Δωρεάν διαμονή;


carmen

Member
21 Οκτωβρίου 2011
22
0
athens-galatsi
Ωραια.α! Εχουμε κ μια σκυλιτσα κατω τη μαλου! που εχει τα εμβολια της βεβαια ολα.πειραζει που ο αρης εχει μονο το πρωτο?
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Δεν πειράζει που ο Άρης έχει μόνο το πρώτο, μπορεί άνετα νά παίξει με τη Μαλού...
Απλά, προσοχή λίγο στον Κήπο-Γκαζόν που υπάρχει εκεί....Αν πηγαίνουν γάτες και άλλα αδέσποτα....Δεν προτείνεται....
Και φυσικά το βράδυ μέσα στο σπίτι..έτσι??? Όχι παρατημένο έξω....
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
12
Αθήνα
Καλα απορω εδω μεσα με ορισμενους.. τι ειναι αυτα που γραφουνε τοσο καχυποπτα; για αυτο ειμαστε και σαν κοινωνια μπ**** .. δηλαδη δεν μπορει καποιος συναθρωπος μας να ειχε ενα χωρο και να θελησε να το κανει κεντρο διαμονης για σκυλακια ετσι ωστε να βοηθηθει καποιος αλλος; Πρεπει ντε και καλα αν υπαρχει ενας τετοιος χωρος να ειναι απατεωνας αυτος που το εχει; Τοσο κακο ειναι; Απορω πραγματικα με αυτα που διαβαζω.. εσεις που τα γραφετε αυτα δεν σας περασε σιγουρα καν απο το μυαλο..για κριτες και να ταμπελωνετε μια χαρα τα πατε..μονο να γραφετε ασυναρτησιες πισω απο την οθονη αλλα να βοηθησετε τον συνανθρωπο σας σιγουρα δεν σας περναει απο το μυαλο.. πολλα μπραβο..
 
Last edited:


carmen

Member
21 Οκτωβρίου 2011
22
0
athens-galatsi
Mε τοσα που οχι μονο ακουμε αλλα και βλεπουμε και ζουμε καθημερινα ρε συ Καzια .. Και γω οταν πρωτοηρθα αθηνα πριν 4 χονια(γιατι ειμαι βλαχακι απο χωριο :p ) δεν ημουν καθολου καχυποπτη. Αφου ηρθα στη ζουγκλα ομως και την πατησα ουκ ολιγες φορες, αναγκαστηκα εγινα κι εγω ετσι. Θεμα επιβιωσης ειναι. Αλλα μη νομιζεις οτι εχω βαλει και πολυ μυαλο!! Φαινεται και απτο θεμα εξαλου :) Τα παιδια ομως κατι θα εχουν δει-ακουσει αφου δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια, αποτε να,γιατι να 'χανοταν' το σκυλακι μου.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Το τζάμπα πρέπει να είναι το μοναδικό που θα σε απασχολεί από την στιγμή που σκοπεύεις να αφήσεις τον σκύλο σου εκεί τόσες μέρες..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
kazia εσύ μπορείς να αφήσεις τον σκύλο σου, όπου σε φωτίσει ο Θεός.
Στον πρώτο τυχόντα που θα βρεθεί μπροστά σου. Δεν στο απαγορεύει κανείς.
Τους λοιπούς χαρακτηρισμούς όμως, κράτα τους για τον εαυτό σου.
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Ενταξει.. το πιασα νομιζω! απορυπτεται κι ολας! πφφ.. Η αλλη εναλακτικη που εχω ειναι να παει στο πατρικο μου. που εχει 5 πιτσιρικια να πεζει,γκαζον,χωρους..κ τους δικους μου φυσικα αλλα μετα πως θα τν ξαναβαλω στο παλιοδιαμερισμα... ??
Όλα καλά, αλλά...
Τα πέντε πιτσιρίκια ξέρουν πως να φερθούν σε ένα κουτάβι σε τέτοια τρυφερή ηλικία?
Έχω λόγο που ρωτάω....
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Καλα απορω εδω μεσα με ορισμενους.. τι ειναι αυτα που γραφουνε τοσο καχυποπτα; για αυτο ειμαστε και σαν κοινωνια μπ**** .. δηλαδη δεν μπορει καποιος συναθρωπος μας να ειχε ενα χωρο και να θελησε να το κανει κεντρο διαμονης για σκυλακια ετσι ωστε να βοηθηθει καποιος αλλος; Πρεπει ντε και καλα αν υπαρχει ενας τετοιος χωρος να ειναι απατεωνας αυτος που το εχει; Τοσο κακο ειναι; Απορω πραγματικα με αυτα που διαβαζω.. εσεις που τα γραφετε αυτα δεν σας περασε σιγουρα καν απο το μυαλο..για κριτες και να ταμπελωνετε μια χαρα τα πατε..μονο να γραφετε ασυναρτησιες πισω απο την οθονη αλλα να βοηθησετε τον συνανθρωπο σας σιγουρα δεν σας περναει απο το μυαλο.. πολλα μπραβο..
Σίγουρα υπάρχει...Εγώ δεν αμφιβάλω....Αλλά ακριβώς επειδή υπάρχει ένας τέτοιος καλός άνθρωπος όπως λες, υπάρχουν και άλλοι 10 "πονηροί" που προσπαθούν να βγάλουν κέρδος από κάτι τέτοιες ιστορίες.....
Όπως έχει υπάρξει και στο παρελθόν εκπαιδευτής, ο οποίος εκπαίδευε σκύλους μόνο αν τους άφηνε ο ιδιοκτήτης εκεί...Και είχαν χαθεί ουκ ολίγα σκυλάκια....Και από ότι έχω ακούσει κάνει τώρα την ίδια δουλειά του "εκπαιδευτή" στην Ουγγαρία.....
Φήμες? Μπορεί...Δεν το είδα με τα μάτια μου...Μου το είπανε....
Μύθος??? Ίσως....Δεν αποκλείεται...Σε ένα Blog το είχα διαβάσει, αν και νομίζω είχε βγει και στις Ειδήσεις....

