Δάγκωμα !!!


Erika

New Member
9 Μαϊου 2009
4
0
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με κουταβάκι, μου χαρίσανε ένα πιτ μπουλ κουτάβι θηλυκό 40 ημερών το όνομα αυτής Λαρίτα είναι πανέμορφη την έχω αγαπήσει απίστευτα έχω ένα θεματάκι με το δάγκωμα δαγκώνει πάρα πολύ στο πρόσωπο μου ορμάει και με δαγκώνει όπου βρει της έχω πάρει πολλά παιχνίδια για να παίζει αλλά δεν την συγκινόυν τι να κάνω ? Γιατί σκέφτομαι όταν μεγαλώσει θα είναι χειρότερα.

Ευχαριστώ πολύ:)
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Πρέπει να την εκπαιδεύσεις να μη δαγκώνει. Είναι πραγματικά θέμα εκπαίδευσης.:)
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Παιζει μαζι σου, αλλα να μην της το επιτρεπεις κατ΄ αυτον τον τροπο.
Και να μην της δινεις την ευκαιρια να σε δαγκωνει στο προσωπο μπορει να σου κανει ζημια εστω και αθελα της.
Παντως οταν σε δαγκωσει να της λες αυστηρα Μη και να φευγεις απο κοντα της.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Τα άτομα που σου την χαρίσανε απο που την είχαν πάρει..?

Eίναι πολύ λογικό να συμπεριφέρεται έτσι..
Eίναι νωρις 40 ημερών για να φύγει από την μαμά του.
Η επιθυμητή ηλικία είναι μετά τους δυο μήνες..

Τα πρώτα μαθήματα τα παιρνουν από την μαμά και τα αδερφάκια τους.
Τα αδερφάκια μεταξύ τους στο παιχνίδι μαθαίνουν τα όρια παιχνιδιού και πόνου..
 




Erika

New Member
9 Μαϊου 2009
4
0
Την Λαριτα την πήρα από γνωστό του γνωστού δεν τον ήξερα, όταν του είπα ότι είναι νωρίς ακόμα να φύγει από την μάνα της μου είπε οτι εχει ξεκινήσει να τρωει τροφή και δεν υπάρχει πρόβλημα , εγω ήθελα να μήνη και άλλο με την μάνα της αλλα αυτος τα ειχε ολα τα κουτάβια σε μια κουτα χωρις νερο και τροφή και την πήρα γιατι φοβήθηκα οτι θα πέθαινε εκεί. Την πηγα στον γιατρο μου ειπε οτι ειναι μια χαρα. Επίσης θέλω να τονίσω οτι δεν την αφήνω καθόλου μόνη της την παίρνω κάθε πρωί μαζί μού στην δουλειά έχουμε γίνει κολλητές :p
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Έλεος παιδιά! Καλους έχουν βγάλει τα δάχτυλα μας να γράφουμε κάθε τρεις και λίγο, ότι τα Greeklish και τα κεφαλαία ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ στο forum.
Σεβαστείτε το επιτέλους! :mad:
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
1 γραμμή απάντηση? :eek:
Ποια είσαι εσύ? Τι έκανες στη Σάρα??? :eek::eek::eek:
Επίσης δεν έχει γίνει καμία νύξη σε: Μουφ, Ατταλο, Ευμένη, σκούπα ρομπότ, φίλη κτηνίατρο, σωστικό όμιλο Αυστραλέζων, μπιφτέκια!!!!:p:p:p:p

Καλως ήρθες, Ερικα! Συγνώμη που σου χαλάμε το τοπικ, αλλά αν μείνεις στο φόρουμ (που το ελπίζουμε) θα καταλάβεις γιατί αστειευόμαστε με τη Σάρα.
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
:D:D:D:D:DΕίμαι εξωγήινος και έχω καταλάβει το σώμα της Σάρας. The invasion of the body snatchers. Δυστυχώς επίσης δεν ξέρω να φτιάξω μπιφτέκια!:eek::eek: Και σόρρυ για τα μακρά μηνύνατα, το έχουμε εμείς οι ιστορικοί και τρελλαίνουμε τον κόσμο.:eek::eek: Το βίτσιο αυτό το λέμε ανάλυση (όχι τη μαθηματική φυσικά:eek:).

BTW το Μουφ δε δαγκώνει...:)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Επίσης δεν έχει γίνει καμία νύξη σε: Μουφ, Ατταλο, Ευμένη, σκούπα ρομπότ, φίλη κτηνίατρο, σωστικό όμιλο Αυστραλέζων, μπιφτέκια!!!!
αχαχαχαχαχαχαχαχα:p:p:D
 


spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
Τα άτομα που σου την χαρίσανε απο που την είχαν πάρει..?

Eίναι πολύ λογικό να συμπεριφέρεται έτσι..
Eίναι νωρις 40 ημερών για να φύγει από την μαμά του.
Η επιθυμητή ηλικία είναι μετά τους δυο μήνες..

Τα πρώτα μαθήματα τα παιρνουν από την μαμά και τα αδερφάκια τους.
Τα αδερφάκια μεταξύ τους στο παιχνίδι μαθαίνουν τα όρια παιχνιδιού και πόνου..
μην ακουω υπερβολες ολα τα κουταβια δαγκωνουν απλα μαλωνε την και οταν σε δαγκωνει να την αφηνεις για κανα δεκαλεπτο να καταλαβει οτι το δαγκωμα σταματαει το παιχνιδι
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
spyrou τι ακριβώς θεωρείς υπερβολή?

Θεωρείς πως αυτά τα μαθήματα μπορείς να τα διδάξεις καλύτερα εσύ από ότι τα ίδια μεταξύ τους?

θεωρείς υπερβολή πως το να παίρνεις ένα κουτάβι μικρότερο των δυο μηνών, στερείται βασικά μαθήματα για την ζωή του..???
 


TruthHunter

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2009
200
3
Γνωρίζω κουταβάκια που έμειναν έως 4 μηνών μαζί και όταν το καθένα πήγε σπίτι του δεν δάγκωσαν άνθρωπο Ποτέ. Ήταν Πολύ Πολιτισμένα...
 
Last edited:


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Δεν θα βοηθουσε την Erika αν εδινε στο κουταβακι κανενα απο εκεινα τα ειδικα κοκαλα απο πετ σοπ για να εχει να δαγκωνει κατι?
 


Blackheart

Well-Known Member
11 Οκτωβρίου 2008
157
0
38
εδώ γύρω..
Φυσιολογικά πράγματα. Όπως σου είπανε να της το κόψεις, ή κατ'εμέ καλύτερα όλο αυτό το παιχνίδισμα να της το μεταφέρεις πάνω στα παιχνίδια της.. Αντικατέστησε το πρόσωπό σου με το σχοινί της π.χ. (κάτι τέτοιο.).. Δες τι παιχνίδι την τραβάει και ασχολήσου και εσύ. Δλδ. Της αρέσει το κυνήγι; Κάνε την να κυνηγήσει το τάδε παιχνίδι, σχοινί κλπ... Εμένα τρελένονται να κυνηγούν το Κόνγκ που κάνε τρελά γκελ.. Στην άλλη αρέσει το φρίσμπι.. κ πάει λέγοντας.. Μάθε της δλδ, ότι τα παιχνίδια τα τάδε είναι για δάγκωμα και εσύ για άλλα πράγματα..
Καλά κουράγια!!!
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Μπορείς παράλληλα να την εκπαιδεύσεις και λίγο. Πχ εαν έρχεται να σε δαγκώσει πες της ένα κοφτό όχι και μόλις κοντοσταθεί λίγο (πιάσε τη στιγμή) άμεσα επιβράβευσε τη με μία λιχουδίτσα. Μετά από πολλές επαναλήψεις άρχισε να μειώνεις τις λιχουδιές και δως της για επιβεράβευση ένα χάδι ή ένα παιχνίδι για μασούλημα. Μην τρομάζεις όλα τα κουταβάκια δαγκώνουν. Ακόμα και ο δικός μου στην αρχή τα ίδια έκανε. Στα χέρια. Επίσης μπορείς να απομακρύνεσαι και να φεύγεις άμεσα μόλις πάει να δαγκώσει. Τουλάχιστον έτσι αργά ή γρήγορα θα πιάσει το νόημα. Καλή συνέχεια και να έχεις υπομονή γιατί είναι πολύ μικρό, όπως είπαν και τα παιδιά.
 


Erika

New Member
9 Μαϊου 2009
4
0
Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες!!!!!
Θα προσπαθησω να της επιβληθω αν και ειναι τοσο μικρουλα που λυπαμε να την μαλωνω:(
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU