Δραστηριότητα κουνουπιών ανά περιοχή real time


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Το βρήκα πρόσφατα και μου φάνηκε αξιόπιστο, μαζί με την τρέχουσα δραστηριότητα έχει και προβλέψεις για τις επόμενες ημέρες ανά περιφέρεια.
http://www.conops.gr/weather/
Και όλα όσα θέλατε να μάθετε για τα κουνούπια, αλλά δεν τολμούσατε να ρωτήσετε. Αν θέλατε, δηλαδή.
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Καλό!!! Μα καλά και στις 9 το πρωί τα άτιμα;;; Νόμιζα με την ανατολή εξαφανίζονταν!!! Δηλαδή για πρωί πάντα (βράδυ από τις 8 κλείνουν τα πάντα και η μικρή μέσα) υπάρχει κίνδυνος σε βεράντα τρίτου ορόφου;;;;;
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Με την ευκαιρία, η σιτρονέλλα είναι ακίνδυνη για χρήση σε κουτάβι ή πρέπει από κάποια ηλικία και μετά;
 










M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
@Haris Drazen
Το πιο μικρό που την έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά ήταν σε σκυλάκι 5-6 μηνών (άγνωστη η ακριβής ηλικία), που μάλιστα επειδή αντιδρούσε με τρόμο στο φσσστ του σπρέι, ψέκαζα σε ένα πανάκι βαμβακερό πρώτα και μετά το χάιδευα... τη μπόχα δεν τη γλύτωνε, αλλά χωρίς το ηχητικό ήταν σίγουρα πιο ήρεμο.
Γενικώς κι εγώ απ' ότι ξέρω η σιτρονέλλα δε βλάπτει, για κάτω από δυόμιση μήνες όμως δεν ξέρω με σιγουριά. Έχω και καιρό να ασχοληθώ με κουτάβι, οπότε καλύτερα ό,τι αναφέρει η συσκευασία πάνω στο κάθε σκεύασμα ή περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος πιο ειδικός.
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen