα έπρεπε να έχετε άποψη γιατί πολύ απλά ΔΕΝ γνωρίζετε τον συγκεκριμένο άνθρωπο!!Μην λέτε και λέτε χωρίς να γνωρίζετε και μην βγάζετε τόσο εύκολα και γρήγορα συμπεράσματα που μπορούν πολύ εύκολα να αποδειχθούν οτι είναι λάθος!!
Σάκης!!
Υ.Γ Για τους παλιούς του φόρουμ sakann!!
 


Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
Σακη καλησπέρα ....η άλήθεια ειναι οτι εγω δεν γνωρίζω αλλα μου φαινεται απίστευτη ιστορία. Ξέρεις τι έγινε ? Εχει κατι παθολογικό το σκυλί ? γινεται να μην ενημέρωσε ή βλακείες λένε ?
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Οταν θα μάθετε ποιος είναι και αν είναι καλός εκπαιδευτής τότε να μιλήσετε!!Και δεν έβαλε την κόρη του να μιλήσει!!Αμέσως όλοι να κατακρίνεται τον εκπαιδευτή!!Χωρίς να ξέρετε μιλάτε και λέτε την άποψή σας στο συγκεκριμένο θέμα ενω δεν θα έπρεπε να έχετε άποψη γιατί πολύ απλά ΔΕΝ γνωρίζετε τον συγκεκριμένο άνθρωπο!!Μην λέτε και λέτε χωρίς να γνωρίζετε και μην βγάζετε τόσο εύκολα και γρήγορα συμπεράσματα που μπορούν πολύ εύκολα να αποδειχθούν οτι είναι λάθος!!
Σάκης!!
Υ.Γ Για τους παλιούς του φόρουμ sakann!!
Φίλε απο την φώτο κρίνω.. όχι αν είναι καλός εκπαιδευτής. Εσυ βλέποντας οτι έχασε το σκυλί 7 κιλά σε 15 μέρες μόλις είδες φωτο είπες ''αχ τι καλός εκπαιδευτής?'' μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε. Το σκυλί είναι σκελετομένο. Η άγνοια της κοπέλας επαιξε ρόλο και ήταν λάθος που τον άφησε-αλλά λογικά της το πρότεινε, και για ποιο λόγο δεν την ενημέρωσε απο τα πρώτα κιλά? Δεν το κατακτίνω σαν εκπαιδευτή αλλα και σαν κάποιο που ήταν υπεύθυνος για την ευζωια του σκύλου που του εμπιστεύθηκαν. Ανυπομονώ ειλικρινα!!! Εχω τρομερή αγωνία για να αποδειχθεί ευκολα όπως λες οτι τα συμπεράσσματα είναι λάθος.. Ξανα ρίξε μια ματιά και στη φώτο.
 


AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
Μπορει να μην μπορω να εχω αποψη για το συγκεκριμενο γεγονος αλλα θα μπορουσα να εκφρασω τη διαφωνια μου ως προς τον τροπο εκπαιδευσης. Προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν καποιον που θα μου ελεγε ασε τον σκυλο σου σε εμενα 1 μηνα και ελα να τον παρεις ετοιμο. Ο σωστος εκπαιδευτης εκπαιδευει τον σκυλο παρουσια του ιδιοκτητη και στη συνεχεια εκπαιδευει τον ιδιοκτητη ο οποιος με τη σειρα του εκπαιδευει το σκυλο.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
@ AlexVag, μεγάλη συζήτηση. Δεν είναι πάντα έτσι, για πάρα πολλούς λόγους. Και για τους περισσότερους, δεν ευθύνεται ο εκπαιδευτής.
 


illuminaughty

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
188
21
Οταν θα μάθετε ποιος είναι και αν είναι καλός εκπαιδευτής τότε να μιλήσετε!!Και δεν έβαλε την κόρη του να μιλήσει!!Αμέσως όλοι να κατακρίνεται τον εκπαιδευτή!!Χωρίς να ξέρετε μιλάτε και λέτε την άποψή σας στο συγκεκριμένο θέμα ενω δεν θα έπρεπε να έχετε άποψη γιατί πολύ απλά ΔΕΝ γνωρίζετε τον συγκεκριμένο άνθρωπο!!Μην λέτε και λέτε χωρίς να γνωρίζετε και μην βγάζετε τόσο εύκολα και γρήγορα συμπεράσματα που μπορούν πολύ εύκολα να αποδειχθούν οτι είναι λάθος!!
Σάκης!!
Υ.Γ Για τους παλιούς του φόρουμ sakann!!
Έχεις δίκιο...να πεις πως κάλεσε τον κτηνίατρο και ενημέρωσε τον ιδιοκτήτη ή το έκρυψε και προσπάθησε να καθυστερήσει τη συνάντηση χωρίς να λάβει μέτρα;

Χωρίς να τον γνωρίσω προσωπικά εγώ δεν πρόκειται να ξαναμιλήσω, προφανώς η υπόθεση είναι πολύπλοκη...

Αν είχε τα μούτρα να βγει να δώσει εξηγήσεις επαρκείς, θα το έκανε...δεν το κάνει, προσπαθώντας να περιορίσει τη δημοσιότητα του γεγονότος...

Του εμπιστεύθηκαν ζώο και αντί να ενημερώσει τον ιδιοκτήτη για την ανάπτυξη κάποιας πάθησης και την κατάσταση του σκύλου, το απέφυγε...είτε γιατί γνώριζε ότι η μεταχείριση του σκύλου ήταν κακή, επειδή τη προκάλεσε δλδ, είτε γιατί αδιαφόρησε με τραγικά αποτελέσματα, επειδή δεν έκανε κάτι δλδ

Υπεύθυνος και εκπαιδευτής και επαγγελματίας...

Αν άξιζε σεβασμό, θα είχε και μια καλή εξήγηση...και δεν θα χρειαζόταν τρίτους να τον υπερασπίζονται...

Του αξίζει να μηνυθεί για κακοποίηση

Αλλά έχει γίνει και ο σκύλος σημείο κύρους...εκεί που θα υπάρχουν τα θύματα/ψώνια, θα υπάρχουν και οι θύτες...
.
 


AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
@ AlexVag, μεγάλη συζήτηση. Δεν είναι πάντα έτσι, για πάρα πολλούς λόγους. Και για τους περισσότερους, δεν ευθύνεται ο εκπαιδευτής.
Mareco συμφωνω. Αλλα οσους "ετοιμους" σκυλους εχω δει ειτε δεν ειναι σωστα εκπαιδευμενοι ειτε δεν συνεργαζονται σωστα με τον χειριστη τους. Κατα τη γνωμη μου ειναι παρομοια περιπτωση με αυτην που ενας ασθενης παει με πυρετο στο γιατρο και ζηταει αντιβιωση. Ο καλος γιατρος θα τον στειλει σπιτι του ενω ο γιατρος που κοιταει τξν τσεπη του θα του δωσει την αντιβιωση ακομα και αν δεν την χρειαζεται.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Θα σου ξαναπώ...δεν είναι μόνο έτσι. Για την ακρίβεια...δεν είναι συνήθως έτσι :rolleyes:

Και σου ξαναλέω επίσης, ότι το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης, το φέρει ο ιδιοκτήτης.
 


AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
Ουσιαστικα το ιδιο λεμε. Και εγω συμφωνω οτι φταει ο ιδιοκτητης που ζηταει κατι τετοιο.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.826
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU