ΔΙΠΛΗ ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΣΚΥΛΩΝ 2x CACIB ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Υπεροχος ο Ακιτα!! :) και rbis Λαμπραντορ, ο M.C of Palmhill U.R Ouzo, γιος του ξακουστου LOCH MOR ROMEO


Sent from my iPad using Tapatalk
 
















Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Ακιτοχαμός και ροντβαιλεροχαμός στην Εκθεση χθες . Οργανωση απο τραγικη ως κωμικοτραγικη, η λεξη δεν υπηρχε στο λεξιλογιο των διοργανωτων. Ολα χύμα, προγραμμα ανυπαρκτο, τουρλουμπούκι κανονικο, τι να πεις..
Ως προς τα θετικα
α) γνωριμια - επαφη με τα παιδια, εστω και για λιγο!
β) dog dancing , διασκεδαστικο
γ) μεγαλη συμμετοχη κοσμου αναλογικα
δ) πολλα και ωραια σκυλια

enjoy some photos










 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Δεν έμεινα πολύ, επομένως η όποια εντύπωσή μου δεν μπορεί να είναι τεκμηριωμένη.

Χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά Ntouli και Ghostdoc - δυστυχώς δεν προλάβαμε να τα πούμε με την άνεσή μας.

Συγκριτικά με την όποια εμπειρία είχα ως θεατής από αντίστοιχες εκδηλώσεις αλλού (Αυστραλία)

- εμφανής η έλλειψη πραγματικής οργάνωσης
- αρκετά δείγματα "Ελληναράδων" με τα "γιούργια" τους και τον αντίστοιχο "ξερολισμό" --- απίθανο το τι μπορείς να ακούσεις αν απλά κάτσεις και αφουγκραστείς
- παρόν το οικείο συναίσθημα αγάπης προς τον σκύλο από το οποίο εμφορούνται πάρα πολλοί που ασχολούνται με το "άθλημα"
- πάνω από όλα όμως μια ακόμη ευκαιρία να βρεθώ σε ένα χώρο με πολλά πολλά σκυλιά, όμορφα, περιποιημένα και σε μεγάλο βαθμό καλότροπα (πάντα στα μάτια του μη ειδικού)

* χόρτασα Akita - λατρεία για το συγκεκριμένο breed

** θα ξαναπάω σήμερα συν γυναιξί και τέκνοις!
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
χαρηκα κι εγω που γνωριστηκαμε , ελπιζω την επομενη φορά , ευκαιρίας δοθείσης να τα πουμε καλυτερα. Εαν θελεις κρατησες μας ενημερους για τα σημερινά δρώμενα ! Ειδικά για τα ακίτα, που ειναι και η αδυναμια μου, παρακαλω για εκτενεστερο ρεπορτάζ :)
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
χαρηκα κι εγω που γνωριστηκαμε , ελπιζω την επομενη φορά , ευκαιρίας δοθείσης να τα πουμε καλυτερα. Εαν θελεις κρατησες μας ενημερους για τα σημερινά δρώμενα ! Ειδικά για τα ακίτα, που ειναι και η αδυναμια μου, παρακαλω για εκτενεστερο ρεπορτάζ :)
πες την αληθεια ! τα πομ-πομ σου αρεσαν σαν και εμενα.. :x: ενταξει δεν ειναι ντροπη ! εχασες εκει που με την λακατ ειδαμε ενα καυκασου να γλειφει ενα παιδακι στο προσωπο αστραπιαια,που περασε απο διπλα του ! :xD::xD::xD:
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Ο Βασίλης δεν είναι εκτροφέας του Rocket, ιδιοκτήτης είναι, ο εκτροφέας του είναι άγγλος.
Εχεις δικαιο,owner ηθελε να γραψω,παρασυρθηκα επειδη μου εβγαζε με bold το copy paste(ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ !) και δεν μπορουσα να το fix :p

Τι ωρα φυγατε Ghost,Ntoulis και λοιποι ? Κρατουσα ενα τριανταφυλλο αλλα δεν με προσεγγισε κανεις απο το φορουμ :p
 
Last edited:


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Φυγαμε αργαμιση , πρεπει να ταν 6 παρα, μετα το απολυτο ξενερωμα που φαγαμε απο το αποτελεσμα στα Ακιτα και την πληρη απομυθοποιηση της αντικειμενικης κρισης των εκθεσεων.. Αντιληφθηκαμε δηλ πληρως γιατι στην Ελλαδα το κυνοφιλικό μέλλον ειναι ζοφερό και πριν μας πιασει το σκοταδι την καναμε..

α ρε ντουλης, ε χε χαρη που δε μπορω τα ψέμματα.. ηθελα να το κρυψω αλλα μιας και το εθιξες πρεπει να το ομολογησω, ε ναι, ηταν μαγευτικα τα ατιμα ! Αλλα μονο για λουτρινα, να τα βλεπεις δηλ, οχι σαν κατοικιδια, με την καμία δε θα ταιριαζαν στο στυλ μου !

που ησουν ρε συ μπιοντ, κανεις δεν προσεξε το τριανταφυλλο σου, μηπως ηταν μαραμενο; :D
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Αν ημουν κοπελα θα ειχα παρεξηγηθει,ξερεις ε! Χαχα ! Μονο στα ακιτα ημουν,ξεκινησα με την προυποθεση να προλαβω κανα BOG ή BIS,αλλα ειδα ολη την κριση των ακιτα,ζητω το προγραμμα και η διοργανωση..Εχεις κατι να δηλωσεις για την κριση των ακιτα Ghost ? Χαχα :p
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
χαχαχα τι να δηλωσω... σπιτσλες εμεινα μολις αντικρυσα το σκυλαρο ευρωπαικων προδιαγραφων να χανει ..
Απλως αντελήφθην πληρως για ακομη μια φορα το Ελληνικο γίγνεσθαι .. εσυ πως το ειδες το αποτελεσμα για πες
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η Χάνα τι κρίση πήρε; Αν θέλεις πες μας. (Όχι τι θέση, τι κρίση)

βρε ρε μπας κι έπρεπε να το ρωτήσω αυτό στο θέμα Χάνας Κούλη;
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
χαχαχα τι να δηλωσω... σπιτσλες εμεινα μολις αντικρυσα το σκυλαρο ευρωπαικων προδιαγραφων να χανει ..
Απλως αντελήφθην πληρως για ακομη μια φορα το Ελληνικο γίγνεσθαι .. εσυ πως το ειδες το αποτελεσμα για πες
Κοιταξε,ο "σκυλαρος ευρωπαικων προδιαγραφων" οπως αναφερεις(Kiro :p),ειναι ο καλυτερος αρσενικος στην Ελλαδα αυτην την στιγμη,για μενα τουλαχιστον. Οπως ειδες,υπαρχουν πολλες αποψεις,αλλα μια εχει σημασια..αυτη του κριτη !Τωρα απο κει και περα,τι να σου πω..Και ο Ακα που πηρε το ΒΟΒ ειναι φυσικα πολυ καλος σκυλος,ετσι ?
 
Last edited:


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Θα συμφωνησω μαζί σου ;-) Οντως για τον Κίρο μιλουσα , το πιασες. Ναι, οκ, πολυ καλος και ο Ακα αλλα φιλε αν ησουν εκει και αν ειδες, καταλαβες πολυ καλα τη διαφορα επιπεδου, 2 level πανω ο Ισπανικος ;-). Το γιατι ο κριτης εκρινε οτι ο σκυλος του συναδελφου ηταν ανωτερος.. ε, ο νοών νοείτω..
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Η Χάνα τι κρίση πήρε; Αν θέλεις πες μας. (Όχι τι θέση, τι κρίση)

βρε ρε μπας κι έπρεπε να το ρωτήσω αυτό στο θέμα Χάνας Κούλη;
δεν την κατεβασα σ αυτη την εκθεση , εκρινα οτι ειμαστε ανέτοιμοι. Το φθινοπωρο αθενς και σαλονικα καλως εχόντων θα μας δειτε , αν και για να ειμαι ειλικρινης μετα απο αυτα που ειδα απογοητευτηκα στο μεγιστο βαθμο