Και έστω οτί υπάρχει ένας τέτοιος καλός άνθρωπος...Δεν θα ήταν προτιμότερο να βοηθήσει 5-10 αδεσποτάκια??? Που δεν νομίζω να έχουμε έλλειψη.....Από το να κρατάει σκυλάκια που έχουν ιδιοκτήτη?????

Και μη ξεχνάμε τις απατεωνίες που έχουν γίνει κατά καιρούς με τη αποστολή "και καλά" καθαρόαιμων κουταβιών που είναι δωρεάν, και σου λένε να πληρώσεις το κλουβί...Και στο τέλος σου παίρνουν τα λεφτά και κουτάβι δεν βλέπεις ποτέ....(Από Καμερούν η συγκεκριμένη απάτη)
Μπ**** θα ήμασταν αν γνωρίζαμε και δεν λέγαμε τίποτα....Τους κριτές και τους ταμπελοφώρους τους κάνουμε για να βοηθήσουμε τον συνάνθρωπο μας....Εσύ αντίθετα μπήκες εδώ να μας βρίσεις??? Μεγάλη βοήθεια!!! Ευχαριστούμε.....!!!!

Ασυναρτησίες θα γράφαμε αν δεν αιτιολογούσαμε και λέγαμε τις πηγές μας...
Τώρα σειρά σου....
Εσύ, που δεν λες ασυναρτησίες...Πες μας που υπάρχει ένας τέτοιος άνρθωπος που κρατάει σκυλάκια χωρίς κάποιο αντάλλαγμα...
 
Last edited:


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
12
Αθήνα
Σίγουρα υπάρχει...Εγώ δεν αμφιβάλω....Αλλά ακριβώς επειδή υπάρχει ένας τέτοιος καλός άνθρωπος όπως λες, υπάρχουν και άλλοι 10 "πονηροί" που προσπαθούν να βγάλουν κέρδος από κάτι τέτοιες ιστορίες.....
Όπως έχει υπάρξει και στο παρελθόν εκπαιδευτής, ο οποίος εκπαίδευε σκύλους μόνο αν τους άφηνε ο ιδιοκτήτης εκεί...Και είχαν χαθεί ουκ ολίγα σκυλάκια....Και από ότι έχω ακούσει κάνει τώρα την ίδια δουλειά του "εκπαιδευτή" στην Ουγγαρία.....
Φήμες? Μπορεί...Δεν το είδα με τα μάτια μου...Μου το είπανε....

Συμφωνω με αυτα που λες..αλλα χωρις να ξερεις και να το εχεις δει δεν πρεπει να εκφερεις γνωμη..


Μύθος??? Ίσως....Δεν αποκλείεται...Σε ένα Blog το είχα διαβάσει, αν και νομίζω είχε βγει και στις Ειδήσεις....

Και έστω οτί υπάρχει ένας τέτοιος καλός άνθρωπος...Δεν θα ήταν προτιμότερο να βοηθήσει 5-10 αδεσποτάκια??? Που δεν νομίζω να έχουμε έλλειψη.....Από το να κρατάει σκυλάκια που έχουν ιδιοκτήτη?????



Και μη ξεχνάμε τις απατεωνίες που έχουν γίνει κατά καιρούς με τη αποστολή "και καλά" καθαρόαιμων κουταβιών που είναι δωρεάν, και σου λένε να πληρώσεις το κλουβί...Και στο τέλος σου παίρνουν τα λεφτά και κουτάβι δεν βλέπεις ποτέ....(Από Καμερούν η συγκεκριμένη απάτη)
Μπ**** θα ήμασταν αν γνωρίζαμε και δεν λέγαμε τίποτα....Τους κριτές και τους ταμπελοφώρους τους κάνουμε για να βοηθήσουμε τον συνάνθρωπο μας....Εσύ αντίθετα μπήκες εδώ να μας βρίσεις??? Μεγάλη βοήθεια!!! Ευχαριστούμε.....!!!!

Πρεπει να ειναι καποιος πολυ χαζος για να παει Καμερουν και Ουγγαριες αληθεια γελαω τωρα..χαχαχαχα βλεπεις να βριζω κανεναν; Εισαι καλα; Τι να'ναι τι να'ναι ; οτι να'ναι..

Ασυναρτησίες θα γράφαμε αν δεν αιτιολογούσαμε και λέγαμε τις πηγές μας...
Τώρα σειρά σου....
Εσύ, που δεν λες ασυναρτησίες...Πες μας που υπάρχει ένας τέτοιος άνρθωπος που κρατάει σκυλάκια χωρίς κάποιο αντάλλαγμα...

Ναι ξερω ενας ανθρωπος (-ους) που κραταει σκυλακια και αδεσποτα σπιτι του και βγαζει τα λεφτα απο την τσεπη του για να τα ταισι και να τα περιθαλψει.. και εγω μιλαω με αποδειξεις .. οποτε θες και αν θες ελα μαζι μου να το δεις με τα ιδια σου τα ματια..

..
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Εγω δεν αφηνω τον σκυλο μου πουθενα αστον εσυ οπου θελεις.. και το τουπε αυτο το στυλ κομμενο μαζι μου.. δεν ξερεις τι μπορει να γινει..αντε ολοι εξυπνακιδες.. αν δεν ξερεις να μιλας μην μιλας.. εσυ ετσι οπως εισαι και στον δρομο το αφηνες..για τον δικο σου ;)
Τα δικα της ειναι ολα απο το δρομο. ;)

Οσο για τον αν σαν κοινωνια γιναμε ετσι απο την καχυποψια οπως λες, μαλλον ξεχνας κατι δισεκατομμυρια ευρω που εγιναν καπνος.:rolleyes:
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
12
Αθήνα
Τα δικα της ειναι ολα απο το δρομο. ;)

Οσο για τον αν σαν κοινωνια γιναμε ετσι απο την καχυποψια οπως λες, μαλλον ξεχνας κατι δισεκατομμυρια ευρω που εγιναν καπνος.:rolleyes:
Μην μου αναφερεις αλλο αυτο το προσωπο.. ετσι οπως μιλαει μου εδωσε την χειροτερη δυνατη εικονα..

Η κοινωνια μας ειναι οτι να ναι.. ο καθενας κοιταει τον εαυτο του και τιποτε αλλο δεν τον ενδιαφερει.. τελευταια ολοι αρχισανε να λενε αυτο που μου γραφεις και εσυ με τα "δισεκατομμυρια".. μας εφερανε σε αυτο το σημειο επειδη ο καθενας κοιταγε τον ευατο του και ηθελε μια καλυτερη θεση..
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Συμφωνω με αυτα που λες..αλλα χωρις να ξερεις και να το εχεις δει δεν πρεπει να εκφερεις γνωμη..
Εσύ την Επανάσταση του 1821 την είδες???? Κάπου διάβασες για αυτή και κάποιοι στο είπανε...Γνώμη όμως μπορείς να εκφράσεις.....??
Εγώ λέω πως δεν έγινε και ήμουνα και εκεί μάλιστα....

