Δεν μπορούσα ν' αντισταθώ (φωτο απο τα σκυλια μου)










mike1978

Active Member
20 Φεβρουαρίου 2012
36
0
κριμα λυπαμαι πολυ κουραγιο,και να θυμασαι τις ομορφες στιγμες σας!!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αρη,

Η στεναχώρια... σαν να ήταν η δική μου σκυλίτσα...
Δε βγαίνουν τα λόγια
Καλό ταξίδι...

Υπήρξες ένας αγαπημένος "μπαμπάς", αν αυτό μπορεί να σου πει κάτι...

Μού 'ταξες ταξίδι να με πας, όσο μακριά ο κόσμος φτάνει...
Που αλλού, καρδιά μου, να με πας...
Πήγα στον Παράδεισο, μου φτάνει...
 










Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Συλλυπητήρια Άρη, λυπάμαι πολύ.
Έζησε μια υπέροχη ζωή δίπλα σου, αυτό να θυμάσαι.
Κουράγιο.
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Διαβασα σε ενα κρανος προσφατα το ''ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΧΑΝΕΤΑΙ''
Η Νανα σου δε θα χαθει γιατι σιγουρα δεν θα την ξεχασεις ποτε! Να θυμασαι τις υπεροχες στιγμες σας και να εισαι σιγουρος οτι της προσφερες μια γεματη αγαπη και φροντιδα ζωη!
Ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ για την απωλεια σου... Κουραγιο! :(
 


ant

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2011
143
24
έχω καιρό να γράψω στο φόρουμ. Διαβάζοντας όμως σήμερα τα νλεα σου Άρη πάγωσα.. δεν έχω λόγια. λυπάμαι πολύ

" Ήταν σα να σε πρόσμενα κυρά,
απόψε που δεν έπνεε όξω ανάσα,
κι έλεγα: Θα 'ρθει απόψε απ' τα νερά, κι από τα δάσα!

Θα 'ρθει αφού φλετράει μου η ψυχή
αφού σπαρά το μάτι μου σαν ψάρι,
και θα μυρίζει φώτα [ήλιο] και βροχή το νιο φεγγάρι!...

Και να, το κάθισμά σου συγυρνώ,
στολνώ την κάμαρά μου αγριομέντα,
και να μαζί σου κιόλας αρχινώ, χρυσή, κουβέντα.

Πως να... θα μείνει ο κόσμος με το "μπα"
που μ' έλεγε τρελόν, πως είχες γίνει καπνός
και - τάχας - σύγνεφα θαμπά, προς τη σελήνη...

Νύχτωσε και δε φάνηκες εσύ...
Κίνησα να σε βρω στο δρόμο - ωϊμένα! -
μα σκούνταφτες (όπου εσκούνταφτα), χρυσή, κ' εσύ με μένα!...

Τόσο πολύ μ' αγάπησες, κυρά,
που άκουγα διπλά τα βήματα μου!

πάταγα γω - στραβός - μες στα νερά; κ' εσύ κοντά μου!...
"

Γιάννης Σκαρίμπας
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Εξακολουθώ όμως να αισθάνομαι ότι δεν έκανα αρκετά κι ότι πολλές φορές έκανα εκπτώσεις στη σχέση μου μαζί της και το κάνει αβάσταχτο. Νιώθω ότι δεν έκανα όλα αυτά τα χρόνια όσα έπρεπε να κάνω και λυπάμαι πάρα πολύ.

Κι επειδή αρκετοί ρώτησαν, δεν ξέρω αν ήταν ευλογία ή δυστυχία αλλά ναι το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι ήταν πιθανό να καταλήξει λόγω βεβαρημένου ιστορικού και βάσει ηλικίας. Αλλά είναι απ' αυτά που δε θα μπορούσα να μη σκεφτώ ''γιατί να συμβεί τώρα, σήμερα''; αλλά δεν υπάρχει απάντηση του τύπου ''να συνέβαινε αύριο'' γιατί και το αύριο ήρθε και πάλι δεν είναι αρκετό, ούτε τα δεκατρία χρόνια ήταν αρκετά, ήθελα πολύ περισσότερα και μου είναι αδύνατο να μην τη φωνάζω.

Κι έχω κοντά μου τη Λόλα και προσπαθώ να κάνω ό,τι περνάει απ' το χέρι μου για να έχουμε περισσότερες στιγμές μαζί και να περνάει καλά αλλά δε μου φτάνει και δε μου βγαίνει. Μια φίλη απ' το φόρουμ μου είχε πει σε κάποια φάση ότι δείχνω να έχω τη Λόλα πιο κοντά μου κι ότι παραμελώ τη Νάνα, δεν είναι έτσι, ποτέ δεν ήταν έτσι, προσπαθούσα πάντοτε να σέβομαι την ανάγκη της σε ανεξαρτησία και πως με έκανε να τρέχω από πίσω της και να φοβάμαι μήπως και δε με αγαπάει και μετά να κάνει όλα τα σκέρτσα της στη στιγμή που χρειαζόταν για όσο χρειαζόταν. Και μου λείπει πάρα πολύ.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μερικές φορές δίνουμε την εντύπωση στο φόρουμ ότι αγαπάμε κάποια από τα σκυλιά μας περισσότερο από άλλα..Πολλές φορές μιλάω για τα δύο αγόρια μου και σπάνια για την μεγάλη μου..Ο λόγος είναι ότι ποτέ δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα , είναι ένας άγγελος ηρεμίας και καλοσύνης.. Καταλαβαίνω πολύ καλά λοιπόν αυτό που λες..
Μην αισθανεσαι άσχημα ότι δεν έκανες ότι έπρεπε γι αυτήν, αυτά είναι παιχνίδια του μυαλού σε δύσκολες στιγμές όπως αυτήν..Να είσαι καλά και να την θυμάσαι με χαμόγελο και να μην βασανίζεις τον εαυτό σου με τέτοιες σκέψεις, η Νανα δεν έφυγε από μέσα σου και δεν θα φύγει ποτέ..
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
:(:(
Σήμερα μου το είπαν και έπεσα απο τα σύννεφα !
Ό,τι και να πω είναι λίγο ...
Πάντα θα είναι μαζί σου οι ψυχές δεν χάνονται :(
 






lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Κάθε φορά που φεύγει κάποιος που αγαπάμε νιώθουμε τύψεις οτι δεν κάναμε αρκετά, οτι δεν του φερθήκαμε όπως έπρεπε, οτι δεν του σταθήκαμε όσο του άξιζε. Είναι φυσιολογική αντίδραση του πρώτου καιρου. Να ξέρεις όμως οτι δεν είναι έτσι!!
Να κρατάς μόνο τις καλές στιγμές και όχι τα "αν" και τα "γιατί". Σίγουρα την αγαπούσες και την αγαπάς, σίγουρα την φρόντιζες όσο μπορούσες και έκανες τα πάντα για να είναι καλά. Απο κει και πέρα τίποτα αλλο δεν έχει σημασία! Μην βασανίζεις το μυαλό σου με τέτοιες σκέψεις!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.825
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU