ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΚΟΜΑ «ΑΝΤΙΟ»!


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
οχι,μου ειπε οτι την ατροπινη μπορω να την κανω εγω,μονο για τον ενεργο ανθρακα μου ειπε οτι πρεπει μετα απο πλυση στομαχου.τι ισχυει τελικα?αμα περιμενω τοσο δεν θα ειναι ηδη αργα?
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
aggeliki1 said:
οχι,μου ειπε οτι την ατροπινη μπορω να την κανω εγω,μονο για τον ενεργο ανθρακα μου ειπε οτι πρεπει μετα απο πλυση στομαχου.τι ισχυει τελικα?αμα περιμενω τοσο δεν θα ειναι ηδη αργα?
Δεν μου εχει δωσει τετοια χαπια,αν δεν κανω λαθος ειναι για να αργησει το δηλητηριο να απορροφηθει απο τον οργανισμο και δινεται μετα το εμετικο.
Ισως να στο ειπε με την λογικη οτι αφου ειναι εξω απο το σπιτι θα προλαβεις να το πας γρηγορα στο κτηνιατρειο αφου εχεις προκαλεσει εμετο,γιατι μπορει να μην ειναι δηλητιριασμενο το ζωο και να μην χρειαζεται τα χαπια ανθρακα
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Μπράβο, πολύ καλά νέα βλέπω! Οι εξετάσεις πώς πήγαν?
Μακάρι να τα καταφέρει ο μικρός!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Τα αποτελέσματα των εξετάσεων τα μάθαμε εχθές το βράδυ.
Ο μικρός είναι μια χαρά! \:D/
Ευτυχώς κανένα από τα ζωτικά του όργανα δεν έχει υποστεί βλάβες από το οργανοφωσφορικό.
Ο κτηνίατρος μου είπε πως όταν κοίταξε τα αποτελέσματα πραγματικά δεν πίστευε στα μάτια του! Τελικά ο σκυλάκος μου αποδείχτηκε σκληρό καρύδι!O οργανισμός του λειτουργεί άψογα, οπότε έχουμε γερές βάσεις για να αρχίσουμε να «δουλεύουμε» την συμπεριφορά του, η οποία δεν έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα.
Ο χρόνος βέβαια, μετά το σοκ που υπέστη ο ταλαίπωρος ο Ιγκάκος μου, είναι ο καλύτερος γιατρός. Ο εκπαιδευτής του όμως μου πρότεινε να τον βοηθήσω δίνοντας του ανθοιάματα Bach, τα οποία ανήκουν στις ενεργειακές θεραπείες. Σύμφωνα με τους εναλλακτικούς θεραπευτές και όσους τα χρησιμοποιούν, θεραπεύουν το νοητικό και συναισθηματικό μέρος του ατόμου. Δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχουν, αλλά πήρα την απόφαση να τα χρησιμοποιήσω πριν καταλήξω σε οποιοδήποτε τροποποιητικό και ψυχοφάρμακο.

Με τιμωρεί ο θεούλης Swk, που «έκραξα» την ομοιοπαθητική! :cry:
Tελικά θα τα «λουστώ» τα εναλλακτικά! :lol:
Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις!
:-#
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
Πολυ καλα νεα!!! :D οσο για τα ανθοιαματα τα εχω δοκιμασει(τα παιρνω εγω)και πραγματικα κανουν πολυ καλη δουλεια!Δοκιμασε τα.
 




S

SwkDoG

Guest
Πολύ χαίρομαι βρε Rottie!!!... :D

Ο Iggy να'ναι καλά και ας χρησιμοποιήσεις και Santeria!... :wink:


Υ.Γ. :wink: ...Στο φίλο που μπαίνει στο φόρουμ και πρόσφατα συζητούσαμε το αντίκτυπο των γραφόμενων στο φόρουμ στο σύνολο... :D
 








lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Μπράβο ROTTIE και Iggy πολύ χαίρομαι και για τους δύο σας. Μόλις συνέλθει άρχισε πάλι την εκπαίδευσή του. Τα ανθοϊάματα καλά είναι αρκεί να τα χρησιμοποιήσεις σωστά. Ρώτα τον φαρμακοποιό που θα στα φτιάξει. Καλή επιτυχία
 




boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
:(
τι μαυρο πασχα ηταν αυτο φετος ρε παιδια...?

ROTTIE πώς παει ο iggy?
ο τυπακος σου θελει πολυ να ζησει :wink:
και χιλια μπραβο σε σενα κ την οικογενεια σου που τον στηριζετε τοσο.
επειδη ειμαι αρκετα θολωμενη με την περιπετεια που περασα στην Κερκυρα (η οποια ειχε να κανει με 3 κουταβια που εσωσα απο ενα απο αυτα τα """""""""φιλοζωικα"""""""""""""" παρανομα σωματεια) δεν εχω και πολλα λογια..... παρα μονο να πω οτι λυπαμαι παρα πολυ για οσα συνεβησαν στον Iggy αλλα χαιρομαι γιατι ειναι μαχητης και ολα θα πανε καλα :)
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Που είσαι βρε φιλενάδα! Μας έλειψες! :D
Ας’ τα! Το Πάσχα φέτος μαύρη μαυρίλα!
Ο μικρός ευτυχώς πάει κάθε μέρα και καλύτερα και ελπίζω ότι στο τέλος θα τα ξεπεράσουμε τα προβλήματα!
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
μπραβο πολυ χαιρομαι...

εγω πριν 2-3 μερες πηρα για πρωτη φορα αποφαση για ευθανασια...
εβλεπα τις κρισεις που ανεφερες 12 φορες τη μερα σε ενα κουταβακι 1 μηνος...
νευρικη μορβα. καθε 1 ωρα παθαινε ολικη κριση.η κατασταση μη αναστρεψιμη αλλα ταυτοχρονα απιστευτο μαρτυριο... το σκυλι περνουσε μια κολαση και θα την περνουσε μεχρι να πεθανει. αληθεια, τελικα βοηθησα παιρνοντας αποφαση για ευθανασια? ΠΟΤΕ δε θαμαι 100% σιγουρη. τεσπα αυτα σε αλλο ποστ ισως καποια στιγμη...
ο Iggy ομως ηταν αλλη περιπτωση. ΜΑΧΗΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μου ελεγε την ιστορια η frenchie στο τηλ και ειχα μεινει καγκελο! ευτυχως θα εχει αισιο τελος. :wink:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Καλησπέρα!
Παρακολουθούσα την ιστορία σου από την αρχή χωρίς να είμαι μέλος του forum, και τώρα που έγινα και μπορώ να ''ακουστώ'' έυχομαι τα καλύτερα για το σκυλάκο σου!! Η φύση διαθέτει πολλούς μηχανισμούς και δίνει στα όντα της δυνάμεις για να παλέψουν απίστευτες και είμαι σίγουρος πως σε λίγο καιρό δεν θα σου θυμίζει τίποτα τα σημερινά τρεχάματα...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ευχαριστώ denis, όπως ευχαριστώ και όλα τα παιδιά του forum.
Σταθήκατε δίπλα μου σε πολύ δύσκολες στιγμές. Μου δώσατε κουράγιο όταν από τον πόνο και την αγωνία είχα φτάσει σε απόγνωση…
Να είστε όλοι καλά.
Ελπίζω το δικό μου περιστατικό είναι το τελευταίο και να γίνει παράδειγμα προς αποφυγή. Κανείς δεν περιμένει ότι μπορεί να του συμβεί κάτι παρόμοιο. Παρόλα αυτά μην ξεχνάτε ότι οι ανώμαλοι και οι σχιζοφρενείς είναι πλέον πάρα πολλοί! Ποτέ λοιπόν έξω από το σπίτι χωρίς ένα kit πρώτων βοηθειών!
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ευχαριστώ πολύ zoulou!
Να ‘σαι καλά!
Λοιπόν, ένα kit πρώτων βοηθειών μπορεί να περιλαμβάνει γάζες, σύριγγες μιας χρήσης, αμπούλες ατροπίνης (σε περίπτωση που το σκυλί σου δηλητηριαστεί από φόλα), ενέσιμο prezolon (σε περίπτωση τσιμπήματος από σκορπιό, υμενόπτερο κτλ) και κάψουλες ενεργού άνθρακα (πχ norit). Όλα αυτά για πρώτες βοήθειες σε περίπτωση ανάγκης! Τίποτα δεν μπορεί να αντικαταστήσει την αγωγή που θα δώσει ένας κτηνίατρος!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95