Διατροφή για το lab μου


PANOS-LAB

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2010
225
0
Χανιά
Καλησπερα παιδια
Εχω ενα lab 3 μηνων και του δινω royal canin maxi jounior
σημερα ειδα στο ιντερνετ οτι υπαρχει royal canin labrador retriever jounior
ξερει κανεις τιποτα γιάυτο?
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ειναι πιο ακριβη,εγω δεν βρισκω ιδιεταιρο λογω.υποτιθεται οτι με βαση καποιες αδυναμιες των λαμπ,δημιουργησαν μια ξεχωριστη φορμουλα κ την λανσαρουν ...απο κει κ μετα,στην τσεπη σου ειναι η αποφαση.
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Αν είσαι ευχαριστημένος με την τροφή που ήδη ταίζεις το κουταβάκι σου,ποιός ο λόγος να την αντικαταστήσεις;Γνώμη μου να συνεχίσεις αυτή που έχεις!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.874
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εγω έδινα τη συγκεκριμένη, υπάρχουν κάποιες διαφορές με τη maxi που μου άρεσαν.
Πρόσφατα όμως το γυρίσαμε στην ProPlan και μου δημιουργήθηκε η απορία γιατί αυτή η Royal είναι τόοοοσο ακριβή.
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Πράγματι,για ποιο λόγο γνωρίζει άραγε κανείς;!Πάντως που διάβαζα μία μέρα τα συστατικά της από περιέργεια έλεγε πως κύριο συστατικό της ειναι το αφυδατωμένο κρέας,εκεί έκανα λιγο,αφυδατωμένο κρέας σε τροφή;;?Μου φάνηκε κάπως να σας πω την αλήθεια!Και τελικά κατέληξα στη pro plan που και πιο οικονομική είναι σχετικά!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
αυτες με τις συγκεκρημενες φορμουλες ειναι πιο ακριβες...υποτιθεται οτι εχει ξεχωριστη εξελιξη ,οπωτε εξτρα εργατοωρες,προσθεσε κ κανα συστατικο ,βαλε κ το μαρκετινγκ,οριστε η τιμη!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.874
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Πάντως που διάβαζα μία μέρα τα συστατικά της από περιέργεια έλεγε πως κύριο συστατικό της ειναι το αφυδατωμένο κρέας,εκεί έκανα λιγο,αφυδατωμένο κρέας σε τροφή;;?
Γιατί; Πώς να είναι αφού η τροφή είναι "ξηρά" :D
 


PANOS-LAB

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2010
225
0
Χανιά
ΜΕ ΤΗΝ PRO PLAN ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΡΟΙΕΣ?
ΕΧΩ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ROYAL EKANE ΔΙΑΡΟΙΕΣ
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.874
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
ΜΕ ΤΗΝ PRO PLAN ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΡΟΙΕΣ?
ΕΧΩ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ROYAL EKANE ΔΙΑΡΟΙΕΣ
Εγώ δεν έχω διάρροιες, όσον αφορά όμως το τρίχωμα έχω καλύτερα αποτελέσματα με την ProPlan.
Αν το δικό σου σκυλάκι όμως έχει πρόβλημα με τη συγκεκριμένη να την αποφεύγεις.

Η Royal καλή είναι αλλά όπως προανέφερα πολύ ακριβή για αυτό που προσφέρει (γι'αυτό και την άλλαξα)
 




Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Στην αρχή είχα πρόβλημα με την διάρροια αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό για να ανησυχήσω,απο την στιγμή που αλλάζεις τροφή λογικό και αναμενόμενο να έχει διάροια το σκυλί!Εγώ την άλλαξα σταδιακά και είχα όπως είπα στην αρχή μετά όμως όχι!