Πρεπει να ειναι καποιος πολυ χαζος για να παει Καμερουν και Ουγγαριες αληθεια γελαω τωρα..χαχαχαχα βλεπεις να βριζω κανεναν; Εισαι καλα; Τι να'ναι τι να'ναι ; οτι να'ναι..
Πάλι βρίζεις και έχω να σου πω, πως όποιος το λέει είναι...Ότι πεις ένα παραπάνω, και σου κάνω και καθρεπτάκι για να μάθεις..... :p

http://www.dogforum.gr/v3/γενικά-θέματα/5983-απατη-βοηθεια.html

http://www.dogforum.gr/v3/γενικά-θέματα/15533-προσοχή-μεγάλη-απάτη-αγορά-κουταβιού-από-καμερούν.html

οποτε θες και αν θες ελα μαζι μου να το δεις με τα ιδια σου τα ματια..
Σιγά μην πάω μαζί σου για να δω...!!! Σκιάζομαι....:D
 


Kazia

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2011
92
0
12
Αθήνα
Εσύ την Επανάσταση του 1821 την είδες???? Κάπου διάβασες για αυτή και κάποιοι στο είπανε...Γνώμη όμως μπορείς να εκφράσεις.....??
Εγώ λέω πως δεν έγινε και ήμουνα και εκεί μάλιστα....

Τωρα αν χρησιμοποιησουμε παραδειγματα τετοιου βελινεκους θα μιλαμε μεχρι αυριο το πρωι.. πλεον στις μερες μας υπαρχει και η παραπληροφορηση (εσκεμμενα η μη) ..

Πάλι βρίζεις και έχω να σου πω, πως όποιος το λέει είναι...Ότι πεις ένα παραπάνω, και σου κάνω και καθρεπτάκι για να μάθεις..... :p

[URL="http://www.dogforum.gr/v3/γεν...m.gr/v3/γενικά-θέματα/5983-απατη-βοηθεια.html[/URL]

[URL]http://www.dogforum.gr/v3/γενι...εγάλη-απάτη-αγορά-κουταβιού-από-καμερούν.html[/URL]

χαχαχαχαχαχαχα.. με εκανες και γελασα με αυτο που εγραψες..
:p


Σιγά μην πάω μαζί σου για να δω...!!! Σκιάζομαι....:D

ελα μην φοβασαι.. :D

.....
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Ωραια.α! Εχουμε κ μια σκυλιτσα κατω τη μαλου! που εχει τα εμβολια της βεβαια ολα.πειραζει που ο αρης εχει μονο το πρωτο?
Μέχρι να καταλάβει ότι έφυγες, θα έχεις γυρίσει, που λέει ο λόγος. Και να σου πω, καλύτερα να μείνει με παιδάκια, για να μαθαίνει και να μαθαίνουν και αυτά. Ξέρεις πόσα φοβούνται τα σκυλάκια και μεγαλώνουν τρέφοντας τον φόβο; Να θυμάσαι να τον πας στην αγκαλιά και ό,τι σου πει ο γιατρός.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Συγνωμη βρε καζια γιατι εχεις θιχτει τοσο?? Δικια σου ειναι η πανσιον?
Εγω ας πουμε το θεωρω αφελη να πιστευω οτι καποιος θα κρατησει το σκυλο μου τσαμπα χωρις να ωφεληθει
απο καπου και σαφεστατα επικινδυνο για τον τετραποδο φιλο μου με οτι συνεπαγεται αυτο.
Καμια φορα καλυτερα να μην παθεις για να μαθεις.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
αχχαχααχα..παρακαλας και πολυ; :D

(το αλλαξες το στυλακι σου..το καταλαβες και πολυ καλα εκανες..)

Γιατι τετοιος διασυρμος στο θεμα που ανοιξε η κοπελα?

ΚΑΖΙΑ εχεις δικια σου πανσιον σκυλων και θιγεσαι τοσο?

Η μηπως εγινες ο admin του φορουμ, εξ'ου και το διευθυντιλικι?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Καλά σοβαρολογείτε ότι μπορεί ποτέ να πιστέψετε ότι υπάρχει έστω ένας στο κόσμο που διαθέτει εγκαταστάσεις για πανσιόν ζώων και το κάνει δωρεάν χωρις να έχει κάτι άλλο στο νου του; Και κατηγορείτε αυτούς που το αμφισβητούν για δύσπιστους;
Και μετά αναρωτιόμαστε πως κακοπέφτουν τα σκυλιά ορισμένων...
 
Last edited: