Διαβατήριο!


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Για να μην ανοίγω νέο θέμα να ρωτήσω εαν είναι απαραίτητη η σφραγίδα στο διαβατήριο του σκύλου (εκει που λέει οτι είναι σε καλή κατάσταση για να ταξιδέψει) το ελέγχουν στο αεροδρόμιο|? γιατί πχ με το καράβι για Ιταλία δεν το κοιτάει κανείς.
Έλεγα μήπως γλίτωνα κάποια λεφτά με τον κτηνίατρο εδώ και να την πάω στην Ελλάδα να την δει ο γιατρός της που πέρνει λιγότερα...
με 19 ευρώ το κιλό μου κόστισε πιο πολλά απο το εισητήριο μου....
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Εγώ το Γενάρη που ηρθα από Μόσχα όπου είχα μείνει αρκετό καιρό (2 μήνες περίπου) στο Μακεδονία μου κοίταξαν το διαβατήριου του σκύλου, τώρα το τι κοίταξαν εδώ θα σε γελάσω.

Από ποία χώρα έρχεσαι στην Ελλάδα αν επιτρέπεται;
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Εγώ το Γενάρη που ηρθα από Μόσχα όπου είχα μείνει αρκετό καιρό (2 μήνες περίπου) στο Μακεδονία μου κοίταξαν το διαβατήριου του σκύλου, τώρα το τι κοίταξαν εδώ θα σε γελάσω.

Από ποία χώρα έρχεσαι στην Ελλάδα αν επιτρέπεται;
οπως βλέπω της μικρης έχει μια σελιδα που γραφει ο κτηνιατρος το οκ οτι ο σκυλος μπορει να ταξιδέψει...
Απο Ιταλία (Ρωμη)
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Και εγώ το έχω αυτό, για να πετάξει το χρειαζότον ότι είναι καλά στην υγεία του και μπορεί να πετάξει (απλά νομίζω η ημερομηνία πρέπει να είναι πρόσφατη).

Απλά δεν ξέρω τι κοιτάνε Ιταλία, Εγώ όταν έφυγα από Ελλάδα κάνεις δεν κοίταξε βιβλιάριο ούτε Ρωσία όταν έφτασα.
Στο φύγε ήταν λίγο ποίο δύσκολο έπρεπε να πάρω ένα χαρτί ότι μου εξετάσανε το σκύλο στην Μόσχα και είναι οκ, συν έναν άλλο τυπικό έλεγχο στο Αεροδρόμιο, συν ότι μας κάνανε και αυτόν τον τυπικό έλεγχο διαβατηρίου στην Ελλάδα.

Αλλά αυτά για Ρωσία για Ευρωπή.... πάρε ένα τηλ στο αεροδρόμιο να ρωτήσεις καλύτερα
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Εμάς από Ιταλία ζήτησαν το διαβατήριο της Βερόνικα και έβγαλαν φωτοτυπία τις πρώτες σελίδες με τα στοιχεία μας και τη φωτογραφία της :p και τη σελίδα με τα αυτοκόλλητα της λύσσας και τις ημερομηνίες.
Στο καράβι δεν ασχολούνται με την ύπαρξή μας.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
να πάω τότε καλού κακού να μας βάλουν μια σφραγιδούλα στο διαβατήριο και να βάλουμε και φωτογραφία που δεν έχει!