ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ !!! ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΣ!!!


hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
Καλησπερα. θα ηθελα να μου πειτε μια γνωμη γιατι το εχω ψαξει πολυ και ακρη δεν εχω βρει.
εχω ενα σκυλακι 3 μηνων γαλλικο μπουλντοκ και μετα το εμβολιο που εκανε και το χαπι που πηρε για το εντερο δεν τρωει πολυ εως καθολου.εχουν περασει 4 μερες απο την μερα που εκανε το εμβολιο. ο κτηνιατρος εχθες μας ειπε να σπασουμε την τροφη για να μπορει να την μασαει καλυτερα αλλα σηυμερα το μεσημερι που του εβαλα να φαει με σπασμενη τροφη εφαγε λιγο αλλα εκανε κατευθειαν 2 φορες εμετο σχεδον αμασητη η τροφη μαζι με υγρα.ειμαι πολυ αγχωμενος αν μπορειτε βοηθηστε με.αισθανομαι οτι πλεον δεν μπορω να εμπιθστευτω κανεναν κτηνιατρο.ολοι εχουν διαφορετικες αποψεις. Α! και εχθες που τον ζηγησαμε εχει παρει 100 γραμμαρια σε 3 μερες.ευχαριστω!:confused::(:confused:
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Σε πόσους κτηνιατρους πηγες και εχουν διαφορετικες αποψεις?
Από τα λεγόμενα σου εγω βλεπω μονο έναν.
 






foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Εμείς το μόνο που μπορούμε με απόλυτη βεβαιότητα απο το ιντερνετ είναι να γίνει γρήγορα καλά το σκυλάκι σου!

Αν δεν σε έχουν καλύψει ο/οι κτηνίατρος/οι που έχεις πάει, να πας και σε άλλους!
Το σκυλάκι πόσο καιρο το έχεις;
Απο που το έχεις πάρει;
 


hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
Οι αλλοι τρεις τι σου ειπαν??? Τι μπορει να φταει που δεν τρωει??

Το σκυλακι ενεργειτε κανονικα??? Εχει αιμα στα κοπρανα η τα τσισα??
ο ενας μου ειπε να δοκιμασω αλλη τροφη και οτι δεν επρεπε να παρει χαπι αλλα επρεπε να παρει αλοιφη.
ο αλλος μου ειπε να του δωσω τροφη-κρεατακι απο το σουπερ μαρκετ (εμεις εχουμε τροφη προ πλαν)
αυτος που του εκανε το εμβολιο και του εδωσε το χαπι μας εδωσε συμπληρωμα διατροφης σε υγρη μορφη αλλα μας ειπε οτι δεν υπαρχει λογοσ ανυσυχιας.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Δοκιμασε με λιγο σαλαμι,αν το τρωει δεν υπαρχει προβλημα,παρα ειναι κακομαθημενος η φταιει η τροφη,και πες μας και για τα κοπρανα,εχει διαροια?
 


hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
Εμείς το μόνο που μπορούμε με απόλυτη βεβαιότητα απο το ιντερνετ είναι να γίνει γρήγορα καλά το σκυλάκι σου!

Αν δεν σε έχουν καλύψει ο/οι κτηνίατρος/οι που έχεις πάει, να πας και σε άλλους!
Το σκυλάκι πόσο καιρο το έχεις;
Απο που το έχεις πάρει;
το σκυλακι το εχω 6 μερες και το πηρα απο πετ σοπ. και πραγματικα εχω χαλασει ολα τα χρηματα μου και ολο μου τον χρονο.δεν κανω τιποτα αλλο εκτος απο να ειμαι συνεχεια απο πανω του και να ασχολουμαι με τον hobby μου.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Βρε Omarock, επειδή είναι κακομαθημένος κάνει εμετό;;;;;:confused::confused::confused:


Πάντως έχω την εντύπωση ότι σε αυτή την ηλικία όντως δίνουν αλειφή γιατί το χάπι είναιπολύ ισχυρό....
 


hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
Δοκιμασε με λιγο σαλαμι,αν το τρωει δεν υπαρχει προβλημα,παρα ειναι κακομαθημενος η φταιει η τροφη,και πες μας και για τα κοπρανα,εχει διαροια?
οχι δεν εχει διαροια και τα κοπρανα ειναι σκληρα. οσο για το σαλαμι θα σου πω την αληθεια. δεν κσερω αν μπορω να το εμπιστευτω.οσο για το αν εςιναι κακομαθημενος.τι ενοεις?εγω το κακομαθα. η ηταν ηδη ?
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Οχι λογω της αποπαρασιτωσης ομως μπορει,και επειδη τον εχει μονο 6 ημερες μπορει λεω μπορει συμπτωματικα να μην του αρεσει η τροφη,και επειδη διαβασα οτι ο γιατρος του ειπε να την σπασει ισως το μικρο να ειναι 40 ημερων και οχι 3 μηνων.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Οχι ουτε εσυ ουτε καποιος αλλος απλα ειναι ισως ιδιοτροπο,δοκιμασε σαλαμι δεν θα παθει τιποτα.
 


hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
Οχι λογω της αποπαρασιτωσης ομως μπορει,και επειδη τον εχει μονο 6 ημερες μπορει λεω μπορει συμπτωματικα να μην του αρεσει η τροφη,και επειδη διαβασα οτι ο γιατρος του ειπε να την σπασει ισως το μικρο να ειναι 40 ημερων και οχι 3 μηνων.
ειναι 3 μηνων περιπου και ο κτηνιατρος μου ειπε να σπασω την τροφη γιατι τα βροστινα του δοντια δεν εχουν βγει ακομα καλα .και ισως να μην μπορει να την μασησει . και υποψην οτι στον εμετο βγηκε αμασητη η τροφη
 




hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
Όρεξη για παιχνίδια και τέτοια έχει το σκυλί;
μερικες φορες ειναι σαν να εχει παρει εκσταση σοβαρα ομως. αλλες παλι διχνει να βαριεται .οπως τωρα πχ που για πρωτη φορα κοιμαται κατω στο χαλι. αλλες φορες προσπαθει να ανεβει στην αγκαλια μου για να ξαπλωσει.
 


hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
οταν λεω εκσταση εννοω οτι τρεχει πολυ γρηγορα περα δωθε χωρις λογο.αυτο το εχει κανει 2 φορες σε 6 μερες
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Θέλω να ελπίζω ότι η κατάσταση αυτή έχει σχέση με το χάπι, αλλά ο συνδιασμός γαστρεντερικών διαταραχών, 6 μέρες με σένα το κουτάβι και petshop μου φέρνουν στο μυαλό δυσάρεστα σενάρια...

Εγώ θα σου ξαναπρότεινα, αν έχεις αμφιβολία, να πάρεις γνώμη κι από άλλον κτηνίατρο( όχι τηλεφωνικά, ιατρική απο το τηλέφωνο δεν γίνεται) και φυσικά να έχεις τα μάτια σου 14 μηπως χειρότερέψει....
 


hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
Θέλω να ελπίζω ότι η κατάσταση αυτή έχει σχέση με το χάπι, αλλά ο συνδιασμός γαστρεντερικών διαταραχών, 6 μέρες με σένα το κουτάβι και petshop μου φέρνουν στο μυαλό δυσάρεστα σενάρια...

Εγώ θα σου ξαναπρότεινα, αν έχεις αμφιβολία, να πάρεις γνώμη κι από άλλον κτηνίατρο( όχι τηλεφωνικά, ιατρική απο το τηλέφωνο δεν γίνεται) και φυσικά να έχεις τα μάτια σου 14 μηπως χειρότερέψει....
και εγω ελπιζω!
δεν εχω καμια αμφιβολια σε αυτα που λες.αλλα μολις μιλησα με ενα ακομα κτηνιατρο απο το τηλεφωνο και μου ειπε να του φτειαξω κοτοπουλο με ρυζι απο το σουπερ μαρκετ .τι γνωμη εχεις γιαυτο ?
σας ευχαριστω ολους για το ενδειαφερον σας και για τις λυσεις που προτεινετε!
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Ανοιξε τωρα αμεσως το ψυγειο και δωσε στο σκυλι ενα κομματι τυρι η σαλαμι,να μας λυθει η απορια.
Δεν εχουν βγει τα δοντια 3 μηνων σκυλι?θα μας τρελλανει ο γιατρος?
Το να τρεχει πανω κατω ειναι το 5λεπτο που λεω εγω,το κανουν σχεδον ολα τα σκυλια,και ειδικα τα νεαρα.
Να κοιματε πολλες ωρες η να κανει ρηλαξ δεν σημαινει τιποτα μεγαλωνει και το χρειαζεται.
 


hobby

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2009
28
0
Ανοιξε τωρα αμεσως το ψυγειο και δωσε στο σκυλι ενα κομματι τυρι η σαλαμι,να μας λυθει η απορια.
Δεν εχουν βγει τα δοντια 3 μηνων σκυλι?θα μας τρελλανει ο γιατρος?
Το να τρεχει πανω κατω ειναι το 5λεπτο που λεω εγω,το κανουν σχεδον ολα τα σκυλια,και ειδικα τα νεαρα.
Να κοιματε πολλες ωρες η να κανει ρηλαξ δεν σημαινει τιποτα μεγαλωνει και το χρειαζεται.
το εφαγε σαν τρελος!τοθ δωσα ενα κομματακι το φαγε σε δευτερολεπτα. αρα κατι τρεχει με την τροφη..