Διεθνεις εκθεσεις μορφολογιας 26-27/9/09 **ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΚΡΙΤΩΝ & ΣΤΙΒΟΙ




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
πολυ ομορφες φωτογραφιες...Γαλαζια μπραβο!

εμεις,ημασταν "χαμενοι" στους στιβους και στον Τορο και δεν βγαλαμε παρα μονο ενα απλο βιντεακι,που θα ανεβασω αυριο...:(

ευτυχως μας εβγαλαν φωτογραφιες τα παιδια που ημασταν μαζι και συντομα θα εχουμε και εμεις κατι απο αυτη την εκθεση να μαρτυρα την παρουσια μας.:p
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν και τη σημερινή ημέρα! :)
Χάρηκα πολύ που είδα παλιούς φίλους και γνώρισα ακόμα περισσότερα νέα μέλη του forum. :)

Galazio, η φωτογραφία με τον γιο σου διπλά στον Ιρλανδικό λυκοθήρα είναι απίστευτη!

Ορίστε και κάποια από τα δικά μου φωτογραφικά στιγμιότυπα!

Ο Dolar vom Grossen Tal του Denis και του ΜΑΚΗ που πήρε το BOB στο Rottweiler







O Geri vom Entferntland του Denis, στην κατηγορία νέων






Ο Dinosd με την Amanda von der Holzerne Mauer

 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ο Παναγιώτης Μυλωνακης (Τάκατζ!!! :D) με την Wodka se Ungo-Rot και ο Χρήστος Σακετος (που έχασα συλλεκτική φωτογραφία του πάνω στο ποδήλατο :p) με την Zahira Ri Moby Dick



Ο Παναγιώτης Μπιστολας (sexbistol) με την Addi



O GAIA LYKAIA (ο οποίος είχε και τα γενέθλια του σήμερα - Να σε χαιρόμαστε Γιάννη! :)) με την υπέροχη Destiny’s kiss to Gaia Lykaia





O Κώστας Κονταδακης με την καταπληκτική Zoe

 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η Λιλα Λεβεντακη με την Φιμπι (σήμερα, δεν έχεις παράπονο, Λιλα! Πιο ήρεμα τα πράγματα με το double handling! ;))




Tα pug της Φαιης Κεφαλα







 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS








Και η κλασσική αναμνηστική φωτογραφία με Dinosd, denis, ROTTIE και EVI.TICE είναι καταπληκτική Ευάκι! :))





Ραντεβού 28 & 29 Νοεμβρίου στην έκθεση του ΟΚΑ! :)
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
τελικα ειναι σαλουκι ή γκρεϊχαουντ γιατι εχουμε μια διαφωνια με την δις ροτι

Ο Dinosd με την Amanda von der Holzerne Mauer

αυτο το σκυλι εχει απιστευτο γελιο ή μαλλων γελαει απιστευτα με ολο αυτο το πανηγυρι! rott with a sense of humor:D:D:D αν και και ο κυριος ντινος εχει αρκετες φωτογραφιες που περιμενουμε να ανεβασει
 


Dinosd

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
188
0
50
TIRNAVOS (LARISSA)
αυτο το σκυλι εχει απιστευτο γελιο ή μαλλων γελαει απιστευτα με ολο αυτο το πανηγυρι! rott with a sense of humor:D:D:D αν και και ο κυριος ντινος εχει αρκετες φωτογραφιες που περιμενουμε να ανεβασει
Για το χαρακτηρισμό της "μικρής" δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.

Τις φωτογραφίες δεν τις είδα ακόμα. Το βράδυ πιστεύω να τις δούμε παρέα on-line
 






Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Να πω κι εγώ με την σειρά μου πως χάρηκα για τις γνωριμίες με

Galazio (επιτέλους ξέρω ποιος μου κλέβει το ποπ-κορν)
Dinosd (η πιο "γερμανική" φάτσα αυθεντικού Ροτβαϊλερά στην Ελλάδα. Με λίγα μαθήματα γερμανικής θα σκίζει για πλάκα Σέρβους και λοιπούς επίδοξους Sieger)
ROTTIE και denis (μετά από αρκετές συνομιλίες και από κοντά)

Υ.Γ.1: Galazio, unfair η φωτό που με δείχνει με την κουτάβα του krisai. Αφενός όλοι θα νομίζουν πως έχω καλά σκυλιά και θα αναρωτιούνται για το τι σκυλί έχει ο krisai, αφετέρου φαίνεται η φαλάκρα μου.:)
Υ.Γ.2: Λεωνίδα, τι λες για Ντόγκο? Αφού όλο εκεί τριγύρω σε βρίσκω!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Γαμώ το :mad: Πάω στις εκθέσεις και βρίσκω δυο τρεις και τον κούκο (ξέρει ποιος :D). Σ' αυτή μαζεύτηκε όλο το φόρουμ!!! :(
Μπράβο για τις επιτυχίες σας παιδιά! Προμηθέα δε σε αδικεί τίποτα η φωτογραφία! Σε φανταζόμουν μεγαλύτερο σε ηλικία... πολύ μεγαλύτερο για την ακρίβεια. Φταίει η ωριμότητα που διέπει τα γραπτά σου! (ή το άβαταρ :p )
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Υ.Γ.2: Λεωνίδα, τι λες για Ντόγκο? Αφού όλο εκεί τριγύρω σε βρίσκω!
μολις μου βρεις καλοβουλο ντογκο, χωρις κυνηγητικα ενστικτα, με μετρια επιπεδα ενεργειας, το οποιο να μην ειναι εκρηκτικο σε αντιδρασεις και με ενστικτα φυλαξης θα παρω δυο:D. μεχρι τοτε θα τα χαζευω εκ του μακροθεν.

Σ' αυτή μαζεύτηκε όλο το φόρουμ!!! :()
πραγματικα ηταν πολυ ομορφο να βλεπεις πηγαδακια απο γνωστες φατσες οπου και εαν κοιταξεις. φατσες που υπο Κ.Σ. ουτε γεια δεν θα ελεγαν.
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Πολύ ωραίος χώρος για έκθεση, πολύ εντυπωσιακά ορισμένα σκυλιά, πολύ όμορφα που είδα γνώριμες φατσούλες από εδώ μέσα και γνώρισα κι άλλα μέλη (γενικώς πολύ :)). Γαλάζια δε σε είδα. Σουβλάκια δε δοκίμασα κατόπιν συμβουλών. :D Συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν, ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων. Φωτό σε λίγο γιατί δεν έχω καταφέρει να ξυπνήσω ακόμα...
 




vag

Active Member
1 Οκτωβρίου 2008
37
0
Αθήνα
Καλημερα παιδια.
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που συμμετειχαν,
χαιρομαι για τους επισκεπτες (γιατι δεν μπορεσα να
ερθω να δω απο κοντα τους διαγωνιζομενους), και
να ειστε καλα για τις φωτογραφιες γιατι πηραμε μια
γευση απο τα τεκταινομενα.
Τα λεμε.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ωραίες φωτογραφίες έχετε βγάλει όλοι :)

Ελπίζω όλοι να πέρασαν καλά και οι εκθέσεις να μπορέσουν να συγκεντρώνουν όλο και περισσότερο κοινό, μιάς και στον τομέα αυτόν βρίσκονται σε συνεχώς καθοδική τάση.

Να επισημάνουμε για ακόμα μία φορά ότι τα σκυλιά είναι εκεί, έχουν υπόσταση - κίνηση (πολλές φορές μαγευτική) και ουσία, που δεν βρίσκεται μέσα στις φωτογραφίες. Τα φωτορεπορτάζ αυτά μπορούν και πρέπει να δημιουργούν την επιθυμία να βρεθείς εκεί, και όχι να υποκαθιστούν την παρουσία μας. Οι εκθέσεις έχουν ανάγκη από κοινό, η οργανωμένη κυνοφιλία πρέπει να προωθείται με όλους τους τους τρόπους αλλά και να θρέφεται από την ζωντανή παρουσία και την επαφή με τον κόσμο ... είναι ένας φαύλος κύκλος που μπορεί να λειτουργήσει θετικά, και όχι αρνητικά όπως τώρα ... έχετέ το στο μυαλό σας, και όσοι αγαπάτε τους σκύλους, καθαρόαιμους ή ημίαιμους, μην αρκεστείτε στις φωτογραφίες των λίγων παριστάμενων, αλλά αφιερώστε δύο Κυριακές τον χρόνο για μιά τέτοια βόλτα, αντί μίας άλλης ...
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Ειναι πολυ ενθαρρυντικο αυτο που εζησα για πρωτη φορα σε αυτην την εκθεση,να συναντησω τρεις περιπτωσεις ανθρωπων που ειχαν ελθει στην εκθεση με συγκεκριμενο σκοπο.Ηλθαν για να αναζητησουν σκυλο.Ειχαν ενα-δυο φυλες κατα νου και εκαναν συζητησεις με εκτροφεις,παρακολουθησαν τους στιβους που τους ενδιεφεραν και εμοιαζαν να εχουν ελθει "διαβασμενοι". Το ενδιαφερον τους ηταν μαλλον ουσιαστικο και καθολου επιπολαιο.
Ειναι αισιοδοξο για την κυνοφιλια να μπορουν μεσα απο τις εκθεσεις να ενημερωνονται οι επιδοξοι ιδιοκτητες.