Δε θα έπρεπε να λεμε αντίο...


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Το πιο δύσκολο θέμα ανοίγω σήμερα αγόρι μου... Το θέμα του αποχαιρετισμού μας...

Ήρθες στη ζωή μου και μόνο χαρές μου έφερες... Μόνο καμάρι ένιωθα για σένα, περηφάνια και απέραντη αγάπη. Προσπαθώ να θυμηθώ μια στιγμή που να έχασα μαζί σου την ψυχραιμία μου, να θύμωσα αλλά δεν υπάρχει ούτε μία. Ακόμα και όταν προσπαθούσα να είμαι λίγο αυστηρή μαζί σου με κοιτούσες με αυτό το βλέμμα και αμέσως έσκαγα χαμόγελο....

Περάσες πολλά αγόρι μου και προσπάθησα να σε κρατήσω... Δεν τα κατάφερα και αυτό με θλίβει. Προσπαθώ να μη σκέφτομαι μόνο τις τελευταίες μας στιγμές αλλά ακόμα δεν τα καταφέρνω... Συγχώρεσε με για αυτό. Θα έρθει η στιγμή που θα σκέφτομαι μόνο τις ανέμελες μας στιγμές. Θα έρθει...


Ο μικρός μου μουσάκος έφυγε χθες το απόγευμα... Η διάγνωση ήταν οξεία ηπατική ανεπάρκεια. Δε θέλω να μιλήσω ούτε για αιτίες ούτε για ελπίδες ούτε για τίποτα. Έρχεται η στιγμή που σκέφτεσαι τι είναι καλύτερο για το πλάσμα που σε εμπιστεύεται για την ευζωία του. Και εγώ δεν ήθελα πλέον να καταχραστώ ούτε να προδώσω αυτή του την εμπιστοσύνη. Το μόνο σίγουρο είναι οτι εκεί που είναι τώρα είναι ήρεμος, καλά και ξεκούραστος. Και ότι μου λείπει...

Έθεσε πολύ ψηλά τον πήχη με τον χαρακτήρα του και είμαι ευτυχισμένη που μοιράστηκε μαζί μου την σύντομη αυτή ζωούλα του.

Ορεστάκο μου, τρελό μου μουσάκι από την τελευταία μας στιγμή και μετά δε φεύγει από το μυαλό μου το σημείο αυτό από το ποίημα του W.H. Auden που λέει..

He was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest,
My noon, my midnight, my talk, my song,
I thought that love would last for ever: I was wrong.

Τώρα αγόρι μου μπορείς να παίζεις πλέον ανέμελος...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Εγώ...δεν έχω άλλα λόγια...

Μακάρι, όλα τα σκυλιά να ζουν την ζωή τους, με τόση αγάπη και φροντίδα, γύρω τους.

Καλό του ταξίδι. Θα μας λείψει.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.682
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Δε μπορώ να το πιστέψω Αλικη μου!Κουραγιο...δεν έχω λόγια.. :( Τουλάχιστον ξέρουμε ότι ήταν τυχερός που σε είχε στη ζωή του και έκανες πάντα ότι καλύτερο για εκείνον!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Ό,τι και να σου πούμε θα είναι λίγο...
Διαβάζω το μήνυμά σου και έχω βάλει τα κλάματα στο γραφείο, γιατί ξέρω καλά αυτό το συναίσθημα... δυστυχώς πολλοί σε αυτό το forum το ξέρουμε! Δεν περνάει ούτε μια μέρα που να μη σκέφτομαι την Κίρκη και την Ήρα μου, και την τελευταία φορά που το Κιρκάκι γύρισε και με κοίταξε με αυτά τα μεγάλα μάτια της πριν φύγει. Το μόνο που μπορούμε όλοι να σου πούμε σίγουρα είναι ότι όντως ήταν τυχερός που έζησε κοντά σου αυτά τα χρόνια, που εισέπραξε και έδωσε τόση αγάπη και που είχατε και οι δύο την ευλογία να περάσετε αυτόν τον χρόνο μαζί!
Εύχομαι και εγώ να τρέχει τώρα ανέμελος, χωρίς πόνο και δυσκολίες, και να παίζει και να τρώει άπειρες λιχουδιές μαζί με τα υπόλοιπα φιλαράκια μας που τον περιμένουν εκεί!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Δεν θα έπρεπε να πείτε αντίο Αλίκη μου τόσο νωρίς, είναι άδικο, αλλά ο Ορέστης αγαπήθηκε όσο λίγα σκυλάκια και ηρέμησε τώρα. Καλό του ταξίδι :(
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Έκανες ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατόν να γίνει. Καλό του ταξίδι.
 




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Αλίκη μου κουράγιο... μαζί με τον μικρούλη σου δώσατε πολλές μάχες, δύσκολες και επίπονες πάνω από ένα χρόνο. Δεν ξέρω πόσοι άλλοι θα το έκαναν αυτό και δεν με νοιάζει να μάθω... εγώ είμαι πολύ υπερήφανος για την φίλη μου και τον γλυκό της ήρωα...

Ορεστάκο, καλό σου ταξίδι αγόρι μου... ας αναπαυθεί τώρα το κορμάκι και η ψυχούλα σου μικρέ μου...
 












vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Από τα πολύ τυχερά σκυλιά που έζησαν με πολύ αγάπη...

Καλό ταξίδι μικρούλη...
 












Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.914
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight